پاسخگویی به هر سطح و هر نوع از تهدید، مستلزم حرکت بر لبه دانش است

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پاسخگویی به هر سطح و هر نوع از تهدید مستلزم حرکت بر لبه دانش است که بی‌تردید کانون این دانش، دانشگاه‌ها است.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید و سابق دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حرکت به سمت نیروی هوایی در تراز انقلاب اسلامی اظهارداشت: برای رسیدن به این هدف باید دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم، دانشجویان متدینی که تعهد، اخلاق و دانش از مهمترین شاخصه‌های آنان باشد و بی شک برای رسیدن به چنین هدف والایی ‌تک تک دانشجویان تاثیرگذار هستند.

وی تصریح کرد: باید به مرحله‌ای برسیم که در مقابل هر تهدیدی در هر سطحی پاسخگو باشیم و بی‌تردید پاسخگویی به هر سطح و هر نوع از تهدید مستلزم حرکت بر لبه دانش و کانون‌ این دانش، دانشگاه  است.

امیر سرتیپ واحدی از دانشجویان خواست امروز خود را برای جنگ‌های احتمالی آینده، با استعداد و تجهیزات دانش پایه آماده کنند و ادامه داد: دانشگاه علوم وفنون هوایی شهید ستاری قلب تپنده نیروی هوایی ارتش است، قلبی که شریان‌های آن دانشجویانی متعهد، متخصص و با ایمان هستند و این شریان ها باید روز به روز قدرتمندتر شوند تا همزمان با ارتقای دانشگاه، دانش آنان نیز ارتقا یابد.

فرمانده نیروی هوایی خاطر نشان کرد: دانشگاه هوایی شهید ستاری یک دانشگاه ماموریت محور و مساله محور است از این رو آموزش‌ها نیز باید ماموریت محور و معطوف مشکلات حال و آینده نیروی هوایی باشد تا انشالله بتوانیم نیرویی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و قدرت بازدارندگی خود را بیش از پیش تقویت کنیم.

امیر واحدی در ادامه خطاب به اساتید و دانشجویان گفت: شما استادان بزرگوار یکی از اصلی‌ترین عوامل ارتقای توان عملیاتی نیروی هوایی هستید و باید هرچه را که می‌دانید به دانشجویان آموزش دهید و فراموش نکنید که انضباط، ایمان، اخلاق و آگاهی چهار عنصر کلیدی محور در آموزش است که می‌تواند افق‌های روشنی را فراهم سازد و دانشجویان نیز باید بدانند امروز همان زمانی است که باید شخصیت سی سال خود را شکل دهند و سعی کنند در انتخاب دوستان خود دقت کنند و همواره مراقب رفتارهای خود به عنوان یک نیروی نظامی باشند.

وی اظهار داشت: ما دوبال داریم، یک بال علم و دانش و بال دیگر ایمان و تقواست، لذا ارتش جمهوری اسلامی ایران افسری می‌خواهد که این دوبال را داشته باشد، علم و دانش بسیار خوب است به شرط آنکه ایمان و تقوا قوی داشته باشیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: امروز دشمنان نظام با به کارگیری شیوه نوینی از جنگ‌های فرهنگی به دنبال بر هم زدن اعتقادات و تفکرات نسبت به نظام اسلامی هستند و همین مورد می‌تواند فرهنگ خانواده‌هایمان را تحت تاثیر بگذارد لیکن تنها راه مقابله با این نوع تهدیدات، تقویت اعتقادات درونی است که می‌تواند تمامی توطئه های دشمنان را خنثی کند.

امیر واحدی با قدردانی از زحمات و تلاش های فراوان امیر سرتیپ دوم رودباری فرمانده اسبق دانشگاه هوایی شهید ستاری امیر سرتیپ دوم خلبان مروی نام را به‌عنوان فرمانده جدید دانشگاه هوایی شهید ستاری منصوب کرد و ضمن آرزوی موفقیت برای فرمانده سابق و فرمانده جدید این دانشگاه گفت: امید است در دوره جدید شاهد تحولاتی اساسی‌تر در  دانشگاه باشیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس