بررسی وضعیت بازداشتی‌های ناجا/ضرورت رعایت کرامت انسانی متهمان

دادستان عمومی و انقلاب تهران شب گذشته به همراه تعدادی از معاونان خود از بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ بازدید و بر ضرورت رعایت کرامت انسانی متهمان تاکید کرد.

به گزارش مشرق، علی صالحی در جریان این بازدید اظهار کرد: بررسی وضعیت بازداشتی‌ها از حیث ضرورت و مدت بازداشت توسط مقام بازداشت کننده و حصول اطمینان از صحت بازپرسی از جنبه رعایت تشریفات قانونی از جمله اهداف این بازدید سرزده بود.

وی همچنین یکی دیگر از اهداف این بازدید را نظارت بر رعایت حقوق شهروندی متهمان عنوان کرد و افزود: بر این اساس موضوعاتی چون وضعیت رعایت حقوق متهمان از منظر شرایط محل نگهداری، مسائل بهداشتی و اطمینان از صحت و سلامتی بازداشتی‌ها و همچنین دسترسی متهمان به خانواده و وکلایشان به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضائیه در خصوص رعایت حقوق متهمان و افراد احضار و بازداشت شده، لزوم توجه به کرامت انسانی متهمان از جانب مسئولین مربوطه را بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: باید با اتخاذ تدابیر مناسب، شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا هیچ گونه آسیب و لطمه‌ای به حیثیت متهمین و خانواده آنها وارد نشود.

صالحی در ادامه، ضمن اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست‌های مراجعان و روند بررسی پرونده‌ها، بر ضرورت تسریع در روند رسیدگی‌ها و رعایت مفاد قانون در انجام امور محوله تأکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در پایان بر لزوم استمرار بازدید مسئولان قضائی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها نیز تأکید کرد و این موضوع را در جهت شناسایی سریع نواقص و کاستی‌ها و حل و فصل فوری مشکلات بسیار حائز اهمیت عنوان نمود.

گفتنی است؛ در جریان این بازدید، دادستان تهران در ملاقات چهره به چهره با متهمان بازداشتی ضمن استماع درخواست‌هایشان، دستورات لازم را برای رسیدگی به مطالبات و مشکلات آنها صادر کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس