یافته‌های جدید محققان آفریقای جنوبی در مورد اومیکرون

پژوهشگران آفریقای جنوبی به اطلاعات جدیدی در مورد شدت سویه امیکرون و توانایی آن برای ایجاد عفونت تازه در اشخاصی که قبلاً به کرونا مبتلا شده‌اند، دست یافته‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از نیواطلس، کمتر از یک هفته پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی سویه جدید ویروس کرونا را امیکرون نام گذاری کرد، مشخص شد که این سویه در حداقل ۳۸ کشور جهان پخش و مشاهده شده است.

دو بررسی جدید که در آفریقای جنوبی انجام شده، نشان داده است که این سویه در بدن انسان به سرعت پخش می‌شود و می‌تواند خطرآفرین باشد.

بیشتر بخوانید

دلتا منشاء اُمیکرون نیست

بررسی این سویه در بدن یک بیمار اهل آفریقای جنوبی نشان می‌دهد سویه یادشده نسبت به سویه های قبلی شدت بیماری کمتری ایجاد می‌کند. در عین حال افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شده‌اند بیشتر احتمال دارد مجدداً به سویه اومیکرون مبتلا شوند.

گزارش جدید شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی نیز حاکی است که اگر چه شیوع این ویروس بالاست، اما شدت بیماری ناشی از ابتلاء به آن زیاد نیست و اکثر بیماران مبتلا به سویه امیکرون نیازی به اتصال به دستگاه اکسیژن پیدا نمی‌کنند. جالب اینجاست که بیشتر این بیماران در ابتدا به دلایل پزشکی دیگر در بیمارستان بستری شده و آزمایشات معمول ابتلاء به عفونت را نشان می‌دهد.

یافته مهم دیگر ابتلای بیشتر افراد جوان به سویه اومیکرون است. ۸۰ درصد از موارد بستری بیماران کووید -۱۹ در بیمارستان‌های آفریقای جنوبی در دو هفته گذشته مربوط به افراد زیر ۵۰ سال بوده است. می‌توان حدس زد که میزان بالای موارد ابتلاء به اومیکرون در افراد جوان‌تر می‌تواند نشانه‌ای باشد که واکسن‌ها علیه آن مؤثر هستند. ۵۷ درصد از افراد بالای ۵۰ سال در آفریقای جنوبی واکسینه شده‌اند در حالی که این میزان برای افراد زیر ۵۰ سال تنها ۳۴ درصد است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس