ساخت ۳۰۰ هزار مسکن در طرح اجاره‌داری حرفه‌ای

معاون وزیر راه و شهرسازی از اخذ مصوبات اجاره‌داری حرفه‌ای خبر داد و گفت: زیرساخت لازم برای ساخت ۳۰۰ هزار مسکن در این قالب فراهم شده است.

به گزارش مشرق، محمود محمودزاده با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای کنترل بازار اجاره مسکن، ‌اظهار کرد: مصوبات موردنیاز برای اجاره‌داری حرفه‌ای از دولت اخذ شده است.

وی از فراهم شدن زیرساخت‌هایاحداث ۳۰۰ هزار واحد مسکن اجاره‌ای خبر داد و افزود: این واحدها در زمین‌های ۹۹ ساله ساخته خواهد شد تا به این ترتیب بازار اجاره مسکن قابل کنترل شود.

اسفندماه سال گذشته معاون وزیر راه با تشریح جزئیات برنامه وزارت راه برای اجاره‌داری حرفه‌ای گفته بود:‌ واحدهایی که در زمین دولت ساخته می‌شود برای همیشه به‌صورت اجاره‌داری اداره می‌شود.

محمودزاده با یادآوری این‌که در کشور یک بازار اجاره مسکن داریم که به‌صورت سنتی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این بازار سرجای خودش خواهند ماند و قصد تغییر آنرا نداریم، اما در کنار آن بازار حرفه‌ای اجاره‌داری برای تعادل‌بخشی به بازار اجاره ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: در این بازار بخش خصوصی و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توانند با گرفتن زمین‌های ۹۹ ساله از دولت -که زمین‌ها قابل فروش نیست- اقدام به ساخت و ساز واحدهای اجاره‌ می‌کند. همچنین اگر سرمایه‌گذار در زمین متعلق به خودش ساخت و ساز کرده و فقط از تسهیلات و کمک‌های حمایتی استفاده کند، برای یک مدت معین اجاره‌داری می‌کند و بعد از آن واحدها در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد گرفت.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که واحدهای ساخته شده در زمین‌های دولتی برای همیشه به‌صورت اجاره‌داری است، اضافه کرد:‌ برای نهادهای حمایتی پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته تا بتوانند در این حوزه ورود کرده و با مشارکت و حمایت‌ واحدهای اجاره‌ای ساخته خواهد شد.

محمودزاده یادآور شد:‌ همچنین فضا برای شهرداری‌ها فراهم شده تا بتوانند از این موقعیت استفاده کنند. واحدهای اجاره‌ای در مساحت‌های مختلف برای گروه‌های مختلف در نظر گرفته می شود و بسته به میزان کمک دولت برای ساخت، نرخ اجاره تعیین و کنترل خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۱
    0 0
    وقتی قشر کارگر و کارمند و مستاجر زیر بار طرح مسکن ملی دولت با ان اورده و اقساط سنگینی که باید متحمل شود نمی روند و بعداز چندین بار تمدید کردن مهلت ثبت نام و عوض کردن شرایط ثبت نام سهمیه را کامل کرده اند (و میدانند درهنگام جور کردن اورده متقاضی مسکن مردم جا میمانند و از این طرح ریزش خواهند کرد )معلوم هست صاحبان پول و ثروت مافیای زمین و مسکن اینجور طرحهایی را با زیرکی به دولت وصل میکنند تا با ثروت خودشان مردم را زیر جوخه بندگی و مستاجری خود نگه دارند. فقط بخاطر اینکه در ان طرح مشکل چند دهه ساله سود دادنها و سیستم ربایی بانکهای کشور را برای طرح مسکن ملی و اورده متقاضی حل نشده باقی گذاشتند . این را بگوش مسعولین برسانید و انها را بجای دنبال کردن اینجور سیاستهایی بدنبال حل سیستم ربایی بانکها بفرستند تا مردم فراری نباشند از طرح مسکن ملی بخاطر اقساط سنگین ان . به پول مردم در بانک سود ندهند تا مجبور نشوند از وامهای مردم سود بگیرند . اسکناس هر کشوری جایی ندارد بجز سیستم بانکی ان کشور. دست هر دلالی هم می خواهد باشد باشد اجبارا باید در بانک گذاشته شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس