یائیر لاپید

بعد از چند هفته لافزنی مقامات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله نظامی علیه ایران، وزیر خارجه این رژیم گفت: به یک گزینه نظامی باورپذیر علیه ایران نیاز است(!)

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: یائیر لاپید چند روز قبل در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی دی ولت اظهار داشت: زمان آن فرا رسیده است که یک جایگزین نظامی باورپذیر برای مقابله با تهدیدهای ایران روی میز قرار گیرد. اگر ایرانی‌ها به این باور برسند که جهان به طور جدی قصد ندارد آنها را متوقف کند به سمت بمب هسته‌ای خواهند رفت.

وزیر خارجه اسرائیل افزود: یک توافق خوب توافقی است که به طور دائم و همه‌جانبه تهدید هسته‌ای ایران را از بین ببرد و همچنین ایران را از تولید موشک‌های بالستیک، انتقال تجهیزات نظامی پیشرفته به سازمان‌های تروریستی و سایر فعالیت‌های خرابکارانه در منطقه باز دارد. ایران علاقه‌ای به چنین توافقی‌ ندارد و تنها خواستی که دارد، لغو تحریم‌هاست تا بتواند به تامین مالی عوامل تروریستی خود در سراسر خاورمیانه و پیشبرد برنامه تسلیحات هسته‌ای خود ادامه دهد.

خبرنگار دی‌ولت از وزیر خارجه اسرائیل پرسید در صورت شکست مذاکرات گزینه مورد نظر اسرائیل چه مشخصاتی دارد؟ و او در پاسخ، از نقشه‌ای بدیل و ترکیبی متشکل از «چهار اهرم» سخن گفته که بتوان با آنها برای ایران روشن کرد، چاره‌ای جز دست کشیدن از اهداف غیرقانونی هسته‌ای خود ندارد. لاپید چهار اهرم «فشار اقتصادی در قالب تشدید تحریم‌ها. انزوای سیاسی کامل ایران، وجود یک اتحاد جدید منطقه‌ای و نهایتا گزینه‌ای نظامی» توصیف کرد.

او تصریح کرد: «ایران باید بفهمد که اتحاد جدیدی از میانه‌روها در منطقه وجود دارد که با هم به نفع همه مردم منطقه همکاری می‌کنند و با تروریسم ایران و سرسپردگان آن مخالف هستند. در نهایت، یک تهدید نظامی باورپذیر باید ارائه شده باشد. اگر ایرانی‌ها به این نتیجه برسند که دنیا قصد جدی برای متوقف کردن آنها ندارد، به سمت بمب می‌روند. ما باید روشن کنیم که دنیا چنین اجازه‌ای را نخواهد داد.»

تأکید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بر لزوم ایجاد تهدید نظامی معتبر، اعتراف ضمنی به این واقعیت است که تمام تهدیدهای دو دهه اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی به اقدام نظامی علیه ایران، لاف گزاف و بلوف توخالی بوده و در مقابل، ایران به قدری خود را قدرتمند می‌بیند که اصطلاحاً برای چنان تهدیدهایی تره هم خرد نمی‌کند.

از طرف دیگر طی چند دهه اخیر به تجربه ثابت شده که معمولاً صهیونیست‌ها رفتار سینوسی دارند. یعنی مثلاً در بحبوحه هر مذاکره میان ایران و برخی دولت‌های غربی، ابتدا تهدید به اقدام نظامی می‌کند تا مثلاً مسیر مذاکرات را منحرف کند، اما سپس به اذعان به این که از عهده هماوردی با ایران برنمی‌آید، از آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی می‌خواهد که گزینه نظامی معتبری را روی میز بگذارند و ایران را از این طریق بترسانند(!)

جالب این که اخیراً پس از برگزاری رزمایش پیامبر اعظم(ص) و شلیک همزمان ده‌ها موشک بالستیک و از جمله شبیه‌سازی و تمرین چگونگی انهدام تأسیسات هسته‌ای دیمونا، مقامات رژیم صهیونیستی، ترجیح دادند خفه خون بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  20 4
  به فرمایش امام عزیز و رهبر گرامی ؛اسرائیل این غده سرطانی باید از صفحه روزگار محو شود
 • IR ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  1 0
  (:
 • علی اصغر از تهران IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  1 4
  اسرائیل میخواهد شما یک عکس العمل نشان دهید مثل شلیک موشک بالاستیک یا تحدید به نابودی یا روی موشک نگارش کردن بعد از آن بهره برداری سیاسی کند
  • حمید IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
   2 1
   جناب علی اصغر ، رزمایش قدرتمند سپاه دست مذاکره کنندگان ایرانی را در مذاکرات پرتر می کند ، انگار شما نمی دانی که اساس مناسبات بین الملل بر اساس قدرت است و با انفعال نمی توان با تهدیدهای دشمنان مواجه شد. انگار فراموش کردی که زمانی رژیم صهیونیستی به مراکز هسته ای عراق در 1981 و سوریه 2007 حمله کرد. فکر کردی در قبال تهدیدهای لفظی دشمن صرفا باید با حرف زدن صرف واکنش نشان داد و عملا واکنشی نشان نداد؟!!! انگار فراموش کردی که همین آذرماه پارسال شهید فخری زاده ترور شد ، از طرفی رژیم صهیونیستی در ترور شهیدحاج قاسم سلیمانی هم نقش داشت. هر قدمی که عقب بگذاریم ، دشمن چند قدم جلو می آید. لطفا این تحلیلهای خودت را واسه خودت نگه دار و کمی مطالعات سیاسی و ناریخی خودت را هم بالا ببر.
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  4 2
  اسراییل بزودی نابود خواهد شد.
 • نوشین IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  3 0
  درود بر شیرمردان سپاه پاسداران خدا رو شکر بذل های ترسو در دولت قبل رفتند تا عزت و غرور ملی ایرانیان احیاء شود
 • امیر شجاع IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  2 0
  اسرائیل خیلی شغال تراز اینهاست که چنین حرف های می‌زند با ترامپ از توافق خارج شدن همین اسرائیل ترامپ وادار کرد حالا چی شد افتادن تو اسرائیل خفه خون بگیر صحبت نکن. تو عددی نیست ی پس حرف نزن
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  1 0
  گزینه باورپذیر وجود هزاران نفوذی است البته برخی مدیران که اسراییل رو از حمله بی نیاز می کند
 • محمد IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  8 2
  پیامی دارم به اسقاطیل : بیا پایین بچه سرمون درد گرفت
 • محمد جوادی IR ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  1 0
  "أکید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بر لزوم ایجاد تهدید نظامی معتبر، اعتراف ضمنی به این واقعیت است که تمام تهدیدهای دو دهه اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی به اقدام نظامی علیه ایران، لاف گزاف و بلوف توخالی بوده" دیدی حسن (بقالی سر کوچه ما که فقط صبح جمعه مغازه اش باز بود) من که گفتم بیخودی می ترسی نترس
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  0 0
  آخه بیچاره تا تو به مرزهای ایران برسی مثل بستنی آب شدی. برو گمشو عزیزم
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  1 0
  این صهیونیستهای کودک کش ارزش توجه ندارند بروند به جهنم
 • IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  2 0
  اسرئیل بچه پرو.....ما اربابت آمریکا را به زانو در آوردیم بقیه که هیچن
 • S IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  4 0
  گور پدر اسراییل.. باید ترکوندش
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  1 0
  مرگ بر اسرائیل
  • علی IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
   0 0
   اسراییل عددی نیست بگویند امریکا بیاید تا ببینیم چه غلطی میکنند
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  0 0
  صهیونیست ها فلسطین غصب شده را از روز اوّل به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور، که یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین و دیگر ملّت های مسلمان است. مبارزه با این رژیم سفّاک، مبارزه با ظلم و مبارزه با تروریسم است؛ و این وظیفه‌ای همگانی است. دوران بزن و دررو به جمهوری اسلامی دیگر گذشته است؛ اینکه بیا بزن و دررو، دیگر این‌جوری نیست؛ اگر زدند پایشان گیر می‌افتد؛ شروع ممکن است با آن ها باشد، امّا تمام کردن دیگر با آنها نیست. اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد. پیام رزمایش مشترک پیامبر اعظم سپاه، هشدار جدی ، واقعی و میدانی به تهدید های مقام های رژیم صهیونیستی است که مراقب اشتباهات و خطاهای خود باشند و اگر دست از پا خطا کنند ، دستانشان را قطع خواهیم کرد.
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  0 0
  اگر دولت بیعرضه روحانی نسبت به ترور سردار شهید سلیمانی وفخریزاده وخرابکاری بمب گذازی مرکز هسته ای واکنش وجواب دندان شکن داده بودغرب واسرائیل جرات تهدید وگزافه کویی پیدا نمیکرد
 • حامد IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  0 0
  خفه خون آخر رو خوب اومدی. کیف کردم
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  0 0
  چخه‌بابا ترسیدی‌راستش‌رابگوبین‌خودمان‌‌میماند
 • احد IR ۲۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
  0 0
  بهترین نظریه ایکه مردم در مورد اسرائیل گفتند این بود که اسرائیل خفه خون بگیرد .
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  قمپز در کردن اسراییل برای ایران بابت سرمایه های داخلیش افساد طلبان مزدور است تا روحیه گرفته تشویق به شورش کنند وگرنه حیات ان به یک اقدام نسنجیده وابسطه است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس