توافق «انرژی در مقابل آب» با تل آویو پارلمان اردن را به هم ریخت

شمار زیادی از نمایندگان پارلمان اردن در اعتراض به حضور مسئولان امضاکننده توافق «انرژی در مقابل آب» این کشور با رژیم صهیونیستی صحن پارلمان را ترک کردند.

به گزارش مشرق به نقل از روسیاالیوم، شمار زیادی از نمایندگان پارلمان اردن در اعتراض به حضور مسئولان امضاکننده توافق «انرژی در مقابل آب» با رژیم صهیونیستی صحن پارلمان را ترک کردند.

در جلسه علنی پارلمان اردن، «صالح العرموطی»، نماینده پارلمان اردن در سخنانی خواهان این شد که مسئولان امضا کننده توافق انرژی در برابر آب با رژیم صهیونیستی صحن پارلمان را ترک کنند.

العرموطی گفت: اگر آنها صحن پارلمان را ترک نکنند، من ترک خواهم کرد.

در مقابل، «عبدالکریم الدغمی»، رئیس پارلمان اردن درخواست العرموطی را مخالف آیین‌نامه داخلی پارلمان دانست؛ امری که منجر به ترک صحن پارلمان از سوی العرموطی شد.

پارلمان اردن پیشتر جلسه‌ای را برای گفتگو با دولت به منظور بررسی توافق مذکور با رژیم صهیونیستی مشخص کرده بود.

در پی خروج العرموطی از پارلمان در اعتراض به توافق یاد شده، شمار زیادی از نمایندگان با وی همراهی کرده و صحن پارلمان را ترک کردند و جلسه از حدنصاب افتاد.

گفتنی است که امان و تل آویو اخیراً قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای رژیم صهیونیستی تامین می‌کند و این رژیم هم در مقابل آب شیرین برای اردن می‌فرستد.

این توافقنامه روز دوشنبه ۲۲ نوامبر و در حاشیه اکسپو دبی و با حضور جان کری نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور تغییرات اقلیمی به امضا رسید.

طبق بیانیه صادره دو طرف، قرار است یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی در اردن با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات برق سبز به فلسطین اشغالی صادر کند و در مقابل رژیم صهیونیستی تا ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین برای اردن بفرستد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس