جلسه علنی مجلس

رئیس مجلس گفت: برای سال ۱۴۰۱ برای اجرای رتبه‌بندی معلمان ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و آن درصد و رقم به اعتبار و بودجه رتبه‌بندی معلمان اضافه می‌شود.

به گزارش مشرق، سیدمحمد مولوی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ آذر) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان، اظهار داشت:  ۱۰ سال است که رتبه بندی معلمان بر اثر محاسبات غلط به بایگانی سپرده شده که با نگاهی به لایحه بودجه ۱۴۰۱ می توانید به این موضوع برسید.

بیشتر بخوانید:

حقوق معلمان به ۸ تا ۱۶ میلیون تومان رسید

وی گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای دولت هوشمند در آموزش و پرورش  ۱۱۱ میلیارد تومان، بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان برای سازمان برنامه و ۷۴ میلیارد تومان برای سازمان امور اداری و استخدامی در نظر گرفته شده است. حال اینکه ۱۵ میلیون دانش آموزش یک میلیون معلم و این همه سامانه داریم بعد چطور می‌خواهیم با این بودجه رتبه بندی اجرایی شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش تصریح کرد: قرار شده در سال جاری برای اجرای رتبه بندی معلمان، ۱۲۵۰۰ میلیارد تومان و در سال آینده ۲۵ هزارمیلیارد تومان اختصاص پیدا کند اما افزایش سنواتی تاثیر تطبیق و فوق العاده ها و در کنار حضور معلم‌های جدید از سال جدید را در این محاسبات فراموش کردید. سازمان برنامه و بودجه اصلا برنامه‌ای برای این وضعیت ندارد.

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۰ وقتی اعلام می‌کنیم که ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده است به این دلیل است که احکام از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است و با همین حساب و کتاب رقم اعتبار لازم برای اجرای رتبه‌بندی معلمان نصف شده است. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح بیشتر اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۱ برای اجرای رتبه‌بندی معلمان ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و بار مالی این قانون پیش‌بینی شده است و از آنجایی که افزایش حقوق برای همه کارکنان طبق قانون خدمات کشوری است آن درصد و رقم به اعتبار و بودجه رتبه‌بندی معلمان اضافه می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس