روسیه تحویل سامانه اس ۴۰۰ را به هند آغاز کرد

هند در تلاش برای استقرار سامانه‌ دفاع موشکی پیشرفته اس-۴۰۰ روسیه بوده و نخستین واحد آن را در ماه آوریل عملیاتی خواهد کرد.

به گزارش مشرق، گرچه دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند هیچ اطلاعاتی درباره این پروژه منتشر نکرده است، اما مقامات آگاه به روزنامه هندوستان تایمز گفتند که تمامی این پنج واحد در مناطق عمیق برای مقابله با خطر چین مستقر خواهند شد.

انتظار می‌رود تمامی این پنج واحد اس-۴۰۰، تا سال ۲۰۲۳ عملیاتی شوند؛ سامانه‌ای که توانایی رهگیری جنگنده و موشک‌های متخاصم از فاصله ۴۰ تا ۴۰۰ کیلومتری را دارد.

هند طی قراردادی پنج میلیارد دلاری در اواخر سال ۲۰۱۸، این سامانه را از روسیه خریداری کرد.

ارتش‌های هند و چین از ماه مه سال ۲۰۲۰ در منطقه لداخ به بن‌بستی نظامی رسیده‌اند.

جیمز اوبراین، نماینده رئیس جمهوری آمریکا در وزارت امور خارجه این کشور در سیاست تحریم‌ها، به کمیته روابط خارجه سنای آمریکا گفت، گرچه واشنگتن هند را از خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه بر حذر داشت، اما تصمیم‌گیری در خصوص تحریم کردن این کشور به دلیل خرید این سامانه با بررسی  ملاحظات استراتژیک مهم در رابطه با چین صورت خواهد پذیرفت.

طبق گزارش‌ها، دولت هند به متحد نزدیک خود یعنی آمریکا تفهیم کرده است که خرید سامانه‌ اس-۴۰۰ در راستای منافع ملی هند بوده است، چرا که هند با "تخاصم ارتش آزادی‌بخش خلق چین" مواجه است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس