مردم فرانسه در پاریس تظاهرات کردند/ حضور گسترده نیروهای امنیتی

درحالیکه تعداد زیادی از مردم فرانسه در اعتراض به واکسیناسیون الزامی و گذرنامه سلامت در پاریس درحال تظاهرات هستند، نیروهای امنیتی و پلیس حضور گسترده ای داشته و در حال پراکنده کردن مردم هستند.

به گزارش مشرق، تظاهرات معترضان مردمی همراه با گروه موسوم به جلیقه زردها در شهر پاریس پایتخت فرانسه در اعتراض به ناکامی های دولت پاریس هم اکنون در حال برگزاری است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، صدها معترض در «پاریس» پایتخت فرانسه در حال تظاهرات هستند.

تظاهرات کنندگان امروز اعلام کردند که علیه اقدامات دولت در خصوص همه گیری کرونا از جمله الزام به تزریق واکسن، واکسیناسیون کودکان و نیز قانون پیشنهادی «گذرنامه واکسیناسیون» و گذرنامه سلامت از سوی دولت فرانسه معترض هستند.

مردم فرانسه در پاریس تظاهرات کردند/ حضور گسترده نیروهای امنیتی

مردم فرانسه در پاریس تظاهرات کردند/ حضور گسترده نیروهای امنیتی

مطابق با این قانون، همراه داشتن «گذرنامه واکسیناسیون» برای حضور در مکان‌های عمومی مثل رستوران‌ها الزامی است؛ لذا فقط افراد واکسینه شده می توانند از کافه‌ها، قطارهای درون شهری یا هواپیما استفاده کنند و بر خلاف روال گذشته، ارائه تست منفی کرونا دیگر راهگشا نیست.

معترضان بر این باورند که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با این کار نوعی «دیکتاتوری سلامت» راه انداخته و مردم را مجبور می‌کند بر خلاف میل خود واکسن بزنند.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از ۱۷ ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان آغاز شد؛ ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش است.

پارلمان فرانسه چندی پیش لایحه «ضد خرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدامات مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواهان استعفای او هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس