کد خبر 1330655
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
سیمکارت

گریگوری لیسنکو کارشناس ارتباطات اظهار داشت که افزایش طول عمر سیم کارت، می‌تواند کیفیت ارتباطات را کاهش دهد.

به گزارش مشرق، لیسنکو خاطرنشان کرد که سیم کارت وسیله‌ای برای ذخیره اطلاعات است و به نوعی می‌توان آن را با هارد دیسک رایانه مقایسه کرد، به همین دلیل افزودن اطلاعات جدید یا حذف برخی از داده ها، بر عملکرد و فعالیت سیم کارت تأثیر می‌گذارد. لیسنکو تاکید کرد که طول عمر سیم کارت به طور متوسط ۵ سال است و پس از آن بهتر است کاربر آن را با یک سیم کارت جدید تعویض کند.

انواع سیم کارت‌ها

سیم‌کارت‌ها در طول سال‌های اخیر تکامل یافته‌اند و صرف نظر از اینکه از یک تلفن همراه معمولی یا جدیدترین گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می‌کنید، سیم‌کارت‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد و بسته به گوشی‌تان، باید سیم کارت مخصوص آن را تهیه کنید.

مینی سیم کارت

سیم کارت‌های مینی سیم، سال‌ها است که وجود دارند و حتی امروزه نیز می‌توان آن را در گوشی‌های هوشمند قدیمی یا برخی دستگاه‌ها یافت. اندازه مینی سیم در بین انواع سیم کارت ها، بزرگترین است.

میکرو سیم کارت

سیم کارت‌های میکرو سیم استاندارد این روزها برای اکثر گوشی‌های هوشمند است. همه گوشی‌های هوشمند اندرویدی، امروزه Micro SIM را به عنوان سیم کارت ترجیحی می‌پذیرند. این سیم کارت به طور قابل توجهی کوچکتر از مینی سیم است و به ایجاد گوشی‌های هوشمند کوچکتر، کمک کرده است.

نانو سیم کارت

سیم‌کارت نانو نیز کوچک‌تر از سیم‌کارت میکرو است.

منبع:رویدادایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس