جف بزوس با ضرر ۲۰.۵ میلیارد دلاری به رتبه سوم فهرست ثروتمندان فوربس سقوط کرد

جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه اینترنتی آمازون، در فهرست میلیاردرهای نشریه فوربس به رتبه سوم سقوط کرد و دارایی خالص او به دلیل سقوط سهام آمازون به ۱۵۰.۱ میلیارد دلار کاهش یافت.

به گزارش مشرق به نقل از نشنال نیوز، جف بزوس، بنیانگذار آمازون، در فهرست میلیاردرهای نشریه فوربس به رتبه سوم سقوط کرد و دارایی خالص او به دلیل سقوط سهام آمازون به ۱۵۰.۱ میلیارد دلار کاهش یافت.

این میلیاردر پس از اینکه گزارش درآمد شرکت تجارت الکترونیک آمازون سرمایه گذاران را ناامید کرد، شاهد کاهش ۲۰.۵ میلیارد دلاری از ثروت خود بود.

بیشتر بخوانید:

انتشار فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲

طبق گزارش فوربس، برنارد آرنو، رئیس گروه تولید محصولات لوکس فرانسوی ال‌وی‌ام‌اچ LVMH، با ثروت شخصی ۱۵۷.۷ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار گرفت.

برخلاف فهرست فوربس، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، آقای بزوس را با دارایی خالص ۱۴۸ میلیارد دلار، دومین فرد ثروتمند جهان معرفی کرد.

در اوج فعالیت خود در سال جاری میلادی، بنیانگذار آمازون از دارایی خالص بیش از ۲۱۰ میلیارد دلار برخوردار بود.

سهام آمازون در روز جمعه پس از گزارش اولین ضرر سه ماهه خود در طول ۷ سال گذشته و کندترین رشد فروش از سال ۲۰۰۱ به بعد، ۱۴ درصد کاهش یافت.

این در حالی بود که بزرگترین خرده فروش آنلاین تلاش می کند تا دستاوردهای عمده ای را که در اوایل همه گیری کسب کرده بود، حفظ کند.

این شرکت با مشکلات زیادی از جمله افزایش قیمت انرژی و تورم شدید که ممکن است فروش را کاهش دهد، افزایش هزینه نیروی کار و همچنین تغییر عادات خرید با بازگشت مردم به فعالیت های قبل از همه گیری دست و پنجه نرم می‌کند.

بلومبرگ گزارش داد که آقای بزوس، ۵۸ ساله، اکنون سومین بازنده بزرگ ثروت در سال جاری است و دارایی او از اول ژانویه نزدیک به ۴۴ میلیارد دلار کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های فوربس، ایلان ماسک، بنیان‌گذار تسلا، شرکت سازنده خودروهای الکتریکی، و همچنین مدیر شرکت فضایی اسپیس ایکس، با ثروت خالص ۲۴۶ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان است.

بنا بر گزارش فوربس، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، با دارایی خالص ۱۲۹.۴ میلیارد دلار، چهارمین فرد ثروتمند جهان است. پس از او گوتام آدانی، میلیاردر خودساخته با ثروت شخصی ۱۲۵.۹ میلیارد دلاری قرار دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس