کد خبر 1309885
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
افزایش پرداختی به ایتام/رشد ۷۱ درصدی کمک‌های مردمی در دوران کرونا

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، از افزایش کمک‌های مومنانه در ایام کرونایی خبر داد و گفت: میزان پرداختی در طرح اکرام ایتام نیز افزایش یافته است.

به گزارش مشرق، علیرضا عسگریان، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد،، در ارتباط با میزان کمک‌های مردمی در سال جاری اظهار کرد: در این زمینه باید به این نکته اشاره شود که کمک‌های مردمی در شرایط اقتصادی فعلی و همزمان با شیوع ویروس کرونا نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش یافته و فراتر از تصور ما بوده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در کمیته امداد به طور جدی پیگیری شده است، شفافیت در پرداخت‌ها بوده است به طوری که تمامی فرآیند پرداخت‌ها توسط خیرین و هموطنان قابل رؤیت است.

بیشتر بخوانید:

هدیه ۵۰۰هزار تومانی بنیاد مستضعفان به ایتام کمیته امداد و بهزیستی

عسگریان توضیح داد: نیکوکاران و خیرین می‌توانند با مراجعه به سایت اکرام تمام فرآیندهای پرداختی به ایتام را به صورت روزانه، ماهانه و سالانه مشاهده کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به کمک‌های مومنانه تاکید کرد: سال گذشته میزان کمک‌های مومنانه نسبت به سال ۹۸، ۶۰ درصد افزایش یافت به طوری که میزان کمک‌های مومنانه در سال گذشته از یک هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان عبور کرد.

وی ادامه داد: با توجه به میزان کمک‌های مردمی در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ و مقایسه آن نسبت به زمان مشابه سال گذشته شاهد رشد ۷۱ درصدی کمک‌های مومنانه بوده‌ایم و پیش بینی می‌شود میزان کمک‌ها تا پایان سال جاری از مرز دو هزار میلیارد تومان عبور کند.

عسگریان در رابطه با میزان کمک‌های مومنانه در ۹ ماه سال جاری تاکید کرد: در این بخش یک هزار و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان جمع‌آوری شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ هزار حامی ظرف یک سال گذشته توسط کمیته امداد جذب شده‌اند، ادامه داد: یکی از اقداماتی که برای طرح اکرام ایتام و طرح محسنین انجام شده است، افزایش میزان پرداختی به این افراد است و در حال حاضر ایتام ماهانه ۶۰۰ هزار تومان و محسنین بیش از ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس