فرصت دو هفته‌ای کمیسیون انرژی مجلس به محرابیان برای ارائه گزارش درباره حل مشکلات

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت دو هفته‌ای نمایندگان سوال‌کننده به وزیر نیرو برای حل مشکلات مرتبط با آب و برق منطقه‌ای و ارائه مدارک و اسناد در زمینه اقدامات انجام شده خبر داد.

به گزارش مشرق، عبدالعلی رحیمی مظفری در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون انرژی مجلس با حضور وزیر نیرو به‌ منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان گفت: سوال نخست را مجتبی توانگر نماینده تهران درباره کمبود برق و نیاز فوری به سرمایه‌گذاری در این حوزه مطرح کرد و وزیر توضیحاتی ارائه داد مبنی بر اینکه ۱۵ هزار مگاوات ناترازی برق در کشور وجود دارد و اقداماتی برای کاهش این ناترازی توسط وزارت نیرو انجام شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در نهایت مقرر شد در یک هفته آینده جلسه‌ای در این رابطه با حضور معاون پارلمانی و رئیس سازمان توانیر برگزار شود و تمامی اسناد و مدارکی که وزارت نیرو در حوزه سرمایه‌گذاری انجام داده در اختیار نماینده سوال‌کننده قرار دهند.

وی تاکید کرد: البته مجتبی توانگر اذعان داشت بخش عمده‌ای از این کم کاری مربوط به دولت قبل است.

نماینده مردم سروستان در مجلس ادامه داد: در ادامه محمد باقری بناب سوالی مبنی بر علت عدم استفاده وزارت نیرو از شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح کرد که وزیر نیرو توضیحاتی درباره قراردادهای منعقد شده ارائه کرد و مقرر شد؛ طی هفته آینده اسناد و مدارک این قراردادها در اختیار نماینده سوال‌کننده قرار بگیرد.

وی افزود: عبدالجلال ایری نیز درخصوص عدم تحقق قول‌های وزیر همچون آب رسانی به روستاها و تولید ۳ هزار مگاوات برق تا تابستان سال ۱۴۰۱ وی را مورد سوال قرار داد که وزیر نیرو توضیح داد.

مظفری یادآورد شد: وزیر نیرو تاکید کرد که چند نیروگاه برای تامین این میزان برق در حال ساخت است و اقداماتی برای بازسازی نیروگاه‌ها صورت گرفته است.

این نماینده ادامه داد: محرابیان همچنین درخصوص آب رسانی به روستاها بیان کرد که در قالب "جهاد آبرسانی" ۱۰ هزار روستا به قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) واگذار شده است تا آب رسانی شوند، در نهایت نماینده سوال‌کننده فرصت دو هفته‌ای برای ارائه مدارک و اسناد به وزرات نیرو داد.

رحیمی افزود: در ادامه رمضانعلی سنگدوینی نیز موضوع ناترازی آب گلستان را مطرح کرد چرا که مصوبات سفر مسئولان وزارت نیرو به استان گلستان در حوزه تامین آب انجام نشده است که وزیر نیرو گفت به زودی انجام خواهد شد و مقرر شد ظرف دو هفته اقدامات بررسی شود و اگر نماینده سوال‌کننده ظرف دو هفته قانع نشود، سوال این نماینده به صحن ارجاع خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه  احمد مرادی سوال خود را درخصوص نارضایتی متقاضیان انشعاب برق در استان هرمزگان از طولانی شدن مدت زمان واگذاری مطرح کرد، گفت: وزیر نیرو توضیح داد این مساله به دلیل بدهی بسیار بالای  وزارت نیرو است به همین دلیل وزیر نیرو تقاضای کمک داشت اما با توجه به وضعیت آب و هوایی استان هرمزگان مقرر شد توانیر نسبت به پرداخت بدهی پیمانکاران برای آنکه بتوانند کنتور در اختیار متقاضیان اقدام کنند تا این مشکل مرتفع شود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس