پاسخ رئیس سازمان شیلات در مورد دلایل گرانی ماهی - کراپ‌شده

رئیس سازمان شیلات با اشاره به وجود صید غیرقانونی ترال در آب‌های سرزمینی ایران، گفت: ۹۲ درصد اهداف شیلات در تولید محقق شد.

به گزارش مشرق، نبی‌الله خون‌میرزایی در کنفرانس بین‌المللی اقیانوس‌شناسی خلیج فارس با شعار توسعه دریامحور  با یادآوری اینکه سال گذشته یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن تولیدات شیلاتی در کشور داشتیم اظهار کرد: با این میزان تولید حدود ۹۲ درصد اهداف تسهیل شده برنامه را محقق کردیم.

بیشتر بخوانید:

ارزآوری ۳.۹ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی و غذایی

وی ادامه داد: از این میزان ۷۱۵ هزار تن صد و صیادی بود که ۵۶ درصد کل تولیدات کشور را شامل می‌شد.

خون‌میرزایی با بیان اینکه بیش از تکلیف برنامه در حوزه صید و صیادی تولید داشته‌ایم، گفت: این میزان تقریبا ۵ تا ۸ درصد اهداف تعیین شده بوده است.

رئیس سازمان شیلات با بیان اینکه ۹۵ درصد صید و صیادی کشور در جنوب و ۵ درصد باقیمانده در شمال انجام شده است، تصریح کرد: علاوه بر صید، در آب‌های سرزمینی ما ما در آب‌های اقیانوس هند نیز به صید و صیادی مشغول هستیم. بر این اساس دومین کشور در اقیانوس هند و اولین در غرب اقیانوس هند در تعداد و میزان بهره‌برداری هستیم.

وی با یادآوری اینکه در پرورش میگو، ۹۶ درصد برنامه‌های تعیین شده سال ۱۴۰۰ محقق شده است گفت: در این بخش افق بسیار روشنی داریم و طی سال‌های آینده بیش از افق ۱۰ ساله دستاورد خواهیم داشت.

خون میرزایی با بیان اینکه به دلیل محدودیت آب شیرین در داخل کشور رویکرد سازمان شیلات به آب‌های لب شور و شور، هدایت شده است اضافه کرد: در توسعه فعالیت‌های شیلاتی مطابق برنامه‌های توسعه دریامحور و سواحل مکران عمل می‌کنیم و برنامه‌ریزی‌ها را بر این مبنا تدوین کرده‌ایم.

رئیس سازمان شیلات از آلودگی دریا و فعالیت‌های غیرقانونی صیادی به عنوان دو چالش یاد کرد و گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه صید ترال در آب‌های سرزمینی به صورت قانونی نداریم. اما انکار نمی‌کنیم که فعالیت‌های غیر قانونی صید ترال وجود دارد. از این رو از نیروهای مسلح می‌خواهیم با این فعالیت‌ها مقابله کنند.

خون میرزایی یادآور شد: در گذشته مجوز صید ترال در آب‌های سرزمینی ایران وجود داشته اما با دستور رئیس جمهور صید ترال تا ۱۲ مایل از آب های سرزمینی ایران ممنوع شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس