راهپیمایی قدس اهواز

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تشریح برنامه های روز جهانی قدس اظهار داشت: مردم در تمام روستاهای کشور با برپایی اجتماعات از جنایات رژیم کودک کش ابراز انزجار و تنفر خواهند کرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور نماینده ولی‌فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری در تشریح برنامه های روز جهانی قدس گفت: امسال و پس از وقفه دو ساله در برگزاری راهپیمایی مردمی روز جهانی قدس  به دلیل شیوع بیماری کرونا ، هماهنگی لازم برای انجام راهپیمایی بزرگ و باشکوه، همزمان با تهران، در بیش از ۹۰۰ شهر کشور و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و رنگبندی استانها، از مساجد بزرگ و میادین اصلی به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه تدارک دیده شده است.

ببینید:

فیلم/ جزئیاتی از نحوه اجرای مراسم روز قدس در تهران

وی افزود: این مراسم حتی در بسیاری از روستاهایی که از برپایی نماز جمعه برخوردار نبوده، به شکل تجمع و محکومیت رژیم کودک کش صهیونیستی و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: مسال همچنین مراسم روز جهانی قدس به شکل راهپیمایی یا تجمع مردمی در بیش از ۹۰ کشور جهان با حضور مردم مسلمان و آزادگان دیگر ادیان الهی در حمایت از قدس شریف و فلسطین مظلوم و محکومیت رژیم ددمنش صهیونیستی برگزار می شود. 

موسی پور افزود: ۴۲۰ ساعت برنامه تولیدی در غالب ۹۴۸ برنامه از رادیو و تلوزیون های اسلامی پخش خواهد شد .همچنین ۴۵۰ مقاله به زبان های عربی و نمایشگاه ۱۰۷ پوستری با زبان عربی نیز در سایت های عرب زبان  این رادیو و تلوزیون ها بارگذاری شده است.

ببینید:

فیلم/ برگزاری راهپیمایی روز قدس پس از ۲ سال

وی اظهار داشت: مردم در تمام روستاهای کشور با برپایی اجتماعات مردم از جنایات رژیم کودک کش ابراز انزجار و تنفر خواهند کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۵ هزار نفر عکاس، خبرنگار، تصویربردار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری خواهند داد.

مدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: برپایی همایش با موضوع فلسطین و قدس است؛ در این یکی دو روز باقیمانده هم شاهد همایش هایی از جمله مهمترین آن ها همایش بزرگی تحت عنوان فلسطین مظلوم در محل استادیوم غزه با حضور مردم مقاوم غزه برگزار خواهد شد که رهبران مقاومت از کشورهای مختلف در این اجتماع سخنرانی خواهند کرد.

موسی پور بیان داشت: از دیگر برنامه های ما برپایی همایش با موضوع فلسطین و قدس در داخل کشور است؛ همایش های متعددی تا امروز برگزار شده و در این یکی دو روز باقی مانده تا روز قدس هم شاهد همایش هایی خواهیم بود که از مهمترین آنها همایش بزرگ تحت عنوان فلسطین مظلوم در محل استادیوم غزه و با حضور مردم مقاوم غزه برگزار خواهد شد و رهبران مقاومت از کشورهای مختلف در این اجتماع سخنرانی خواهند کرد.

وی افزود: روز پنجشنبه نیز کنگره قدس شریف با حضور دانشجویان و طلاب و سایر اقشار در محل لانه جاسوسی برگزار خواهد شد.

مدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه گفت: برپایی نشست های مختلف به شکل وبیناری در فضای مجازی در این ایام به صورت گسترده در حال انجام است؛ مجموعه ای از وبینارهایی با عنوان فلسطین آزاد می‌شود در قالب نشست هایی با موضوع آزادسازی قدس و دستاوردهای مقاومت از روز ۹ اردیبهشت تا روز ۲۴ اردیبهشت که روز نکبت نامگذاری شده(روزی که آن نسل کشی در فلسطین صورت گرفت) با حضور کارشناسان و اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

موسی پور در ادامه تشریح برنامه های روز قدس عنوان کرد: پویش های مختلفی در فضای مجازی از جمله پویش یک سطل آب تا محو غده سرطانی اسرائیل شامل عکس، نقاشی، دلنوشته ها و ویدئوها و آنچه روایتگر آرمان قدس باشد، تا روز جمعه از طریق وب سایت تلوبیون ادامه دارد.

وی افزود: از جمله برنامه‌های روز قدس، برپایی کارگاه های هنری، نمایشگاه های عکس، عکاسی، خطاطی، اجرای نمایش های میدانی، اجرای سرود و برنامه های مختلف در تهران و سراسر کشور خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه برای اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، رژه ۴۰ گردان رزمی در تهران برگزار خواهد شد، افزود: برگزاری نشست های بصیرتی و تبیینی در مساجد کشور و در پایگاه های بسیج هم از برنامه های دیگر خواهد بود.

موسی پور ادامه داد: ویژه برنامه‌ای برای شهدای مقاومت از سوی بنیاد شهید پیش بینی شده و همچنین برافراشته شدن پرچم فلسطین در میادین و خیابان هایی که به نام قدس یا فلسطین نامگذاری شده نیز از برنامه های روز قدس است.

وی بیان داشت: وبینار تخصصی تحت عنوان نقش شهید سلیمانی در دفاع از قدس و انتفاضه فلسطین هم از ویژه برنامه های روز جهانی قدس خواهد بود.

وی ادامه داد: با دعوت و هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بیش از ۳۰ سخنران ملی برای ایراد سخن و ارائه تحلیل به استان‌های کشور اعزام و به عنوان سخنرانان پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز قدس خواهند بود.

موسی پور گفت: همچون سالهای گذشته و در سراسر کشور ، نمادهای صهیونیستی و شیطانی آمریکا در مسیرهای راهپیمایی ، به عنوان رمی شیطان مورد تنفر و انزجار مردم ایران بوده و همراه با پرچم این رژیم جعلی به آتش کشیده خواهد شد.

وی عنوان کرد: بیش از سی غرفه فرهنگی، نمایشگاهی و تبلیغاتی و  برپایی ۲۲ استیج در مسیرهای راهپیمایی روز قدس و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی توسط شبکه های مختلف صدا و سیما و دیگر دستگاه‌ها و نهادها در حاشیه راهپیمایی تهران برقرار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: اقلام تبلیغاتی با استفاده از چاپ پوستر ، تراکت، کارتن‌پلاست و پرچم الوان و ارسال به استان‌های کشور همچون سنوات گذشته و توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انجام شده است.

موسی پور در ادامه تشریح برنامه های روز جهانی قدس گفت: بازتولید سه زبانه محصولات فاخر " قدسنا" و انتشار در فضای مجازی و همچنین تولید قطعه موسیقی «هی المحور» به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی و انتشار از طریق فضای مجازی از دیگر برنامه ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: برپایی فردیس فرهنگی مقاومت در مسیرهای راهپیمایی و ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی، برپایی کارگاه هنری، برپایی نمایشگاه های عکس و تصاویر مفهومی، اجرای نمایش میدانی و برنامه های ویژه کودکان در روز جهانی قدس هم در دستور کار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: برپایی تابلو مقاومت، برگزاری نمایشگاه عکس، نقاشی، کاریکاتور، خطاطی، پوستر وهنرهای تصویری با موضوع صهیونیسم غاصب و قدس شریف در مساجد، میادین تره بار، فروشگاه های شهوند، ایستگاه های مترو، گالری‌ها و سراهای منتخب محلات (در مناطق ۲۲ گانه تهران هر منطقه حداقل ۲ نمایشگاه) از ۶ الی ۸ اردیبهشت هم از ویژه برنامه های روز قدس خواهد بود.

موسی پور خاطر نشان کرد: برگزاری شب های شعر در سرای محلات و مساجد به مناسبت روز قدس (هر منطقه حداقل یک اجرا) از ۶ الی ۸ اردیبهشت و برپایی شب‌های شعر فلسطین با حضور شاعران متعهد در استان‌های کشور و همچنین برپایی مسابقات کتابخوانی با موضوع فلسطین و قدس شریف هم در برنامه ها آمده است.

وی عنوان کرد:  پخش فیلم های سینمایی در بوستان های مختلف منطقه با موضوعات فلسطین و محور مقاومت ( هر منطقه در سه بوستان اصلی ) در هفته منتهی به روز قدس هم از برنامه های دیگر این روز بزرگ است.

موسی پور افزود: در تهران، امسال از ده مسیر تعیین‌شده و ساعت ۱۰ صبح راهپیمایی آغاز و به سمت میعادگاه نماز جمعه، دانشگاه تهران آغاز خواهد شد. در دیگر استان‌های کشور با توجه به زمان افق در همان استان اعلام خواهد شد؛ فقط در تهران ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس شرکت واحد و در تمامی استانهای کشور مردم روزه دار را از میادین اصلی شهر به سمت مسیرهای راهپیمایی منتقل خواهند کرد.

وی ادامه داد: شرکت مترو نیز به شکل رایگان در این روز خدمات رسانی خواهند داشت؛ جمعیت هلال احمر ، اورژانس کشور و سازمان آتش نشانی با استقرار در تمامی مسیرهای راهپیمایی سراسر کشور به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

موسی پور عنوان کرد: برپایی نمایشگاه‌ها و برنامه‌های هنری در مراکز فرهنگی و هنری در تمامی مسیرهای راهپیمایی سراسر کشور و در مناطق مختلف و فرهنگسراها و خانه های فرهنگ شهرداری تهران و انجام تبلیغات شهری از خدمات شایسته شهرداری های کشور خواهد شد.

وی بیان داشت: با عنایت به جمعیت هلال‌احمر، ایستگاه‌های سلامت در مسیرهای راهپیمایی پیش‌بینی شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: امسال نیز راهپیمایان با در دست داشتن تصاویر چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی توسط صهیونیست‌ها یاد و خاطره بیش از چهل  سال اسارت آنان را گرامی خواهند داشت.

موسی پور خاطر نشان کرد: شعار اصلی راهپیمایان روز قدس امسال، همچون سال‌های گذشته، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل‌سعود و خائنین منطقه و تداوم شعار آزادی فلسطین و قدس شریف خواهد بود.

وی ادامه داد: در پایان راهپیمایی امسال، قطعنامه پایانی راهپیمایی به تأیید ملت ایران خواهد رسید.

موسی پور تاکید کرد: برگزاری مراسم روز جهانی قدس به عنوان تکلیف دینی و انقلابی مسلمانان و آزادگان ایران و جهان شناخته شده و امسال نیز خروش ملت‌ها علیه ظلم بیش از ۷۰ ساله صهیونیست‌ها فریاد خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
  5 0
  باشه
 • حسین IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
  12 0
  اینا بفکر کشورای دیگن
  • IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
   0 5
   اتفاقا فکر خود امنیت ایرانن
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
  2 10
  ان‌شاءالله روز قدس امسال را با شرکت گسترده در راه‌پیمایی، و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و یمن، و پشتیبانی از رزمندگان جبهه‌ی مقاومت منطقه، به‌گونه‌ای رقم بزنیم که نفس متعفن رژیم غاصب، منحوس و کودک‌کش صهیونیستی، و آل سعود خائن، برای همیشه بریده، و منطقه از لوث وجود جنایت‌کاران آمریکایی پاک‌سازی شود؛ باذن‌الله تعالی و عونه.
 • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
  0 0
  برپایی روز قدس
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
  0 0
  اتفاقا میخوایم بیاییم با تمام توان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس