واکنش نایب رییس کمیسیون فرهنگی به پیشنهاد عدم افزایش حقوق مجردها

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اظهار نظرها مبنی بر اینکه صرفا باید حقوق کارکنان و کارگران متاهل را افزایش داد،گفت: چنین نگاهی را نسبت به افراد مجرد قبول نداریم؛ شخص مجرد هم حق حیات و زندگی دارد.

به گزارش مشرق، غلامرضا منتظری درباره پیشنهاد دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر مبنی بر اینکه در بودجه کشور و برنامه ۵ ساله،  افزایش حقوق کارمندان و کارگران فقط برای متاهلین و به نسبت تعداد فرزندان افزایش یابد گفت: ما باید میان قانون و اظهارنظرهایی که انجام می شود تفاوت قائل شویم، اما آنچه ملاک قرار می گیرد قانون است؛ نه اظهار نظر افراد، این هم طبیعی که در این بین افراد اظهارنظرهای خود را مطرح می کنند.

وی افزود: به هرشکل نمی توان در این موارد و در تصمیم گیری ها قائده افراط و تفریط را در پیش بگیریم، در واقع باید متناسب با شرایط به صورت معقول و منطقی تصمیم گیری کرد، همچنین باید توجه کنیم هر موضوعی که به این صورت در فضای مجازی و رسانه ها مطرح می‌شود اگر قرار است تعمیم پیدا کند باید صرفا از مسیر تقنینی مجلس عبور کند.

شخص مجرد هم حق حیات و حق زندگی دارد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: چنین نگاهی را نسبت به افراد مجرد قبول نداریم؛ به هر شکل شخص مجرد هم حق حیات و حق زندگی دارد، ما نمی‌توانیم چنین تصمیمی را برای این شخص اتخاذ کنیم، برای تسهیل امر ازدواج و ترغیب به فرزندآوری باید دامنه مشوق ها را تقویت کنیم نه اینکه صرفا یک مسیر را قطع کنیم چرا که این رویکرد نتیجه نخواهد داد، به هر شکل شخص مجرد هم نیازمند امکانات معیشتی بوده و باید به آینده خود فکر کند و برای آن برنامه ریزی کند.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا بیان کرد: اگرچه چنین نقطه نظری را که گفته شده صرفا حقوق کارمندان و کارگران متاهل افزایش پیدا کند را مطالعه نکرده ام و صرفا پاسخگوی سوال این مصاحبه می‌باشم و اگر مقاله و یک سخنرانی خاصی در این باره مطرح شده است، باید قبل و بعد آن را هم مشاهده کنیم تا به صورت قطعی نسبت به آن اظهار نظر داشته باشیم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • میثم IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
  0 0
  ممنون که به ما حق حیات و زندگی دادید، ما را به مقام انسانیت رساندید چگونه سپاسگذار این نعمت بیکران باشم
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
  0 2
  خب مگه حق زندگی مجرد رو دارن میگیرن؟! معلومه مجرد باید نسبت به اون پدری که بچه داره کمتر حقوق بگیره در همه جا دنیا هم اینجوریه
  • مجتبی IR ۰۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
   0 0
   آره به مجردها باید کمتر حقوق بدند تا به فکر ازدواج نیفته و تمکن مالی کمتری برای ازدواج داشته باشه و از این فکرا کلا بیاد بیرون، اینجوری نون خور هم کمتر میشه!!؟؟
 • IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
  0 0
  فعلا حوصلم نمیاد، شنبه میرم به دیوان عدالت اداری شکایت میکنم تا دیگه شاید یاد بگیرن چرت و پرت قانون نکنن.
 • IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
  0 0
  مفتخوری و ناکارمدی از متاهل است که نه مقاله علمی و عملکرد دارد نه کارایی. فقط فکر در رفتن از کار و مسئولیت هستند
 • مجرد متولد ۵۷ مذکر IR ۰۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
  0 0
  بجای اینکه به مجرد کمک بکنند تا متاهل بشود برعکس تو سرش میزنند و حق حیات و زندگی را مثل امتیاز اضافه بر سازمان به او میدهند. عزیزان اگر من با ۴۳ سال مجرد ماندم و زندگیم سوخت قسمت اعظم آن مربوط به بی کفایتی های دولت ها بوده است. حساب و کتاب بماند به قیامت که ذره ای از حقم نسبت به هیچ مسئولی گذشت نخواهم کرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس