سعید محمد: فرودگاه رشت به منطقه آزاد انزلی الحاق می‌شود - کراپ‌شده

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از اضافه شدن محدوده فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی خبر داد.

به گزارش مشرق، سعید محمد امروز در فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه تجارت و ترانزیت کالا با کشورهای منطقه قفقاز و اوراسیا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه بخش عمده‌ای از ظرفیت این منطقه و کریدور شمال-جنوب مغفول باقی‌مانده و مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است، گفت: استفاده حداکثری از این ظرفیت‌ها با محوریت منطقه آزاد انزلی که انتهای این مسیر ترانزیتی است، از مهم‌ترین برنامه‌های سفر این‌جانب و هیأت دولت به گیلان است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بررسی و رفع حلقه‌های مفقوده توسعه فعالیت‌های منطقه آزاد انزلی در قالب افزایش محدوده این منطقه را از دیگر اهداف و برنامه‌های موردنظر دبیرخانه متبوع خود عنوان کرد و افزود: با عنایت به استقبال گسترده سرمایه‌گذاران و محدودیت اراضی منطقه آزادانزلی، طرح توسعه محدوده آن در حال پیگیری از مجلس است تا زمینه جذب طرح‌های سرمایه‌گذاری تولیدی بیشتری فراهم شود.

محمد از اضافه شدن محدوده فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی خبر داد و بیان کرد: با این اقدام ظرفیت‌های ترانزیتی بهتر و متنوع‌تری در ارتباط با بهره‌برداری بیشتر از فرصت‌های کریدور شمال جنوب، ایجاد می‌شود.

به گزارش مشرق، گفتنی است رئیسی و هیأت دولت جمعه هشتم بهمن‌ماه با حضور در استان گیلان فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی توسعه استان را موردبررسی قرار می‌هند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس