کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۷۰ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته بیش از ۶۸۴ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸ هزار و ۸۳ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۷۰ میلیون و ۸ هزار و ۳۲۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۴۲ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۲۹۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۷ هزار و ۴۱۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۰ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۶۷۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۱۷ هزار و ۷۸۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۷ هزار و ۷۷۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۵۱۰ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۷۵ هزار و ۴۳۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳ هزار و ۳۵۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۱۷۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۶ هزار و ۸۵۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۰ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۴۴۴، ۹ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۶۷، ۹ میلیون و ۲۲ هزار و ۲۲۳، ۸ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۴۴ و ۶ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۲۷۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۲۴ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۸۸۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۹ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۴۸۳، ۳۴ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۷۹۵ و ۲۱ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس