سیل

در پی حجم سنگین بارش ها طی روزهای اخیر در مناطق مختلف کشور و به دنبال مشکلات ناشی از آن در برخی استانها، مهندسی نیروی زمینی سپاه با بسیج نیرو و امکانات خود به کمک مردم شتافت.

به گزارش مشرق، در پی حجم سنگین و شدت کم سابقه و در مواردی بی سابقه بارش ها و نزولات آسمانی طی روزهای اخیر در مناطق مختلف کشور و به دنبال مشکلات ناشی از آن در برخی استانها، مهندسی نیروی زمینی سپاه با بسیج نیرو و امکانات خود به کمک مردم شتافت.

 گروه های چندگانه مهندسی نیروی زمینی سپاه با حضور در مناطق سیل زده و نواحی برفگیر در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و گلستان تاکنون موفق به انجام خدمات و فعالیت‌های ارزشمندی شدند که این خدمت رسانی همچنان در برخی استانها ادامه دارد.

 حاصل تلاش ۱۸ روزه نیروهای جهادی گروه ۴۰ مهندسی نیروی زمینی سپاه در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان و مناطق پیرامونی، بازسازی و مرمت مدارس کنارک، لایروبی بستر ۴ رودخانه منطقه‌ای و بازگشایی و هدایت مسیر آبریز با هدف کاستن از  مخاطرات ناشی از سیلاب و رواناب ها بوده است.

 از آغاز مرحله جدید بارش های سنگین برف در استان آذربایجان غربی، گروه ۵۳ مهندسی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه ضمن گسیل نیرو، ادوات و ماشین آلات، طی ۱۶ روز در شهرهای ارومیه میرآباد تا آلواتان موفق به رفع انسداد و برف‌روبی از ۲۷۵ کیلومتر مسیر جاده ای گردید.

 در مناطق سیل زده استان‌های هرمزگان و فارس به ویژه در منطقه کوار، قشم و میناب، گروه مهندسی ۴۶ الهادی طی ۲۴ روز تلاش شبانه روزی موفق به احداث بیش از ۱۳ کیلومتر سیل بند، ۳ کیلومتر تسطیح کانال و لایروبی بستر رودخانه های سیلابی گردید.

در همین حال، گروه مهندسی ۴۳ امام علی علیه السلام نیروی زمینی سپاه در استان همدان نیز بیش از ۷۰ کیلومتر از مسیرهای مسدود شده در اثر بارش سنگین برف را  برف روبی و بازگشایی کرد.

 در استان گلستان نیز واحدهای مهندسی ۴۵ جوادالائمه(ع) نیروی زمینی سپاه موفق شدند تا طی ۱۰ روز، مسیر رودخانه های با احتمال طغیان را با رویکرد کاهش آسیب های سیلابی، لایروبی و اصلاح کنند.

گروه ۴۲ مهندسی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه نیز طی ۱۰ روز، عملیات برف‌روبی و بازگشایی معابر و مسیر رودخانه ها را درکنار سایر نیروهای مردمیار، با موفقیت به انجام رسانید.

گفتنی است واحدهایی از مهندسی نیروی زمینی سپاه، در حال حاضر نیز همچنان در مناطقی از کشور به طور شبانه‌روزی به فعالیت مشغول و در عملیات مردم یاری و خدمت رسانی به مناطق آسیب دیده از سیلاب و یا مناطق متاثر از بارش های سنگین برف، مشارکت دارند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس