آمریکا یکی از شهروندان خود را به بهانه تجارت با ایران جریمه کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا شهروند این کشور را به بهانه خرید کلینکر سیمان از یک شرکت ایرانی و فروش آن در کشور ثالث جریمه کرد.

به گزارش مشرق، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) تاکنون علیه دو نفر به بهانه نقض تحریم‌های آمریکا پرونده تشکیل داده است و هفته گذشته سومین پرونده خود را علیه یک فرد دیگر به بهانه نقض تحریم های ضد ایرانی تشکیل داد.

بیشتر بخوانید:

گفتگوهای وین؛ اصرار به‌حق ایران به لغو تحریم‌ها

بر اساس اعلام دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا، آخرین مورد شامل معاملات ممنوعه با ایران در رابطه با تجارت کلینکر سیمان می‌شود که وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص مدعی شده است که شهروند آمریکا طی ماه‌های فوریه و مارس ۲۰۱۶، چهار پرداخت از سوی یک شرکت کلینکر سیمان با منشاء ایرانی را در آمریکا پذیرفته است. این شخص از طرف شرکت ایرانی پول دریافت کرده و کلینکر سیمان ایرانی را به شرکت دیگری جهت استفاده در پروژه‌ای در کشور ثالث فروخته است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرده است این فرد آمریکایی مجموعا چهار پرداخت از این شرکت دریافت کرده و ۱۳۳ هزار و ۸۶۰ دلار به حساب شخصی او واریز شده است.

طبق ادعای وزارت خزانه داری، این فرد همچنین با کمک یکی از اعضای خانواده خود که در این شرکت سیمان مشغول به کار بوده، فروش سیمان به کشور ثالث را فراهم کرده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس