امیر سپهری راد

امیر سرتیپ سپهری‌راد گفت: نیروی پدافند هوایی ارتش با در اختیار داشتن سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات متعدد، کشف، شناسایی و جنگ الکترونیک، آسمان کشورمان را تحت پوشش کامل امنیت خود قرار داده است.

به گزارش مشرق، امیر «ابوالفضل سپهری‌راد» معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز در جمع فرماندهان و کارشناسان متخصص و فنی مرکز اطلاعات و شناسایی این نیرو، اظهار داشت: پدافند هوایی ارتش به‌ویژه بعد از انقلاب اسلامی با تکیه بر توان و دانش داخلی نقش حیاتی و ارزشمندی در تامین امنیت آسمان ایران ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه بومی‌سازی سامانه‌های مختلف پدافند هوایی باعث خودکفایی و خود اتکایی نیروی پدافند هوایی شده است، تأکید کرد: در برخورد با تهدید هیچ نوع پرنده بیگانه‌ای مماشات و درنگ نمی‌کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: این نیرو با در اختیار داشتن سامانه‌های مختلف راداری، جمع‌آوری اطلاعات، سامانه‌های جنگ الکترونیک، سامانه‌های لیزری و الکتروسایبر که در بیش از سه هزار و ۶۰۰ نقطه از کشورمان گسترش دارند، آسمان کشور را در پوشش کامل پدافند هوایی قرار داده است.

امیر سپهری‌راد با اشاره به اینکه در مراکز آموزشی و دانشگاهی نیروی پدافند هوایی ارتش، مهارت‌محوری در اولویت است، خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های روزافزون و تحسین‌برانگیز پدافند هوایی و ارتقای بیش از پیش علوم پدافندی در این نیرو نویدبخش آینده‌ای بسیار درخشان و اقتداری با صلابت در عرصه‌های بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه در سایه پیشرفت علمی است که یک کشور در عرصه جهانی ممتاز می‌شود، تصریح کرد: در نیروی پدافند هوایی توجه و اهتمام به آموزش، پژوهش، توسعه علمی و مهارت کارکنان پدافند هوایی از جمله راهبردهای اساسی است و این مرکز تلاش می‌کند به‌عنوان مرجع پدافند هوایی در نیروهای مسلح، پدافند ارتش را در تمام حوزه‌ها توسعه داده و توان و آمادگی رزم این نیرو را حفظ کند و ارتقا دهد.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس