همکاری تهران و بانکوک در زمینه مسائل شهری

شهردار تهران و سفیر تایلند در ایران در جلسه ای با یکدیگر در زمینه مسائل و موضوعات شهری از جمله طرح موتور برقی گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش مشرق، علیرضا زاکانی با «وراووت پونگ پراپاپانت» سفیر کشور تایلند در ایران دیدار و پیرامون مسائل و موضوعات شهری از جمله طرح موتور برقی در تهران گفت گو و تبادل نظر کردند.

شهردار تهران در ابتدای این جلسه گفت: در کلان حرکتی که انقلاب اسلامی در ۴۲ سال پیش آغاز کرد، توجه به همه کشورها و ملت‌های دوست به عنوان اصلی ویژه و مهم قلمداد شد و از جهت اینکه کشور تایلند کشوری موفق در شرق آسیا است برای ما موضوعیت دارد تا بتوانیم تعاملات خود را با این کشور بالا ببریم و پیوستگی ویژه و بیشتری با بانکوک داشته باشیم تا شرایطی فراهم شود که از تجارب و ظرفیت‌ها هر دو ملت را منتفع کنیم.

وی با بیان اینکه بسیار خوشحالیم در خدمت سفیر تایلند که نماینده مردم این کشور است، هستیم، بیان کرد: امروز روز هوای پاک است و تهران نیز با توجه به اقتضائات و شرایطش نیاز به برقی سازی وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت‌ها دارد که می‌توانیم در این زمینه اشتراک کاری داشته باشیم.

زاکانی بیان کرد: زمینه‌های دیگر همکاری نیز وجود دارد که با پیوستگی بین تهران و بانکوک و عقد خواهرخواندگی می‌توان از این ظرفیت‌ها و پیوستگی‌ها نیز استفاده کرد.

وی با اشاره به این موضوع که بیش از ۳ میلیون دستگاه موتور سیکلت در تهران در حال تردد است، افزود: در شهر تهران با آلودگی هوا مواجه هستیم و برای ما بسیار مهم است تا وسایل نقلیه را به سمت برقی شدن ببریم و جایگاه‌های متعدد برای باطری و دیگر خدمات پیش بینی و مشخص کنیم.

زاکانی با اشاره به پیشنهاد سفیر تایلند برای احداث باغ دوستی در تهران ادامه داد: تلاش می‌کنیم زمینه تعامل فرهنگی و حرکت در مسیر درست را با ملت‌ها داشته باشیم و ما نیز خواستار احداث باغی در بانکوک با همین عنوان (باغ دوستی) برای ۲ ملت هستیم تا زمینه دوستی دو ملت را فراهم کنیم.

در ادامه این دیدار «وراووت پونگ پراپاپانت» سفیر کشور تایلند ضمن ابراز خرسندی از دیدار با شهردار تهران و تبریک انتصاب علیرضا زاکانی، گفت: از شما ممنون هستم که با توجه به مشغله و تلاشی که در جهت اصلاح ساختار انجام می‌دهید این وقت ملاقات را اختصاص دادید و برای من اهمیت داشت که به شخصه در اینجا حضور داشته باشم زیرا با توجه به قرارگیری سفارت تایلند در تهران برای ما اهمیت دارد که شهرداری تهران را جهت همکاری‌های بیشتر بشناسیم.

وی افزود: از ابراز لطف شهردار تهران نسبت به کشور و مردم تایلند تشکر می‌کنم و اظهار نظر شهردار تهران درباره روز هوای پاک مرا یاد دیداری در گذشته انداخت که پیرامون برخی از مسائل صحبت شد اما به دلیل تغییر شهردار بانکوک این همکاری با تأخیر مواجه شد. اکنون می‌توان زمینه همکاری را گسترده‌تر کرد تا طرح موتورهای برقی در تهران با موفقیت کامل همراه باشد.

وراووت پونگ پراپاپانت با تاکید مجدد بر اینکه نمی‌خواهیم مقوله موتور برقی محدود به باطری و موتور باشد و در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم سرویس کامل ارائه شود، بیان کرد: هیأتی اواخر اسفند یا فروردین ماه می‌توانند بیایند تا به شکلی مفصل و با جزئیات کامل موضوعات در این زمینه (موتور برقی) را دنبال کنند و شرکت تحت نظر ما نیز مجموعه بسیار خوب و مشتاق برای همکاری در این زمینه است. نیازمند کمک شهرداری تهران هستیم تا نتیجه مطلوب در حوزه برقی کردن موتور سیکلت ها در تهران حاصل شود.

وی با اشاره به شصت و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و تایلند گفت: به مناسبت این رویداد می‌توان باغی با عنوان باغ دوستی در تهران احداث کرد.

سفیر تایلند در ایران با اشاره به زندگی ۲۰۰ نفر از تابعین تایلند در تهران گفت: تابعین تایلندی با خوشحالی و در شرایط بسیار خوبی در تهران در حال زندگی هستند و می دانم اگر مشکلی نیز ایجاد شود حمایت‌های بسیاری از جانب شما پشتوانه ساکنان تایلندی در تهران است.

وراووت پونگ پراپاپانت تاکید کرد: در سفارت تایلند آرزوی ما این است که کار شما (شهردار تهران) با قدرت و موفقیت همراه باشد و هر کمکی نیز از سوی ما در سفارت تایلند نیاز باشد، دریغ نخواهیم کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس