رئیس کمیسیون صنایع مجلس: تولیدکنندگان نباید از حمایت‌ها سوءاستفاده کنند

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید از حمایت‌ها سوءاستفاده کنند، گفت: حمایت‌ها از برخی تولیدکنندگان نتیجه مطلوب را در پی نداشته است.

به گزارش مشرق، عزت‌الله اکبری تالارپشتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید از حمایت‌ها سوءاستفاده کنند، گفت: حمایت‌ها از برخی تولیدکنندگان نتیجه مطلوب را در پی نداشته و ثمره این حمایت‌ها این بوده که تولیدکنندگان ما کالای با قیمت بالا و کیفیت پائین به بازار عرضه کرده‌اند.

وی افزود: متأسفانه در مورد صنعت خودرو ۲ شرکت خودروسازی مطرح کشور به یک حیات خلوت دولت‌ها تبدیل شده و دولت‌ها هیچ‌گاه به عنوان یک بنگاه اقتصادی به این دو شرکت خودروسازی نگاه نکردند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: تولیدات ما باید صادرات‌محور باشد و با تحقق این مسئله است که ما خواهیم توانست از بخش تولیدات صنعتی به موفقیت‌هایی دست یابیم.  

اکبری تالارپشتی خاطرنشان کرد: دولت در بخش تولید باید نقش حمایت‌کننده و هدایت‌کننده داشته باشد، نه اینکه در عرصه حاضر نباشد و همان‌طور که گفتم باید به خوبی به نقش حمایتی و هدایت‌کنندگی خود عمل کند.

وی افزود: حمایت از تولیدکننده به ا ین معنا نیست که مصرف‌کننده محکوم به خرید و مصرف هر کالایی با هر قیمتی است، بلکه این حمایت‌ها فرصتی است تا تولیدکنندگان ما بتوانند شرایط رقابت با تولیدکنندگان خارجی را به دست آورند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس