استان های شبوه و مارب.jpg

حدود ۲۰ درصد از کل توان نیروهای العمالقه در جریان کمین های دقیق نابوده شده اند و اگر اماراتی ها عملیات را به همین شیوه ادامه دهند در مدت زمان سه ماهه تمام نیروهای مزدور این گروه از دست می روند.

سرویس جهان مشرق؛ سرعت پیشروی عناصر مزدور رژیم امارات در محور جنوب غرب و غرب استان شبوه پس از مقاومت، ضد حملات و کمین های دقیق رزمندگان یمنی و همچنین عملیات حساب شده یگان های موشکی تا حدود زیادی کاهش یافته است.

عملیات یگان موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن در عمق رژیم امارات که سران خاندان آل نهیان را در شوک فرو برده یکی دیگر از عوامل کند شدن سرعت پیشروی عناصر موسوم به «العمالقه» در استان شبوه محسوب می شود.

در روزهای گذشته یکی از محورهای نبرد میان رزمندگان یمنی و مزدوران اماراتی، مناطق «الذراع، سعید، شمال السوداء» در خط مرزی استان شبوه (بخش عین) و استان مارب (بخش حریب) بوده اما از شدت درگیری ها کاسته شده است.

عملیات دقیق موشکی و کمین های منحصر به فرد رزمندگان یمنی علیه عناصر العمالقه ادامه دارد و چند سرکرده ارشد میدانی مزدوران از جمله «ممدوح الاهدل» فرمانده گروه از تیپ ۳ و محمد احمد الیافعی از فرماندهان تیپ ۱۰ در لیست کشته شدگان هستند.

تاکتیکی که نفس مزدوران تا دندان مسلح آل نهیان را به شماره انداخت/ امارات چگونه در باتلاق «شبوه» فرود خواهد رفت؟ + نقشه میدانی

صدها تن از نیروهای «العمالقه» در جریان عملیات های ویژه نیروهای یمنی کشته و زخمی و خسارت های سنگین به تجهیزات نظامی این گروه وارد آمده و همین ضربات مهلک تاثیر زیادی بر عملکرد آنان در میدان نبرد گذاشته است.

حداقل هزار و ۴۰۰ تن از مزدوران در جریان درگیری ها زخمی و بیش از ۶۰۰ نفر از جمله شمار زیادی فرمانده میدانی کشته شده اند اما هنوز بخش هایی از غرب و جنوب غرب استان شبوه در اختیار رزمندگان یمنی است.

در مجموع تاکنون حدود ۲۰ درصد از کل توان نیروهای العمالقه در جریان درگیری ها از دست رفته و از سویی دیگر حدود ۲۰۰ خودروی نظامی و مقادیر قابل توجه از تجهیزات نظامی منهدم شده اما امارات به طور کامل به اهداف خود نرسیده است.

عناصر «العمالقه» که به صورت مستقیم از سوی اماراتی ها حمایت می شوند در جریان درگیری های دو هفته گذشته فقط توانستند بخش های «عسیلان و بیحان» را به همراه مناطقی از بخش «عین» به تصرف درآورند که پیشتر در اوایل پاییز امسال آزاد شده بودند.

تاکتیکی که نفس مزدوران تا دندان مسلح آل نهیان را به شماره انداخت/ امارات چگونه در باتلاق «شبوه» فرود خواهد رفت؟ + نقشه میدانی

اگر اماراتی قصد داشته باشند عملیات را به همین شیوه در استان شبوه پیش ببرند و در توهم پیشروی در استان مارب غرق شوند و سایر عناصر العمالقه را وارد درگیری کنند در مدت زمان سه ماهه تمام نیروهای مزدور خود را از دست خواهند داد.

۱۲ هزار تن از نیروهای گروه العمالقه (نیروهای تیپ ۸ و ۲ تیپ احتیاط) از نقاط اشغالی در استان های «تعز و الحدیده» به استان شبوه منتقل شده اند و با سلاح های آمریکایی خریداری شده از سوی اماراتی ها برای اشغال مناطق به میدان نبرد آمده اند.

به گزارش مشرق، تمرکز رزمندگان یمنی در روزهای گذشته اجرای انواع کمین های دقیق (موشکی و زمینی) بوده است و همین راهبرد مزدوران اماراتی تا دندان مسلح را در میدان نبرد با مشکل جدی روبه رود کرده تا جایی که قبل از شروع عملیات تار و مار می شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  2 2
  فرو خواهد رفت درست است
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  4 0
  استکبار غرب میخواهندحداقل تا۱۵۰سال وتا زمانیکه میتوانند وهابیها را بدوشند،حفظ کنند،چون تا ۱۵۰سال دیگه بوسیله انرژی هسته ای نوین کاملا از نفت،گاز ومعادن بی نیاز میشوندودنیا را کاملا دراختیار گرفتند
 • IR ۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  4 0
  بارالها استکبار و کفر جهانی با عواملشان در هم شکن و احدی از آنان را باقی نگذار.
 • داریوش IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  2 1
  وقتی نیروهای مقاومت عقب نشینی می کنند یا شکست می خورند هم اطلاع رسانی کنید. با تشکر
 • صادق IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  2 0
  مارب چی شد؟
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  3 0
  (فارغ از متن این خبر) لطفا در دلمون برای ظهور امام زمان ع دعا کنیم. اللهم العجل لولیک الفرج
 • علی IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  2 0
  جبهه غربی عبری عربی وشیطان رجیم دربرابر انصارالله وفرشتگان نتیجه معلوم است درود بر جبهه مقاومت
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  2 0
  ارتش قانونی یمن باید دیگر رائفت راکنار گذاشته وبا قدرت حساب عربستان و امارات راکف دستشان بگذارد. شورشیان هادی وحراک جنوبی را سرکوب کند.بندگان صالح خدا خود رابه خدا بسپارید بدانید خدا شمارا رها نخواهد کرد و امام حسین سلام الله نیز شمارا کمک میکند
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  5 0
  لعنت بر سران امارات و عربستان
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  13 0
  یمن و منطقه مسلمانان توسط دشمن دین وتوسعه ما (آمریکا واسراییل و....)کوبیده می شود .کوبیده شدن زیر ساخت منطقه اسلامی نقشه شوم اسراییل و .....پس مستقیم نیروهای آمریکاو اسراییل را بزنند جنگ تمام است. مسلمانان نباید از یزید زمان بترسند
 • IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  3 0
  لانه شیطان بزرگ را بزنند کار تمام است .شیطان مسلمانان را به جان هم انداخته و از شر آنها ملاحظه صورت می گیرد پر رو شده
 • IR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  1 0
  در جنگ و گریز تکنو لوژی دشمن لو میرود. امریکا و شیاطین دیگر ،منطقه را برای ما دانشگاه نظامی و میدان تمرین واقعی تبدیل کرده است.بد جوری باخته
 • دلسوز IR ۰۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  1 0
  اگر با امریکا رابطه برقرار میکردیم بدون شک جنگ یمن هم ب پایان میرسید‌ هر روز با ملت مظلوم یمن همذات‌پنداری میکنم و عمیقا براشون ناراحتم ‌ .جنایات آئتلاف آل سعود وحشی و حمایت‌های دول غربی و‌‌‌...از جنگ یمن ننگین ترین تراژدی چند دهه گذشته ست‌ .حتی برای ملت‌های غربی هم مایه ننگه ک این جنایات را میبینن اما حرکتی اعتراضی انجام نمیدن‌..‌‌
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
   1 0
   جنگ یمن حاصل رابطه با آمریکاست. چه کسانی به یمن حمله کردند ؟ عمله آمریکا نیستند ؟ اتفاقا باید بپرسید چرا دولت گذشته قهقهه با غربیها و ... چرا نتیجه عکس گرفت ؟ چقدر عبرتها فراوان و ما ... ! فکر نکنیم دنیا جایی برای دست یابی به راحتی است اگر از مقابل یک مشکل فرار کنیم با مشکل و مشکلات دیگری روبرو می شویم پس وانهادن جهاد و سازش با دشمن را از مخیله مان بیرون کنیم ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس