مخبر

در جلسه بعدازظهر روز یکشنبه هیأت دولت که به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد، میزان و ضوابط پرداخت پاداش پایان سال ۱۴۰۰ (عیدی) کارکنان و بازنشستگان دولت تعیین شد.

به گزارش مشرق، با تصویب هیئت وزیران، به دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران اجازه داده شد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیئت علمی دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند (به استثنای کارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار)، مبلغ ثابت ۱۶ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۴۰۰ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت نمایند.

پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۴۰۰ بوده و در هر حال میزان عیدی این گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

علاوه بر این، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ۱۶ میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.

عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۴۰۰ حق عائله مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده، توسط آن صندوق قابل پرداخت است و سایر مواردی که مشمول صندوق های یاد شده نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی ربط قابل پرداخت است.

لازم به ذکر است خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویبنامه، تمام وقت محسوب می شود و معلمان حق التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویبنامه خواهند بود.

همچنین شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری کنند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت ها نیز مکلفند نظارت لازم در این خصوص را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

به مشمولین این تصویب نامه که براساس قوانین و مقررات مربوط از کمک هزینه عائله مندی و اولاد برخوردار می باشند، علاوه بر مبلغ عیدی موضوع مصوبه، در راستای حمایت از خانواده مبالغی به شرح زیر توسط مرجع پرداخت کننده عیدی به شرح زیر پرداخت می شود:

- بابت همسر مبلغ ثابت ۴ میلیون ریال

- بابت هر فرزند تحت تکفل مبلغ ثابت یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • ناشناس IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
  1 7
  با این مبلغ خانواده ای تک حقوق مخصوصا خانم های مجرد می توانند چی بخرند دولت به یک عده ای که اصلا کار نمی کنن وبا اسم های مختلف گوش دولت را می برند خوب رسیدگی می کند اما خانم های شاغل محرد را در تنگنا قرار می دهد
  • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
   5 1
   خیلی رو داری لین حقوق و پول باید بدن به سرپرستان خانواده که تو فشار و تنگنا دارن خرج زن و فرزند میدن
  • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
   6 0
   شما که نگران خانمهای شاغل مجردی فکر نکردی مرد متاهل با دوتا بچه باید چیکار کنه
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
  8 0
  یکم بفکر بیکاران این مملکت هم باشین
 • فاطمه IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
  0 0
  واسه کارمن خانمی که سه تا بچه داره وشوهرش بیکاره عیدیش چقده
 • علی IR ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
  1 1
  واسه خانم های کارمند ی. که. سه تا فرزند دارد شوهرش شغلی ندارد عید ی چجوری. حساب میشه
 • NL ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
  0 0
  واکسن دوزچهارم هم بخریم
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  3 0
  اولین دولتی که بین مجرد و متاهل و بچه دار و بی بچه فرق گذاشت . بچه های ما که حال کردن. دمتون گرم
 • 262 IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  1 0
  برای این چند جلسه برقرار کردین حتما" حق جلسه شما بیش از مبلغ عیدیست واقعا فکر میکنید با این مبلغ میشود خانوادهایی را خوشحال کنید راستی خودتان چقدر عیدی و پاداش میگیرید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس