کد خبر 1312064
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
بودجه نمایه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید بودجه دفاعی کشور برای سال آینده متناسب با شرایط امنیتی و دفاعی کشور باشد و تقویت شود.

به گزارش مشرق، شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، با تاکید بر ضرورت تقویت بودجه دفاعی در سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: بودجه نهادهای امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و دفاعی باید متناسب با واقعیات جامعه و شرایط کشور در عرصه بین‌المللی باشد.

بیشتر بخوانید:

فروش ۳۸۱ هزار میلیارد تومان نفت در بودجه ۱۴۰۱

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته بودجه دفاعی کشور بسیار ناچیز بود و هیچ گونه سنخیتی با سطح تهدیداتی که علیه کشورمان وجود دارد، نداشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر از نظر دفاعی و امنیتی به مرحله خوبی رسیدیم و به صورت همه جانبه توان دفاع از کشور را داریم. البته به دلیل کمبود بودجه دفاعی یکسری از ایده‌های این بخش معطل مانده است.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ بودجه‌ای متناسب با شرایط کشور تنظیم شد، اما آن بودجه به طور کامل تخصیص پیدا نکرد و انتظار ما از دولت آن است که بودجه دفاعی در سال ۱۴۰۱ هم عدد قابل توجهی باشد و هم به صورت کامل تخصیص یابد.

وی ادامه داد: بودجه بخش دفاعی کشور رقم بالایی نیست و این بودجه برای ضروری‌ترین فعالیت‌های دفاعی و امنیتی کشور تنظیم می‌شود و بنابراین هر گونه کاهش تخصیص بودجه در این بخش باعث می‌شود تا برنامه‌های دفاعی و امنیتی کشور به شکلی که مدنظرمان است، انجام نشود.

حیدری با بیان اینکه بودجه بخش دفاعی کشور بسیار ناچیز است، گفت: باید بودجه دفاعی کشور برای سال آینده متناسب با شرایط امنیتی و دفاعی کشور و درخواست نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و دفاعی باشد و امیدواریم دولت هم با این موضوع موافقت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همواره به دنبال تقویت بودجه بخش دفاعی و امنیتی کشور است و رایزنی‌های خود را با دولت در این زمینه انجام می‌دهد و برای بودجه سال آینده هم حتما این موضوع را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس