کد خبر 1344801
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
خوشحالی جامعه اهل سنت ایران از انتصاب امیر «شهرام ایرانی»

دریادار ایرانی گفت: ناوگروه ۸۰ نداجا هم‌اکنون در محدوده خلیج عدن و دریای سرخ مشغول اجرای مأموریت در حوزه اسکورت یگان‌های شناور، کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش مشرق، امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص آخرین وضعیت ناوگروه ۸۰ نداجا اظهار داشت: ناوشکن دنا، ناو پشتیبانی بندرعباس و ناو پشتیبانی تنب در قالب ناوگروه ۸۰ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در محدوده خلیج عدن و دریای سرخ مشغول انجام وظیفه خود در حوزه اسکورت یگان‌های شناور، کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در سطح نداجا گفت: از آنجایی که افسران و دانش‌آموختگان نیروی دریایی باید آموزش‌های تئوری را در عرصه عمل به مرحله تجربه برسانند، همزمان با اجرای مأموریت ناوگروه ۸۰ تعدادی از دانشجویان در این سه فروند شناور مستقر هستند که این فرصت بسیار خوبی برای تجربه آموزش‌ها در عرصه عمل است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی در حوزه دیپلماسی دریایی نیز فعال و هدفمند است، خاطرنشان کرد: اگر شرایط کرونایی اجازه دهد، این ناوگروه در طول مسیر اجرای مأموریت، حتماً بازدیدهایی از بنادر کشورهای دوست و همسایه خواهند داشت.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس