کد خبر 1368822
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
توضیحات استیلی در خصوص دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال

مدیر تیم ملی فوتبال ایران گفت: نگرانی درباره کیفیت آماده‌سازی تیم ملی شامل بر برگزاری اردوهای مناسب و داشتن دیدارهای دوستانه، به‌جا و منطقی است اما اتهام زدن بر مبنای بعضی گمانه‌زنی‌ها کمکی نمی‌کند

به گزارش مشرق، «حمید استیلی» در خصوص روند پیگیری برگزاری دیدارهای دوستانه تیم ملی پیش از حضور در جام جهانی گفت: پس از دیدار با لبنان رایزنی‌های اولیه برای برگزاری دیدارهای دوستانه در دستور کار فدراسیون قرار گرفت. با این وجود و با توجه به اینکه بسیاری از کشورها پیش از این، اقدامات لازم در این خصوص را آغاز کرده بودند این امکان وجود داشت که در سال گذشته مذاکرات و مکاتباتی در این بخش انجام شود که این کار صورت نگرفته بود.

وی اظهار داشت: به هر ترتیب بعد از قرعه‌کشی جام جهانی در دوحه مذاکرات و ملاقات‌های خوبی در همین راستا صورت گرفت و می‌توانم بگویم با هماهنگی امور بین‌الملل فدراسیون، برخی از اعضای هیات رئیسه، کادر اجرایی و هماهنگی کادر فنی به صورت مستمر این روند دنبال شده و مذاکرات و مکاتبات با کشورهای متعدد از قاره‌های مختلف انجام شده است. در واقع همه در تلاش هستند که بتوانیم در این شرایط ویژه بهترین تصمیم و انتخاب ممکن را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

لژیونرها، زنگ خطری برای تیم ملی!

استیلی اضافه کرد: می‌توانستیم ۲ شیوه را انتخاب کنیم، انجام دیدارهای مورد نظر در کشورهای منطقه از جمله قطر و یا انجام سفر به مقصد سایر کشورها که هر کدام از این شیوه‌ها معایب و فوایدی داشت. در نهایت با توجه به مجموعه شرایط این ۲ تصمیم و گزینه های موجود برای انجام بازی‌های تدارکاتی در حال رایزنی هستیم. به طور طبیعی در این مسیر پیشنهادهای متعددی از جانب شرکت‌ها و واسطه‌ها مطرح می‌شود که فدراسیون فوتبال پیشینه و سوابق این واسطه‌ها را بررسی می‌کند و برخی از این موارد با توجه به سوابق منفی که داشتند گزینه مناسبی برای همکاری به شمار نمی‌روند. در خصوص سایر موارد هم با بررسی مجموعه شرایط از نظر فنی، امکان انجام بازی‌های مفیدتر و بهتر همچنین سایر الزامات و موضوعات مورد نظر تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیر تیم ملی گفت: با توجه به کلیه موارد و موضوعاتی که مطرح شد به زودی و بعد از قطعی شدن برنامه‌ها در مورد جزئیات اردوهای آتی تیم ملی خصوصا اردوی خردادماه اطلاع رسانی لازم انجام می‌شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که پر بودن تقویم کشورهای اروپایی و برخی عوامل و دلایل دیگر همچنین فشردگی برنامه بازی‌های بعضی دیگر کشورها، کار ما را بسیار سخت کرده و نگرانی درباره کیفیت آماده‌سازی تیم ملی شامل بر برگزاری اردوهای مناسب و داشتن دیدارهای دوستانه، به‌جا و منطقی است اما اتهام زدن بر مبنای بعضی گمانه‌زنی‌ها کمکی به تیم ملی نمی‌کند و باعث نگرانی فوتبال دوستان و مردم می‌شود. آنچه مسلم است مجموعه مسئولان تیم ملی و فدراسیون فوتبال در کنار هم برای تنظیم بهترین و مفیدترین برنامه آماده سازی ممکن تلاش خواهند کرد و در این مسیر به تمامی جوانب امر و رفع حاشیه‌های احتمالی هم توجه ویژه داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس