صحبت‌های سردار تنگسیری در مورد رزمایش پیامبر اعظم

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت:‌ ناو شهید رودکی کردیم تا در مواقع لزوم بتواند در آب‌های دور دست به دفاع و اجرای ماموریت بپردازد و تلاش می‌کنیم این حضور در آب‌های بین المللی در سراسر دنیا استمرار یابد.

به گزارش مشرق، سردار دریادار، پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره میزان آمادگی نیروی دریایی سپاه برای مقابله با تهدیدات گفت: ما امروز چه از لحاظ منابع انسانی مومن، انقلابی، جهادی و بانشاط و چه از نظر اشراف اطلاعاتی و میدانی بر وضعیت منطقه و تحرکات بدخواهان و همچنین از نظر تجهیزات و تسلیحات دفاعی عملیاتی و ارتقاء سطح آموزش و کسب مهارت‌های تخصصی و عمومی در بهترین وضعیت آمادگی رزم قرار داریم. ترکیب هم افزای این توانمندی‌ها یک ظرفیت بالا و قدرتمند از انرژی متراکم و با صلابت را تشکیل می‌دهد تا برای انجام هرگونه ماموریت ابلاغی به لحظه و به هنگام اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه ما سازمان رزم خود را بر اساس راهبردهای ویژه ماموریتی تعیین، بروز رسانی و تجهیز می‌کنیم، اظهار داشت: در دو سال اخیر هشت مرحله الحاق تجهیزات تخصصی دفاعی و رزمی دریا پایه در حوزه شناورهای سبک و اقیانوس پیما، پهپاد، شهپاد (شناور هدایت پذیر از دور)، جنگ الکترونیک، هوادریا، زیر سطحی‌های هوشمند و موشکی به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه داشته‌ایم که در راستای ارتقاء توان رزم و تولید امنیت پایدار و قدرت بازدارندگی نقش بسیار بسزایی ایفا کرده است.

بیشتر بخوانید:

دریادار تنگسیری: همه آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی باید قصاص شوند

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: امروز قلدران و مستکبران عالم جرات رزم نزدیک با ما را به هیچ وجه ندارند و حتی در دور دست نیز شما شاهد هستید آن‌ها توان درگیری با ما را نخواهند داشت چراکه خودشان بهتر می‌فهمند که اگر یکبار حماقتی علیه نظام و ملت عزیز ما انجام دهند ما تابع همان فرمان حکیمانه فرمانده معزز کل قوا هستیم که فرمودند اگر دشمن بخواهد تعرضی کند و یک تیر علیه ما شلیک کند ما ده برابر آن به او پاسخ خواهیم داد.

سردار تنگسیری تصریح کرد: واژه ما «می توانیم» در نیروهای مسلح عملیاتی شده است و امروزه تمام تجهیزات مورد نیاز سازمان رزم توسط افسران جوان و دانشمندان متعهد کشورمان طراحی و تولید می‌شود و در تمام عرصه‌ها مثل پهپاد، شهپاد، زهپاد (زیردریایی هدایت پذیر از دور)، موشک، جنگ الکترونیک، هوادریا، تجهیزات سطح، بالای سطح و زیر سطح خودکفا و بی نیاز کمک‌های خارجی هستیم حتی می‌توانیم صادر کننده هم باشیم.

وی با مقایسه توان دفاعی کشور قبل و بعد از انقلاب اسلامی، عنوان کرد: کشوری که یک روز (قبل از انقلاب اسلامی)، سازمان نیروهای مسلح آن توسط مستشاران مزدور آمریکایی و خارجی اداره می‌شد و همیشه برای تامین تجهیزات خود محتاج آمریکا و غربی‌ها بود و ذلیلانه شاه مملکت در مقابل آن‌ها خم و راست می‌شد و بعضا شاه مملکت را حساب هم نمی‌کردند و حتی بدون اجازه او می‌آمدند و تصمیم می‌گرفتند و او را به جلساتشان هم راه نمی‌دادند و می‌رفتند، امروز اقتداری مثال زدنی دارد. به دلیل همین صلابت واقتدار هم، گاهی بقول حضرت آقا ترقه‌ای می‌زنند که بگویند بله ما هستیم، ولی خودشان هم می‌دانند که دارند به روند زوال و افولشان سرعت می‌بخشند.

حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در منطقه را مشروع نمی‌دانیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به رویارویی ندسا با ناوگان آمریکا در خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: به اعتقاد ما اولین موضوع در این رویارویی‌ها عنایت خداوند است و ما هم بدون این اتصال الهی هیچ هستیم. در موضوع مواجهه نیروهای فرامنطقه‌ای این مطلب را باید گفت که حضور آن‌ها در این منطقه صرفا برای استعمار، غارت، فتنه انگیزی و نا امنی است و ما حضور آن‌ها را در این منطقه را مشروع نمی‌دانیم.

وی تصریح کرد: آمریکا برای چه در افغانستان حضور یافت؟ برای چه در عراق حضور دارد؟ برای چه رژیم سعودی را کمک می‌کند تا مردم و دولت مظلوم یمن را بمباران کنند؟ چرا از رژیم سفاک، ظالم، کودک کش و خون‌آشام صهیونیستی حمایت می‌کند؟ امروز هر فتنه و جنگی در دنیا وجود دارد یک طرف آن آمریکاست. امروز ملت‌ها بیدار شده‌اند و شما دیگر نمی‌توانید با هماهنگی سردمداران ظالم موافق خودتان به ملت‌ها ظلم کنید.

سردار تنگسیری تاکید کرد: ما به آن‌ها هشدار می‌دهیم که باید هر چه زودتر دست از این شرارت‌ها بردارند و بجای دستی درازی به جان و مال مردم مظلوم دنیا، پیگیر گرفتاری‌ها و مشکلات عدیده کشور فروپاشیده خود باشند و سریعا به ادامه مسیر ظلمت خود پایان دهند.

وی ادامه داد: البته ما در رویارویی‌های پیش آمده بواسطه اشراف اطلاعاتی و سیادت دریایی موجود، کاملا حرفه‌ای و مطابق با قوانین پذیرفته شده بین المللی رفتار می‌کنیم و اگر موردی پیش بیاید مثل همیشه با اقتدار و صلابت مقابله می‌کنیم و پوزه هر مهاجمی را به خاک می‌مالیم و در این موضوع با کسی شوخی نداریم. حفظ امنیت و حفاظت از منابع و منافع ملت عزیز وکشورمان که حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن است را با هیچ موضوعی عوض نمی‌کنیم.

بکارگیری هوش مصنوعی در زیردریایی‌های بدون سرنشین سپاه

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره دستاوردهای این نیرو در حوزه زیرسطحی عنوان کرد: با الحاق اخیر تجهیزات دفاعی، عملیاتی تخصصی زیر سطحی به توان رزم نیروی دریایی سپاه عملا ما در زیر سطح حضور موثر داریم و بخشی از سامانه‌های تهاجمی زیر سطحی هوشمند در این الحاق نمایش داده شد و نمایش ما بقی تجهیزات هم بماند برای روز واقعه که بصورت عملیاتی و کاربردی ظرفیت آن‌ها را همگان مشاهده خواهند کرد. نیروی دریایی سپاه در زیر سطح دستاوردهای بسیاری داشته و البته همه توانمندی‌های ما به نمایش در نیامده است.

سردار تنگسیری با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد تجهیزات نیروی دریایی سپاه، گفت: این تجهیزات اولا کاملاً بومی است و حاصل تلاش علمی تحقیقاتی متخصصان متعهد انقلابی و شرکت‌های دانش بنیان داخلی است یعنی از صفر تا صد توسط دانشمندان نخبه و فرزندان همین ملت طراحی و تولید شده‌اند. این ویژگی بسیار بسیار مهمی است. شما فرض کنید پیشرفته‌ترین تجهیز در زیر سطح را در اختیار داشته باشیم که ساخت یک کشور دیگر باشد. این تجهیزات در وقت حادثه از کارآیی می‌افتد چرا که همان کشورها بدلیل اینکه از تکنولوژی آن کاملا باخبر هستند روش‌های مقابله با آن را هم می‌دانند. دوماً این تجهیزات کاملا هوشمند هستند و ما از هوش مصنوعی درتجهیزاتمان استفاده می‌کنیم که بالاترین سطح تکنولوژی است. سوماً از نظر صرفه جویی اقتصادی، هزینه طراحی و ساخت این تولیدات ۱۰ درصد نمونه‌های خارجی مشابه آن است.

وی ادامه داد: ما توانسته‌ایم با تلاش متخصصان داخلی تحریم‌های حوزه نظامی را خنثی و بی اثر کنیم. علاوه بر این شعار سال ۱۴۰۱ و تاکید رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا بر تقویت تولید دانش بنیان، فرصت و روند متفاوتی برای نیروی دریایی سپاه فراهم ساخته است که نقش دادن به این شرکت‌های برای تامین تجهیزات تخصصی از جمله آن‌ها است.

عمق عملیاتی ندسا در آب‌های دور دست گسترش می‌یابد

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره ورود سپاه به حوزه ساخت شناورهای اقیانوس پیما، اظهار داشت: در ارتباطات، تعاملات و تبادلات بین المللی نظام جمهوری اسلامی در سطح کلان‌تر انقلاب اسلامی منافعی دارد. اگر ما نتوانیم از منافعمان در سراسر دنیا دفاع کنیم قطعاً سرمایه‌های ما طعمه دزدان و راهزنان سازمان یافته خواهند شد.

وی ادامه داد: ما هم در این مسیر اقدام به تجهیز و بکارگیری ناو شهید رودکی کردیم تا در مواقع لزوم بتواند در آب‌های دور دست به دفاع و اجرای ماموریت بپردازد و تلاش می‌کنیم این حضور در آب‌های بین المللی در سراسر دنیا استمرار یابد. امروز قانون حاکم بر این دنیا قانون جنگل است و ما موظفیم از منافع‌مان در مقابل دشمنان محافظت کنیم و از طرف دیگر این ناوها می‌توانند عمق عملیاتی ما را در آب‌های دور دست گسترش دهند.

سردار تنگسیری در ادامه با اشاره به فعالیت‌های نیروی دریایی سپاه در حوزه مقابله با قاچاق کالا و سوخت، عنوان کرد: در این حوزه تنها خط قرمز نیروی دریایی سپاه حفظ منافع ملت ایران است. البته ما با قاچاق‌های سازمان یافته و بی قانونی‌ها که موجب تضییع حقوق مردم می‌شود شدیدا مقابله می‌کنیم و نخواهیم گذاشت عده‌ای برای سودجویی‌های مادی، حق این مردم را پایمال کنند. نقش نیروی دریایی سپاه به عنوان ضابط قضایی در قانون مشخص شده و مطابق قانون هر زمان که نیاز باشد مقتدرانه وارد عمل می‌شویم و برای مقابله با قاچاق مواد مخدر، سوخت، کالا و حتی صید غیر قانونی ترال و امثالهم با هیچ احد الناسی مماشات نخواهیم کرد.

حضور ۴۸ هزار صیاد و مردم ساحل نشین در سازمان بسیج دریایی

فرمانده نیروی دریایی سپاه تشکیل بسیج دریایی را یکی دیگر از دستاوردهای نیروی دریایی سپاه عنوان و تصریح کرد: بسیج دریایی در واقع یک پدیده نوینی است که توان و ظرفیت مضاعفی برای نیروی دریایی سپاه در سراسر سواحل جنوبی و شمالی کشور ایجاد کرده است. امروز سازمان بسیج دریایی بالغ بر ۴۸ هزار صیاد و مردم ساحل نشین را در این قالب سازماندهی و بعضا بنا بر نیاز بکارگیری کرده است.

وی ادامه داد: تشکیل بسیج دریایی به معنی تشکیل نیروی دریایی دوم است. بسیج دریایی یک قدرت دفاعی مردمی، با فراهم کردن بستر مشارکت مردم در تامین امنیت جمعی است. بسیج دریایی از زمان شکل گیری تا کنون برکات بی شماری از جمله کمک به اشراف اطلاعاتی، همیاری و کمک به سیل زدگان، توسعه اقتصاد دریا پایه، اشتغال آفرینی و امداد رسانی دریایی به همراه داشته است.

سردار تنگسیری در پایان با بیان اینکه محرومیت زدایی یکی از برنامه‌های مهم نیروی دریایی سپاه است، گفت: نیروی دریایی سپاه در سال گذشته توفیق پیدا کرد، به همت خیرین مومن و تلاش مهندسی نیرو تعداد ۱۵۴ واحد مسکونی در قالب شهرک مسکونی شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی با تمام تجهیزات و امکانات عمومی رفاهی مورد نیاز مردم مثل مسجد، فروشگاه، مدرسه، درمانگاه، خانه بهداشت و زمین ورزشی به مردم روستاهای سیل زده زاج و داربست بشاگرد تحویل دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ لازم به ذکر است در برخی نقاط جنوبی و سواحل پروژه‌های محرومیت زدایی مثل ساخت مسکن برای نیازمندان، طرح آبرسانی روستایی، توسعه و لایروبی اسکله‌های صیادی، ساخت، بهسازی جاده‌های روستایی و صعب العبور و اقدامات عام المنفعه دیگر در حال انجام است که به محض اتمام پروژه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  4 7
  بهتر است نیروهای ایران هم فرا منطقه ای نشود
  • کلیم IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
   0 1
   هنوز هوش مصنوعی سیستم فوق پیشرفته کرونا یاب مستعان با برد بیش از 300 متر از یادمان نرفته
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  3 5
  ضرب المثل یک سوزن به خودمان و یک جوالدوز به دیگران
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  7 7
  پس در کشورهای دیگر چه میکنید چرا پول ملت ایران را برای این کارا صرف میکنید
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  1 3
  قرار بود آبهای دوردست برای ارتش باشه اون رو هم دارن ازش می گیرن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس