توافق با سازمان جهانی بهداشت در زمینه انتقال واکسن ساخت ایران به کشورهای درخواست‌کننده

رئیس جمعیت هلال‌احمر از توافق با سازمان جهانی بهداشت در زمینه انتقال واکسن ساخت ایران به کشورهای درخواست‌کننده خبر داد.

به گزارش مشرق، دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه اجلاس رهبران جمعیت‌های ملی منطقه منا با دکتر احمد سلیم المنظری، مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در شهر قاهره مصر با اشاره به اقدامات شاخص این جمعیت به عنوان معین دولت و در کمک به وزارت بهداشت در زمینه بیماری کرونا افزود: در پیک پنجم کرونا در ابران که موج همه‌گیری شدیدتر بود، بخشی از تمرکز جمعیت هلال‌احمر بر شناسایی و بیماریابی و همچنین قرنطینه و کنترل مرزهای ورودی به کشور بوده است.

وی اضافه کرد: بیماران نیازمندی که از بیمارستان مرخص می‌شدند نیز وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود همچون کپسول اکسیژن را از بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر دریافت می‌کردند.

کولیوند در ادامه بر آمادگی جمعیت هلال‌احمر ایران برای همکاری با سازمان بهداشت جهانی در زمینه‌های مختلف از جمله موضوع کرونا و مهاجرانتاکید کرد.

المنظری مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی هم با اشاره به دیداری که از مرکز مانیتورینگ سازمان اورژانس کشور ایران داشته، ابراز امیدواری کرد که این تجارب به کشورهای نیازمند منتقل شود.

المنظری با توجه به گذراندن مراحل پایانی تاییدیه واکسن کووبرکت از سوی سازمان بهداشت جهانی، اعلام کرد: در صورت اخذ تاییدیه نهایی واکسن تولید ایران، این سازمان می‌تواند مراحل انتقال آن را به کشورهایی که به واکسن نیاز دارند، انجام دهد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس