خشونت های مرگبار درآمریکا؛ کشته شدن سه نفر بر اثر تیراندازی در هتلی در می‌سی‌سی‌پی

در تداوم خشونت های مسلحانه مرگبار در آمریکا که از کنترل دولت و پلیس خارج شده است، روز چهارشنبه به وقت محلی بر اثر تیراندازی در"گلف کوست" در می سی سی پی سه نفر کشته شدند.

به گزارش مشرق، پلیس گلفپورت افزود مظنون در داخل یک مرکز تجاری محاصره  شد  و افسران دسترسی به آن را مسدود کردند. 

هانا هندری یک افسر پلیس گفت که افسران در حال مذاکره با مظنون برای تسلیم شدن وی هستند و هیچ تیراندازی در رویارویی پلیس و مظنون رخ نداده است.

میلتون هاوسمن رییس اداره پلیس بیلوکسی تایید کرد که در این تیراندازی سه نفر کشته شده اند.

پلیس اعلام کرد تیراندازی حدود ساعت ۹ صبح در مسافرخانه "بیلوکسی برادوی" رخ داده است. فرد مسلح سپس از محل تیراندازی متواری شده و به سمت یک نفر  دیگر در گلفپورت - حدود ۲۰ کیلومتری غرب بیلوکسی – تیراندازی کرده است و سپس پلیس او را محاصره کرده است.

با گذشت یکسال از ریاست جمهوری جو بایدن و مخمصه‌های متعدد داخلی و بین المللی که گریبانگیر دولت او است، کارشناسان آمریکایی از افزایش لجام گسیخته خشونت‌های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در این کشور سخن می‌گویند و اذعان دارند که این دست خشونت‌ها در آمریکا از کنترل خارج شده است.

وقوع این تیراندازی در حالی است که فشارها بر دولت آمریکا جهت مقابله با خشونت های مسلحانه و قتل با سلاح گرم در این کشور، سرانجام جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده را روز گذشته وادار کرد تولید سلاح های ثبت نشده در این کشور را ممنوع اعلام کند.

 اسلحه های ثبت نشده به صورت خصوصی در آمریکا تولید می شوند و در پایگاه های دولتی ثبت نشده یا شماره سریال ندارند.

بر اساس گزارش گروه بایگانی خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

این گروه غیردولتی  گزارش داد که در سال ۲۰۲۱، ۲۰ هزار و ۷۲۶ مورد مرگ ناشی از سلاح گرم بدون احتساب خودکشی با اسلحه، در آمریکا ثبت شده است.

این گروه گزارش داد که موارد خشونت مسلحانه در آمریکا در سال ۲۰۲۱ شامل ۶۹۳ مورد تیراندازی دسته جمعی است که  ۷۰۲ کشته و بیش از ۲۸۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی بطرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

شمار دقیق سلاح‌هایی که دراختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس