جزئیات نشست کمیسیون قضایی مجلس با معاون پیش‌گیری رئیس قوه قضاییه

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: معاون جرم پیش‌گیری از جرم قوه قضاییه عنوان کرد که شاهد گسترش قابل توجه بزه‌های اجتماعی بزه در سطح جامعه هستیم که این مسئله نتیجه افزایش بیکاری و اختلاف طبقاتی در کشور است.

به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز آقای جهانگیر معاون پیش‌گیری از جرم قوه قضاییه با حضور در کمیسیون گزارشی از وضعیت بزه‌ها در سطح جامعه ارائه کرد.

وی افزود: گزارش آقای جهانگیر از وضعیت بزه‌های اجتماعی در سطح کشور نگران‌کننده و نشان‌دهنده  افزایش قابل توجه آن در سطح کشور بود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در این گزارش آمده بود که بسترسازی فضای مجازی زمینه‌ساز رشد بزه‌ها در سطح جامعه است و از جمله دلایل این بزه‌ها را می‌توان افزایش بیکاری، فاصله طبقاتی، شکاف اجتماعی، مشکلات معیشتی، مشکل ازدواج و گرانی مسکن ذکر کرد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: از جمله بزه‌ها و جرائمی که در این گزارش عنوان شده بود که رشد قابل توجه داشته سرقت، مسائلی که در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مطرح است، دختران فراری و ... می‌توان اشاره کرد.

وی افزود: جمع‌بندی جلسه امروز این شد که این ارتباطات بین معاونت پیش‌گیری از جرم قضاییه و کمیسیون قضایی مجلس استمرار داشته باشد و گزارشات مربوط به بزه‌های اجتماعی مورد رسیدگی قرار گیرد و در مواردی که مشکل قانونی وجود دارد با گذراندن قانون نسبت به پیش‌گیری از جرم اقدام کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس