رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: در برجام ایرادی که می گرفتم این بود که باید نکاتی را در نظر بگیریم که بعدا مشکلاتی پیش نیاید، ولی به برخی از این نکات توجه نشد و مشکلاتی پیش آمد که می‌بینیم.

به گزارش مشرق، در آستانه سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در ارتباط تصویری با جمعی از مردم آذربایجان، حرکت ۲۹ بهمن را زمینه‌ساز استمرار حرکت عظیم میدانی مردم و در نهایت پیروزی انقلاب خواندند و با برشمردن عوامل مؤثر در استمرار انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته و همچنین نیازهای امروز و فردای کشور، با اشاره به اقدام خودجوش و عظیم مردم در ۲۲ بهمن امسال گفتند: امسال مراسم ۲۲ بهمن واقعاً اعجاب برانگیز و تحسین برانگیز بود زیرا به رغم ویروس کرونا و مشکلات معیشتی و انبوه دروغ پراکنی رسانه‌ای بیگانگان، حضور مردم در اکثر شهرها و مناطق کشور نسبت به سال قبل افزایشی چشمگیر داشت.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار، ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ را روز درخشش تبریز دانستند و با تأکید بر اینکه حرکت و ابتکار مردم تبریز در این روز موجب شکل‌گیری سنتِ چهلم‌گیری و استمرار مبارزه ملت و ثمردهی انقلاب شد، افزودند: این انقلاب با تفنگ و سیاسی کاری و حزب‌بازی به پیروزی نرسید بلکه عامل اصلی پیروزی انقلاب حضور میدانی مردم بود و مردم تبریز با ابتکار خود پایه‌گذار استمرار این حرکت میدانی شدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موضوع استمرار انقلاب و حرکت انقلابی را از اصول اساسیِ مکتب امام برشمردند و خاطرنشان کردند: امام بزرگوار بعد از پیروزی انقلاب، تمام همت خود را بر استمرار حرکت انقلاب معطوف کردند و نمونه بارز آن تدبیر امام در دفاع مقدس بود که ایشان از یک جنگ تحمیل‌شده به ملت، وسیله‌ای برای اقتدار ملی و اعتبار بین المللی به‌وجود آوردند.

ایشان استمرار انقلاب و حرکت انقلابی بر اساس سیره امام را یکی از مهمترین مقوله‌های جذاب برای امروز و فردای کشور دانستند و سپس به تبیین مفهوم و مصادیق استمرار انقلاب پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه استمرار انقلاب به معنای در نظر داشتن اهداف و آرمانها و تأمین نیازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای رسیدن به این اهداف است، گفتند: هدفهای انقلاب عبارتند از پیشرفت واقعی و همه‌جانبه مادی و معنوی، تحقق عدالت اجتماعی، اقتدار کشور، تشکیل جامعه اسلامی و در نهایت شکل‌گیری تمدن بزرگ و نوین اسلامی.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس به برخی مصادیق که زمینه‌ساز استمرار انقلاب و رسیدن به اهداف هستند و همه باید در حد توان خود آنها را انجام دهند، اشاره کردند و افزودند: تلاش دانشمندان و پژوهشگران، تلاش علمای حوزه و دانشگاه، فعالیت کارآفرین و کارگر، کوشش جوانِ دانش پژوه در دانشگاه و حوزه، فعالان عرصه خدمات اجتماعی، فعالان میدانی کمک‌های مؤمنانه، فعالان حوزه دفاع نظامی، فعالان جهاد تبیین، کارکنان خدوم حکومتی، روشنگری‌های روشنگران سیاسی در رسانه های مختلف و فضای مجازی و بویژه در رسانه ملی، کمک به مراکز مقاومت در منطقه و دنیای اسلام، و کسانی که آماده حضور در میدان‌های حوادث گوناگون همچون دفاع از حرم و یا ۹ دی هستند، همه اجزاء یک حرکت عمومی با نگاه به هدفهای بلند انقلاب هستند که زمینه‌ساز استمرار انقلاب می‌شوند.

ایشان برخی از این تلاش‌ها را مربوط به امروز و برخی را هم مربوط به آینده دانستند و با تأکید بر اینکه مردم عموماً حرکت و نیازهای امروز را تشخیص می‌دهند و سریع و هوشیارانه وارد میدان می‌شوند، گفتند: نمونه بارز این حرکتها دفاع مقدس است که با یک اشاره امام بزرگوار سیل جمعیت به سمت میدان‌های نبرد روانه می‌شد و در قضایای بعدی مانند دفاع از حرم، مقابله با ضدانقلاب و حضور حماسی در ۹ دی سال ۸۸ نیز این هوشمندیِ ملت واقعاً خیره‌کننده بود.

ایشان فعالیت‌های علمی را یکی دیگر از میادین حضور مؤثر ملی دانستند و افزودند: در قضیه کرونا جوانان دانشمند بلافاصله نیاز روز را تشخیص دادند و مشغول به کار شدند که نتیجه آن تولید انواع واکسن و بی‌نیاز شدن از دست دراز کردن مقابل دیگران شد و اگر این تولید ملی نبود، واکسن را نیز به ایران نمی‌دادند.

«حضور خودجوش و تحسین‌برانگیز مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال» نمونه اخیر از کارهای نقد و بزرگ ملت بود که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند و گفتند: مردم با وجود اینکه در محاصره انواع مشکلات مانند کرونا، مشکلات معیشتی، لجن‌پراکنی‌های بیگانگان و متأسفانه کمک بعضی عناصر داخلی به آن لجن‌پراکنی‌ها قرار داشتند، این راهپیمایی عظیم را به‌گونه‌ای انجام دادند که بر اساس گزارش‌های معتبر جمعیت در اغلب استانها بیش از سال گذشته بود.

ایشان در کنار نیازهای نقد و فعلی کشور، توجه به نیازهای آینده را نیز بسیار مهم دانستند و تأکید کردند: اگر امروز به فکر نیازهای اساسی آینده مانند «تربیت دانشمند و محقق و تقویت نهضت علمی» و «فرزندآوری، تکثیر نسل و تأمین عنصر لازم برای پیشرفت کشور یعنی جوانان» نباشیم، ۲۰ سال دیگر دچار مشکل خواهیم شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای» را از دیگر نیازهای اساسیِ آینده خواندند و گفتند: علت تکیه جبهه دشمن بر روی مسئله هسته‌ای ایران و اِعمال تحریم‌های ظالمانه با وجود اطلاع آنها از استفاده صلح‌آمیز ما و بیان حرفهای مهمل مانند فاصله نزدیک ایران تا سلاح اتمی، جلوگیری از پیشرفت علمی کشور برای رفع نیاز آینده ایران است.

ایشان در بیان نمونه‌ای که کوتاهی و غفلت از آن موجب ایجاد مشکلاتی در سالهای بعد شد، به مسئله برجام اشاره کردند و گفتند: در قضایای برجام در سال‌های ۹۴ و ۹۵ ایراد و اعتراض بنده این بود که نکاتی باید در برجام رعایت می‌شد تا مشکلات بعدی پیش نیاید و در تذکرات هم مکرر آنها را گفتم اما بعضی از آن نکات مورد توجه قرار نگرفت و مشکلات بعدی که همه مشاهده می‌کنند پیش آمد. بنابراین نگاه به آینده مهم است.

ایشان در ادامه، فعالیت‌های پر شمار انجام‌شده در ۴ دهه گذشته را بسیار ثمربخش و موجب استمرار انقلاب دانستند و گفتند: نباید مشکلات نقد بر روی انبوه پیشرفتهای بزرگ غبار بنشاند.

رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفت حیرت‌آور علمی در بخشهای مختلف و اذعان مراکز جهانی به سرعت رشد علمی ایران چندین برابر میانگین جهانی، خاطرنشان کردند: انقلاب همچنین موجب پیشرفت‌های شگفتی‌آور در زیرساختهای اساسی مانند راه‌سازی، سدسازی، آب‌رسانی، برق‌رسانی، و خدمات سلامت و پزشکی نیز شد که اگر انقلاب و حرکت جهادی نبود، قطعاً این پیشرفتها به‌دست نمی‌آمد.

ایشان با اشاره به قضاوت مراکز جهانی درباره بهبود شاخص‌های اقتصادی ایران پس از انقلاب گفتند: با وجود آنکه بنده در زمینه مسائل اقتصادی مانند عدالت اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت و نابرخورداری طبقات ضعیف همواره انتقاد دارم اما حتی در مسئله اقتصاد نیز به گزارش مراکز اقتصادی معروف دنیا، پیشرفتهای بزرگی ایجاد شده است، ضمن اینکه در خودکفایی بسیاری از اقلام و افزایش اعتماد به نفس تولیدکننده داخلی پیشرفتهای مهمی داشته‌ایم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: رسانه ملی در انعکاس دستاوردهای بخش تولید تکلیف بزرگی دارد که البته آنچنان که باید و شاید به آن عمل نشده است و این کار باید انجام شود.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همه فعالان در بخشهای مختلف به تدوام انقلاب در این ۴۳ سال کمک کردند البته بعضی از غفلت‌ها، کم‌کاری‌ها و سوءنیتها نیز وجود داشته است که اگر نبود، وضع کشور بهتر بود.

ایشان علت این حجم از دشمنی‌ها علیه انقلاب را «زنده و زاینده بودن انقلاب» خواندند و افزودند: زنده بودن انقلاب یعنی دلبستگی عموم مردم و نسلهای جدید به آرمانهای انقلاب که اگر این دلبستگی و ایستادگی نبود، دشمن نیازی نداشت این همه خباثت به خرج دهد، بنابراین دشمنی‌ها به علت پایداری و وفاداری ملت به اهداف انقلاب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اظهارنظر بعضی از افراد مدعیِ دلبستگی به انقلاب مبنی بر دور شدن انقلاب از اهداف را صادقانه ندانستند و افزودند: کسانی که زندگی و مشی اشرافی دارند یا دم از تسلیم در مقابل استکبار و آمریکا می‌زنند، نمی‌توانند مدعی پایبندی و دلبستگی به انقلاب باشند چرا که شعار انقلاب حمایت از پابرهنگان و محرومان، و مقابله با استکبار است و بیان این حرفها از آن افراد قابل قبول نیست.

رهبر انقلاب، ایستادگی و مقاومت افتخارآفرین ملت ایران را نه تنها موجب پیشرفت کشور بلکه دارای تأثیرات مهم منطقه‌ای برشمردند و خاطرنشان کردند: مقاومت رو به رشد در منطقه، ابهت استکبار را در هم شکسته و زبان ملتها را در مقابل آمریکا گشوده است که باید این نعمت را با استمرار انقلاب، قدر بدانیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه یک سفارش مهم به جوانان داشتند مبنی بر اینکه ببینید دشمن کدام نقطه را هدف گرفته است و شما در نقطه مقابل آن، حرکت و عمل کنید.

ایشان افزودند: دشمن امروز افکار عمومی به‌ویژه فکر و ذهن جوانها را هدف گرفته است تا با هزینه کردن میلیاردها دلار و با طراحی‌های مختلف در اتاق‌های فکرشان، بتوانند ملت ایران و به خصوص جوانان را از مسیر انقلاب برگردانند.

رهبر انقلاب اسلامی «فشار اقتصادی» و «عملیات رسانه‌ای» را دو ابزار اصلی استکبار برای جدا کردن مردم از نظام و دستکاری در فکر آنها برشمردند و گفتند: دروغ‌پردازی و تهمت‌زنی به ارکان انقلاب و مراکزی که در پیشرفت انقلاب تأثیر دارند، شیوه‌هایی است که در عملیات رسانه‌ای استفاده می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تهمت زنی به مجلس، شورای نگهبان، سپاه و شهید بزرگوار سردار سلیمانی را نمونه‌هایی از این لجن‌پراکنی‌ها خواندند و خاطرنشان کردند: آنها اگر از خشم مردم نمی‌ترسیدند، به امام هم تهمت می‌زدند اما جرأت این کار را ندارند.

ایشان با تأکید بر اینکه جوانها و ملت ایران باید در مقابل تهمت‌زنی و دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای و همچنین فشار اقتصادی بایستند، گفتند: راه مقابله با فشار اقتصادی، تلاش درونی و خنثی کردن تحریم‌ها است البته در کنار آن تلاش دیپلماسی نیز خوب است همچنانکه برادران خوب و انقلابی ما برای از بین بردن تحریم‌ها و مجاب کردن طرف مقابل مشغول کار هستند.

رهبر انقلاب تأکید کردند: کار عمده در مقابله با فشار اقتصادی، خنثی کردن تحریم‌ها از طریق تقویت تولید و تحرک اقتصادی است که در این زمینه حرکت دانش‌بنیان‌ها بسیار مهم است.

ایشان همچنین همگان به‌ویژه جوانان را به دعا، توسل و بهره‌مندی از برکات روز نیمه رجب فراخواندند و گفتند: ارتباط با خدا به زندگی، کشور و آینده انقلاب برکت می‌بخشد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و انقلابی در استان و همچنین کمک به حل مسائل کلیدی کشور از جمله تولید بیان کرد و گفت: امروز آذربایجان همگراتر از همیشه نماد اتحاد کلمه، همبستگی ملی، غیرت ایرانی و شور انقلابی است.

منبع: khamenei.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  30 17
  الحمدلله رب العالمین به وجود چنین رهبر حکیم و فرزانه ای اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای مدظله العالی اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن اعدائهم واهلک عدوهم اجمعین
  • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
   0 0
   بار دیگر به هیچ وجه نباید زیر بار پروتکل الحاقی برویم حتی اگر تحریمها را برندارند.با خنثی سازی تحریم دلیلی ندارد زیر بار خفت بار پروتکل الحاقی برویم.برای غربیهای زیاده خواه همان پادمان کافیست.اجرای پروتکل الحاقی برای پرستیژ ابرقدرتیمان و جان دانشمندانمان خطرناک است.
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  29 15
  سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • DE ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  28 18
  یک کلام، حضرت آقا واقعا آقایی . پرودرگارا آقایمان را طول عمر پر برکت و سلامتی عنایت فرما.
 • جاویدایران NL ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  16 22
  با درود وکمال احترام، اما بدون داشتن سلاح اتمی واقعاً از آینده کشور و بقای کشور نگرانم، وقتی شدت دشمنی هارو میبینیم و میبینیم مثل گرگ درنده منتظر فرصت هستن که بِدَرَن در این شرایط ماهم سلاح بازدارنده اتمی رو نداشته باشیم واقعاًترسناکه….
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
   13 7
   ۱۳:۵۳ عزیزم این خودتون هستید که دنبال خرابکاری وبمب کلاهک هسته ای هستید برای زدن اسرائیل توسط شبه نظامی ها بعد هم بگید کارما نبوده دنیا هم حتمااحمق تشریف داره مشرق یه کم کامنتای منطقی را نشر بده همش گلچین نکن
  • محمد IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
   14 9
   ما خدا را داریم که تمام قدرت عالم است.
  • IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
   13 12
   پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد ممکن است تحلیل‌هایی متفاوت داشته باشید اما یقین بدانید آنچه ولی‌فقیه امر کرده خیر و صلاح جامعه را در خود دارد
  • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
   2 3
   1449 سیاست مشرق گلچین وسانسور کامنت هاست من خودم کامنت گذاشتم سانسور شد. توقعم ندارم این نوشته ام سانسور نشه
  • علی IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
   7 0
   17:40خوب وواضح توضیح میدادی متوجه منظورت بشویم.
  • IR ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
   1 0
   مشرق 17:40توهین کرده پیامش را حذف بفرما ممنون.
  • ایرانی IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
   1 0
   1740 نه اینکه اتفاقا خودت فاسد ترین نیستی...!
  • IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
   1 0
   مشرق پیام 17:40چیه چاپ کردی چرا هر چی را منتشر میکنی.؟
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
   1 0
   17:40تو حرف زدنت رو هم بلد نیستی تحلیل میکنی منافق فاسد...؟!!!
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  12 14
  حضرت آقا عاشقانه دوستتان داریم و صمیمانه و خاضعانه از درگاه خداوند تبارک و تعالی سلامتی و طول عمر شریف رهبرمان را مسئلت داریم
 • GB ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  11 15
  خداوند به رهبر حکیم برای ایران نگه دارند
 • علی رضایی IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  18 6
  مرگ بر خائنان به مملکت که اصول را زیر پا گذاشتند
 • مهدی IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  5 5
  یک علت سخنرانی رهبری در این روزهای خاص، یادآوری این نکته است که برای انقلاب، کل ایران قیام کردند و اینکه اوضاع اقتصادی، فرهنگی سیاسی کل ایران در آن زمان، آنقدر بد بوده که ملت به خیابانها ریختند و...
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  4 2
  حکایت این هایی که از دشمن انتظار دوستی داشتند حکایت کسی است که در دریا ماست میریخت تا دوغ درست کند و میگفت نمیشه ولی اگه بشه چی میشه.
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  6 3
  مشرق عزیز لطفا این نوشتن عدد برای ارسال نظر را درست کنید یک وقت اعداد اگر به فارسی وارد شود قبول نمی‌کند یک وقت برعکس اگر به انگلیسی باشد قبول نمی‌کند
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  7 8
  آقا جان گیر آدمهای نفهم افتاده بودیم در دولت قبل
 • IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  4 5
  دولت قبل که رفت این دولت باید رعایت کند این سخنان رهبری را
 • یوسف GB ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  7 5
  توصییه رهبر باید برای مسوُلان حکم دستور داشته باشه
 • US ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  8 5
  دولت قبل خیلی جاها خط قرمزها را رعایت نکردند
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  7 6
  دقیقا. و این دولت این حرفهای آقا رو نصب العین قرار دهند
 • NL ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  7 6
  بله آقای من. تذکراتتان اگر شنیده میشد که این نبود وضعیت
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  7 4
  جانم فدای رهبرم
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  5 3
  خدایا رهبرمان را سالمو پیروز نگه دار و از صدقه سر ایشان ما ملت را نیز سالم و پیروز نگه دار.
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  5 2
  رهبر حکیم انقلاب با متانت تمام چهره مزور، غرب ذلیل های پول پرست را که ادعای دلسوزی برای انقلاب می‌کنند را رسوا کردند،. همانهایی که در تخریب چهره انقلاب با دشمنان هم صدا هستند.
 • IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  5 3
  دشمن لجن پراکنی میکند
 • US ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  1 1
  برای امریکا تعهد مهم نیست صدتا تعهد هم دولت وکنگره آمریکا بدن هروقت دلشون خواست پاره میکنن میندازن دور
 • IR ۰۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  3 6
  پدر مهربان، حکیم و شجاع
 • IR ۰۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  1 0
  برخی کامنت ها را انسان میخواند واقعا جای تاسف دارد
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  1 1
  مشرق معنی این کلام خدا را متوجه میشوی که خدا می بیند. اونوقت هر پیامی را منتشر میکنی؟!
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  3 1
  مشرق هر پیامی را منتشر نکن. ممنون.
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  3 1
  روحی وقلبی فداک.
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  3 1
  لبیک یا امام خامنه ای.
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  2 1
  جانمان فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  0 0
  مشرق...! توهین کار خودت والا تا حالا جواب گرفته بود.!!! خدا هم لحظه نوشتن توهین را می بیند...!!!
 • IR ۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
  1 0
  مذاکره دیگر کافی است؛ حجت بر همه‌ی دشمنان تمام شده است. همین امروز مذاکرات فرسایشی را تا زمان اجرای سیاست قطعی یعنی لغو تمام تحریم‌ها و راستی‌آزمایی دقیق آن به حالت تعلیق درآورید؛ اگر چنانچه تا یک ضرب الاجل مشخص مثلاً سه ماه دیگر این سیاست اجرا شد، به مذاکرات برگردید؛ در غیر این‌صورت با اقتدار از برجام خارج شوید و این شجره‌ی خبیثه را ریشه‌کن کنید.
 • DE ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
  0 0
  تعهدی که ارزش سرمایه گذاری روی آن وجود نداره چه اصراری بر گرفتن آن هست ظاهرا قانون اساسی آمریکا چنین اجازه ای به رئیس جمهور آمریکا نمیده از همین رو وزیر خارجه ما به یک بیانیه راضی شده
  • محمد DE ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
   0 0
   البته همان بیانیۀ سیاسی را هم نمی دهند. خواهیم دید.
 • IR ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
  1 0
  درود خدا بر آقا وصبر وبصیرتشان. جانم فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس