کد خبر 1325532
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
بازگشت آمریکا به کام بحران کرونا

بر اساس نظرسنجی جدید بیش از نیمی از آمریکائیان بر این باورند تا بازگشت به زندگی عادی مانند پیش از دوره کووید-۱۹، بیش از یک سال باقی مانده و حتی شاید هیچگاه اوضاع عادی نشود.

به گزارش مشرق از تارنمای اکسیوس؛ نتایج نظرسنجی اکسیوس / ایپسوس حاکیست: به صورت کلی ۵۲ درصد آمریکائیان بر این باورند که بازگشت به زندگی عادی بیش از یک سال طول خواهد کشید و شاید هرگز اوضاع به حال پیش از دوره کرونا بازنگردد که بالاترین میزان از نزدیک به یک سال پیش به شمار می رود.

این تارنمای آمریکائی به نقل از نتایج این نظرسنجی افزود: اکنون از هر ۱۰ شهروند، ۹ تن می گویند که دستکم یک فرد مبتلا به کووید ۱۹  را در اطراف خود می شناسند. بیشتر شهروندان امریکا، نگران ابتلا به اومیکرون هستند و برای کاهش قرار گرفتن در معرض این ویروس و پیشگیری از گسترش آن، در رفتارهای فردی و اجتماعی خود تغییراتی ایجاد کرده اند و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه فردی در هفته های اخیر هم زمان با گسترش اومیکرون در میان شهروندان ایالات متحده، دوباره افزایش یافته است. یکی از علل احتمالی نگرانی آنها، موثر نبودن واکسن ها به اندازه کافی برای متوقف کردن ابتلا همانند پیش از دوره پیدایش اومیکرون است.  

۵۷ درصد گفته اند که در هفته گذشته فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده اند که نسبت به ماه گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته و بالاترین میزان از آوریل گذشته تاکنون به شمار می رود. شهروندان بیشتری به دورکاری روی آورده و موظف به پوشش ماسک در محل کار شده اند.

حدود سه چهارم پاسخ دهندگان در این نظرسنجی چنین تصور می کنند که در معرض خطر بسیار زیاد ابتلا قرار دارند و یا خطر ابتلائشان بیشتر از بهار ۲۰۲۰ است.

۳۶ درصد از پرسش شوندگان واکسینه شده که تست شان مثبت شده یا تصور می کنند که دچار این ویروس شده اند، گفته اند که پس از دریافت واکسن کامل، مبتلا شده اند، در حالی که این میزان در نیمه دسامبر ۲۲ درصد و در تابستان گذشته تنها ۶ درصد بوده است.

همچنین  ۳۰ درصد از واکسینه نشدگان می گویند پدیداری اومیکرون احتمال دریافت واکسن را برای آنها بیشتر کرده در حالی که این میزان در دسامبر گذشته  ۱۹ درصد بوده است.

 ۵۷ درصد از شهروندان ایالات متحده با پرداخت غرامت دوره بیکاری به افرادی که در پی خودداری از دریافت واکسن کرونا، مشاغل خود را از دست داده اند، مخالف هستند.

این نظرسنجی اکسیوس / ایپسوس در فاصله ۷ تا ۱۰ ژانویه در میان یک هزار و ۵۴ بزرگسال ۱۸ ساله به بالا برگزار شده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس