امیر حیدری: رزمایش نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور برگزار می‌شود

امیر حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش با حرکتی جهادی توانسته است در زمینه هوشمندسازی و نگهداری، کارهای بزرگی را انجام دهد، گفت: در حوزه‌های زرهی، توپخانه و بالگردی به گلوله‌های هوشمند رسیدیم.

به گزارش مشرق، امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در دومین جشنواره تمرکزی طرح‌های لبیک این نیرو اظهار داشت: تجهیزات در حوزه لجستیک مهم است، اما توجه و اهمیت بخشیدن به نیروی انسانی متعهد، توانمند، متخصص و مؤمن، موجب افزایش و ارتقای تحرک در سطح یگان‌های نزاجا می‌شود.

وی با بیان اینکه اصول فرماندهی در نیروی زمینی ارتش بر سه اصل ولایتمداری، عدالت‌محوری و شایسته‌سالاری استوار است، افزود: فرمانده معظم کل قوا در حکم فرمانده نیروی زمینی ارتش بر «ارتقا، تحرک و کارآمدی یگان‌ها» برابر نیازهای عملیاتی روز تأکید فرمودند؛ بنابراین اگر امروز ولایتمداری در نزاجا به‌عنوان اصل مهم تبیین شده است، باید تمام کارها نیز بر اساس منویات معظم‌له اجرایی شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در زمینه تحرک نیز، امروز این مؤلفه به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فرماندهان در این نیرو تبدیل شده است.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: در حوزه تولید قطعات، کارخانجات شهید «زرهرن» و در حوزه ارتقای سطح کیفی بالگردها صنایع «یاعلی» را راه‌اندازی کرده‌ایم که امروزه به معنای واقعی شاهد خودکفایی در عرصه تولید قطعات در حوزه‌های زرهی، توپخانه، بالگرد و... هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مهمات، کنسرواسیون و بازآماد برخی از تجهیزات نیز به دستاوردهای مهمی دست یافته‌ایم، گفت: تولید و نگهداری مهمات یک علم به شمار می‌رود و نیروی زمینی ارتش در این حوزه با یک حرکت جهادی و مؤمنانه توانسته است در زمینه هوشمندسازی و نگهداری، کارهای بزرگی را انجام دهد و تمامی مهمات‌های خود را از حالت سنتی خارج کند تا جایی که بنابر فرمایش امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش، جابجایی مهمات از فضای باز به زاغه‌های سرپوشیده شبیه به یک معجزه تلقی شد؛ علاوه بر این در حوزه زرهی، توپخانه و بالگردی نیز به گلوله‌های هوشمند دست یافته‌ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش دستاوردهای مهم حوزه تحرک را مرهون حمایت و پشتیبانی فرمانده بصیر و با تدبیر ارتش دانست و تأکید کرد: اگر حمایت‌های ستاد کل نیروهای مسلح، صنایع داخلی کشور و فرمانده کل ارتش نبود، قطعاً دستاوردهای مهم این نیرو تحقق نمی‌یافت.

امیر حیدری در پایان، عملکرد معاونت آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش را قابل قبول ارزیابی و عنوان کرد: امروز کارکنان آماد در سرتاسر یگان‌های نزاجا عالمانه، متواضعانه و متعهدانه مأموریت‌های مهم را انجام می‌دهند و در ارتقاء تحرک این نیرو نیز گام‌های بزرگی را برداشته‌اند.

در پایان این مراسم از نفرات برتر در حوزه لجستیک قدردانی شد.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس