کد خبر 1330816
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
یارانه نمایه

اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱،‌ دولت ملزم را به «حذف ۳ دهک یارانه‌بگیر» کردند و حداقل حقوق را برای سال آینده تعیین کردند.

به گزارش مشرق، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون اظهار داشت: با تصویب اعضای کمیسیون، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مکلف شدند حداکثر سه ماه بعد از ابلاغ قانون بودجه ۱۴۰۱، دهک‌بندی افراد یارانه‌بگیر را به روز کرده و دهک‌بندی جدیدی ارائه کنند و بر این اساس، یارانه نقدی و معیشتی افراد با درآمد بالا را که احتمالا سه دهک پُردرآمد آخر هستند، حذف کنند.

بیشتر بخوانید:

اگر ارز ترجیحی حذف نشود سال آینده کسری بودجه داریم

رحیم زارع گفت: مبلغ پیشنهادی دولت برای هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده، ۴۷۰ هزار میلیارد تومان بود که این رقم در کمیسیون تلفیق به ۵۴۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

سخنگوی کمسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ همچنین افزود: با تصویب کمیسیون، مبلغ ارزی مندرج در تبصره ۱۴ (هدفمندسازی یارانه‌ها) بلافاصله باید توسط وزارت نفت به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز شده و با نرخ ETS محاسبه شود و معادل ریالی آن به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز شود.

زارع تصریح کرد: همچنین حساب‌های زیرمجموعه وزارت نفت که تاکنون به صورت جداگانه فعالیت می‌کرده، به زیرمجموعه حساب‌های خزانه‌داری کل کشور منتقل می‌شود.

وی همچنین از مصوبه دیگر کمسیون تلفیق در حوزه تأمین مسکن ملی خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی مکلف شد، در سال آینده با همکاری شرکت عمران شهرهای جدید و از طریق صندوق ملی مسکن، تا سقف ۲۳ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های مسکن ملی هزینه کند و زیرساخت‌های آن از قبیل محوطه‌سازی و امکانات زیرساختی را فراهم کند.

* حداقل حقوق دریافتی در سال آینده؛  ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ به مصوبه این کمیسیون حداقل حقوق دریافتی در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: پیشنهاد دولت برای حداقل حقوق دریافتی برای سال آینده ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که این رقم با ۲۴ درصد افزایش و در صحن کمیسیون، به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافت که ۶۰ درصد افزایش نسبت به حداقل حقوق دریافتی در سال ۱۴۰۰ را نشان می‌دهد. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس