فایننشال تایمز: سومالی در مسیر سقوط مجدد به دست گروه تروریستی الشباب

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی درباره درگیری مجدد در سومالی و افزایش قدرت گروه الشباب وابسته به تشکیلات القاعده نوشت و نسبت به بازگشت پرقدرت این گروه تندرو به صحنه و احیای تسلطش بر کشور هشدار داد.

به گزارش مشرق، این روزنامه در این گزارش نوشت: به ویژه بعد از خروج آمریکا و نزدیک بودن خروج نیروهای اتحادیه آفریقا و نیز با توجه به تنش‌های منطقه‌ای در سودان و اتیوپی و درگیری‌ سیاسی داخلی به نظر می‌رسد گروه الشباب با قدرت در حال بازگشت به میدان و تسلط مجدد بر کشور سومالی است.

درگیری‌ها به شهر گویال رسیده به طوریکه تاسیسات و بیمارستان‌های شهر ویران شده‌اند؛ شهری که روزی خاستگاه و پناهگاه صلح و سازش در سومالی بود.

این روزنامه اشاره کرد، بعد از حدود گذشت یک سال از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از کشور و تعویق انتخابات افراد مسلح ازجمله افراط‌گرایان الشباب ترغیب شده‌اند بار دیگر فعالیت‌ خود را از سر بگیرند، این بازگشت، کشور را به باتلاق آشوب عمیق‌تر می‌کشاند.

براساس برآوردهای کارمندان امداد رسان، شهر گویال امسال شاهد خونبارترین درگیری‌ها بود به طوریکه از اکتبر طی درگیری نیروهای منطقه‌ای و فدرال و گروه جدا شده از اهل سنت و جماعت که یک گروه شبه نظامی و سیاسی هم‌پیمان دولت است ۱۲ تن کشته شدند. بیش از ۱۰۰ تن نیز از منطقه‌ گریخته‌اند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس