قالیباف نمایه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پروژه‌هایی که سال آینده باید اعتبار ویژه‌ای برای آن در لایحه بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفت، اتصال خط ریلی لردگان به استان خوزستان است.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیگیری مصوبات نظارت میدانی سال گذشته از استان چهارمحال و بختیاری با حضور اعضای مجمع نمایندگان و استاندار این استان با تاکید بر ضرورت توجه به استان‌های محروم گفت: این توجه برای نخستین‌بار در بودجه ۱۴۰۰ با محوریت محرومیت‌زدایی از استان‌های محروم مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، ایلام و... رقم خورد و باید همین رویکرد در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز تکرار شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه پس از نظارت میدانی صورت گرفته به استان چهارمحال و بختیاری، برای تکمیل پروژه اتصال راه‌های ۲۵ هزار روستا و همچنین آبرسانی به ۷ هزار و ۱۳۸ روستا در یک دوره ۳ ساله اقدامات مهمی آغاز شده است، افزود: قوانین بودجه این ظرفیت را دارد که از محل تبصره ۱۴، ۱۶ و ۱۸ پیگیری‌های لازم برای توسعه و پیشرفت مناطق محروم نهایت بهره‌مندی انجام شود و این موضوع نیازمند پیگیری در استان نیز است.

منافع مردم و کشاورزان در مسئله آب مورد توجه قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مسائل مربوط به آب نیز گفت: در این زمینه وزارت کشور باید با استفاده از ظرفیت ملی و بر مبنای عدالت و منافع مردم با رعایت پیوست‌های زیست محیطی و اجتماعی، اقدامات لازم به ویژه مصوبات قانونی را اجرایی کند تا منفعت آن نصیب مردم و کشاورزان شود.

وی با اشاره به سختی تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام در مناطقی همچون کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: به عنوان نمونه یک پروژه راه در این استان از حدود ۱۵ سال قبل تا به امروز هنوز به بهره‌برداری نرسیده و فقط در مرحله زیرسازی پیشرفت داشته که آن هم با اولین بارش برف و کولاک تخریب و مجدداً بودجه‌های سالانه صرف کار زیرسازی می‌شود، یعنی یک چرخه تکراری بدون نتیجه هر سال انجام می‌شود که باید این فرایند معیوب و ناکارآمد اصلاح شود.

قالیباف با تاکید بر اینکه نباید فقط از ظرفیت بودجه‌های دولتی برای توسعه و آبادانی استان‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استفاده کرد، ادامه داد: چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌های بالایی در حوزه‌های مختلف دارد و باید با ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذار، زمینه را برای استفاده از اعتبارات غیردولتی نیز فراهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است در برخی پروژه‌ها مثل پروژه اتصال راه آهن چهارمحال و بختیاری به خوزستان نگاه ملی داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از پروژه‌هایی که سال آینده باید اعتبار ویژه‌ای برای آن در لایحه بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفت، اتصال خط ریلی لردگان به استان خوزستان است، این پروژه باعث اتصال مسیر ریلی از استان اصفهان به خوزستان می‌شود و همه کشور از آن بهره‌مند می‌شوند، اگر همین پروژه در کنار اتصال راه جاده‌ای از اصفهان به خوزستان محقق شود، درآمدهای استان متحول خواهد شد.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس