روایت رسانه اسرائیلی از بلایی که در جنگ بعدی با حزب الله انتظار صهیونیست‌ها را می‌کشد

ورود و گشت زنی پهپاد حزب الله در حریم هوایی فلسطین اشغالی پرونده تبعات جنگ آتی با حزب الله را مجددا در رسانه‌های رژیم صهیونیستی گشود.

به گزارش مشرق، تارنمای عبری زبان واللا با اشاره به این حادثه نوشت: ورود روز جمعه پهپاد حسان از لبنان بخشی از طرح سری حزب الله برای تاسیس نیروی هوایی مرکب از مجموعه وسیعی از هواپیماهای بدون سرنشین است که در روز موعود (جنگ بزرگ) از این طریق مواضع حساس اسرائیل را مورد هدف قرار داده و بتواند برتری نیروی هوایی اسرائیل را از این طریق از بین ببرد.

این رسانه صهیونست با استناد به گزارش یک پژوهشکده اسرائیلی نوشت: زرادخانه هواپیماهای بدون سرنشین حزب الله در بر گیرنده ۲۰۰۰ فرونده پرنده است که ده‌ها فروند از آنها پهپادهای تولید چین هستند، برخی از آنها برای شناسایی طراحی شده و برخی دیگر نیز ماموریت‌های تهاجمی را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

رزمایش نیروهای حزب الله لبنان در کوهستان های برفی، رسانه های اسرائیل را شگفت‌زده کرد

یک منبع آگاه امنیتی هم در این رابطه به این رسانه گفت: قدرت پهپادی حزب الله امروز صرفا به در اختیار داشتن این پرنده‌ها ختم نمی‌شود بلکه تجربه و دانش فنی تولید آن را هم کسب کرده‌اند.

به گفته این اندیشکده: بارزترین پهپاد حزب الله "ایوب" نام دارد که با الگو برداری از پهپاد اسرائیلی هرمس ۴۵۰ تولید شده است، یک فروند از این پهپاد اسرائیلی سال ۲۰۰۶ بر فراز بیروت سقوط کرده بود.

دومین پهپاد مرصاد نام دارد که الگو برداری شده از پهپاد ایرانی مهاجر است، پهپاد ابابیل هم از سال ۲۰۰۶ در اختیار حزب الله قرار داشته و اکنون نمونه‌های پیشرفته تر آن تولید شده است، رامی هم دیگر پهپادی است که نسخه از پهپاد رعد ۱ محسوب می شود.

طال باری رئیس بخش پژوهش‌های اندیشکده اسرائیلی (الما) هم به واللا گفت: زیر ساخت‌های قدرت نظامی حزب الله نه تنها طی سال‌های گذشته آسیبی ندیده است بلکه گسترش و تقویت هم شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدار فرمانده ناوگان پنجم آمریکا با «بِنِت» در هتل منامه

او افزود: آنچه که ما متوجه شدیم آن است که طی یک دهه اخیر حزب الله موفق شد تسلیحات کلاسیک خود را توسعه داده و در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین، پدافند هوایی، موشک‌های نقطه زن و موارد شبیه به آن به دست آوردهای خوبی دست پیدا کند.

او اعتراف کرد چیزی به نام بازدارندگی در قاموس حزب الله وجود ندارد، از اینرو نمی‌توان تاثیری از بازدارندگی اسرائیل در تصمیمات تهاجمی اش پیدا کرد.

از نکات قابل توجه دیگر در این گزارش کامنت‌های مخاطبانش است؛ یکی از این مخاطبان در زیر گزارش نوشت: وقت فرار از کشور فرار رسیده است اخبار بدی به ما می‌رسد.

یکی دیگر از کاربران هم نوشت: افراطی گری و مهاجران تندرو بیش از حزب الله، حماس و ایران اسرائیل را به سوی فروپاشی پیش می‌برند.

دیگری پرسید: آنانی که داد سخن از پدافند لیزری می‌دادند و ادعا می‌کردند با این فن وری هواپیماها را سرنگون می‌کنیم کجا هستند، فقط پول‌ها را اختلاس می‌کنید در حالی که هواپیماها در آسمان جولان می‌دهند.

دیگری که خود را یهودی دوستدار اسرائیل نامیده نوشت: دست آخر نصرالله ما را از بین خواهد برد، کشور را تسلیمش کنید راحت شویم.

یکی دیگر هم با متهم کردن نتانیاهو نوشت: حزب الله طی ۱۲ سال حکومت نتانیاهو به شدت قدرتمند شد، این هم مثل تمام چیزهای بدی است که در این مدت دست به گریبان ما شد.

دیگری هم گفت: بنت چه پاسخی خواهد داد آیا باید پناهگاه‌ها را آماده کرد؟

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس