کد خبر 1366013
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۲/۰۳؛ سامانه بارشی جدید در راه است

سازمان هواشناسی کشور، نسبت به رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و تگرگ در پی ورود یک سامانه بارشی به کشور هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش مشرق، سامانه بارشی از ظهر یک‌شنبه ۴ اردیبهشت تا سه‌شنبه ششم در کشور فعال است و مخاطره هایی چون: رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و رویداد تگرگ دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس این هشدار، منطقه اثر این سامانه روز یکشنبه جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، شرق لرستان، غرب اصفهان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران، است.

همچنین روز دوشنبه استانهای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، شمال تهران، البرز، همدان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شرق لرستان، شمال شرق خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، جنوب مرکزی، شمال خوزستان و روز سه‌شنبه جنوب آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، اصفهان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس تحت تاثیر این سامانه خواهند بود.

بر اساس این گزارش اثر مخاطره شامل احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و ریزش تگرگ، احتمال آب‌ گرفتگی معابر عمومی، احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش دید محلی، اختلال در ترددهای درون شهری و احتمال آسیب به سازه‌های موقت خواهد بود.

سازمان هواشناسی به مردم توصیه کرد: در هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها احتیاط و نسبت به جمع آوری دامها از مراتع مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیلها اقدام کنند و در فعالیتهای کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و ترددهای برون شهری احتیاط کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس