رئیسی - کراپ‌شده

رئیس جمهور با بیان اینکه در چند سال اخیر به امید مردم خدشه وارد شده بود، گفت: دولت نسبت به برگرداندن این امید مصمم است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، شامگاه یکشنبه (۱۴ آذر) در سومین گفت‌ وگوی زنده تلویزیونی با مردم در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به عملکرد دولت می‌دهید، اظهار داشت: نمره را باید مردم عزیز به دولت بدهند زیرا مردم داوری به صورت عادلانه هستند مردم مطلع و آگاه هستند که کشور با چه شرایطی روبرو از جمله کرونا و مسائل اقتصادی و خزانه مطلع هستند.

مصمم به بازگشت اعتماد به مردم هستیم

وی ادامه داد: در این چند سال به امید مردم خدشه وارد شده بود که دولت نسبت به برگرداندن این امید مصمم است.

رئیس جمهور گفت: در روز تنفیذ ریاست جمهوری به مسائل دولت توجه داشتم، از جمله آنها واکسیناسیون عمومی بود. روزی ۷۰۰ خانواده ایرانی داغدار می‌شدند که این اتفاق یک غصّه عظیمی برای مردم و مسئولان کشور ایجاد کرده بود و پاسخی که در آن زمان شنیده می شد این بود که تخصیص ارز در آن زمان امکان پذیر نیست یا کشورهای مختلف به دلیل شرایط تحریم به ایران واکسن نمی دهند.

رئیسی افزود: ۳۰ میلیون واکسنی که برای واکسیناسیون عمومی در نظر گرفته شده بود متاسفانه ۵ میلیون دوز تزریق شده بود اما توانست در این مدت نیمی از مردم را واکسینه کنیم.

وی ادامه داد: در صدمین روز از دولت باید اعلام کنم که ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تزریق شده است یعنی هردو دوز تزریق شده و اکنون در حال تزریق دوز سوم هستیم و دولت بر صیانت جان مردم تاکید دارد. همچنین شرایط فراهم شد که مدارس و دانشگاه‌ها را بازگشایی کنیم و در شرایط کرونا که ۱۰۰ هزار کسب و کار مختل شده بود به لطف خدا و همت مسئولین و مردم فضای کسب و کار در کشور رونق گرفته است، اما این موضوع احتیاط های فراوانی می طلبد تا دوباره موج های بیشتری ایجاد نشود.

رئیس جمهور تصریح کرد: بسیاری از شهرهای ما از نظر کرونایی نظر مطلوب و خوبی دارد. دولت از مردم ممنون است زیرا یک زمانی مردم به دنبال واکسن بودند اما اکنون دولت به دنبال مردم است تا واکسن تزریق کنند. 

برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم/ ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان از فاکتورهای دولت قبل را پرداخت می‌کنیم/ نمره دولت سیزدهم را مردم باید بدهند

برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم

رئیسی با اشاره به بازدید سرزده از داروخانه نزدیک به نهاد ریاست جمهوری گفت: صف طویل مردم را برای تحویل دارو مشاهده کردم و از این صحنه متاثر شدم و نشستی با مسئولان ذیربط داشتم که در آن جلسه تاکید شد تمام  داروخانه های سطح کشور یعنی ۳۰۰ مرکز به توزیع دارو مورد نظر مجهز شود.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های دولت برای تهیه واکسن گفت: به کشورهای سازنده واکسن تماسی داشتم و شخصاً این موضوع را پیگیری کردم. همچنین برای تامین ارز این واکسن‌ها آقای مخبر معاون اول ریاست جمهوری پیگیری کردند و وزارت خارجه یک ستادی در رابطه با تزریق واکسن و واردات واکسن ایجاد کردند تا مسئله اول دولت، واکسن و وارد کردن آن به کشور باشد.

رئیسی گفت: واکسیناسیون عمومی باعث شد یک گشایشی برای بازگشایی کسب و کارها و مدارس دانشگاه‌ها ایجاد شود و بنده تاکید کردم که نخبگان یک کار اقناعی را دنبال کنند که مردم قانع شوند تا واکسیناسیون را به طور کامل انجام دهند زیرا از دست دادن حتی یک نفر درناک است.

وضعیت تأمین و ذخیره کالاهای اساسی مطلوب است

وی در ادامه موضوع معیشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسئله معیشت و نان مردم جزء دغدغه‌های اولویت‌دار دولت است اما این دولت شرایط را با مشکلات زیاد آغاز کرد، مثلا در بحث کالاهای اساسی نگرانی هایی بود اما امروز شرایط در تأمین و ذخایر کالاهای اساسی بسیار مطلوب و خوب است.

رئیس جمهور ادامه داد: نکته بعدی مسئله اداره کشور بود. در روزهای پایانی مرداد ماه که هنوز دولت جدید از مجلس رای اعتماد نگرفته بود و بنده با دولت قبل در حال کار بودم  بحث پرداخت حقوق مرداد ماه مطرح بود و تیم دولت قبل نگران بودند که چگونه بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق ماهیانه مرداد را پرداخت کنیم اما اکنون سه ماه از دولت جدید می‌گذرد و بدون استقراض از بانک مرکزی حقوقها به موقع پرداخت می شود.

رئیسی تصریح کرد: دولت علاوه بر هزینه هایی که دارد فاکتورهایی از دولت قبل وجود دارد یعنی هزینه ها از قبل شده است و اکنون دولت باید پرداخت کند، یعنی ماهانه  ۱۰ هزار میلیارد تومان این بدهی ها پرداخت می‌شود.

تورم کنترل شده و در صدد کاهش آن هستیم

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت برای خلق پول حساس است، یعنی باید از هر اقدامی که باعث ایجاد تورم در کشور می‌شود دوری شود و همچنین بودجه سال ۱۴۰۱ طوری تنظیم شده است که ضد تورم باشد و طبق آمارهای مراکز آمار، تورم کنترل شده و در صدد هستیم که این تورم کاهشی باشد.

رئیسی، دسترسی آسان و ارزان به پزشک به ویژه متخصص را مسئله مهمی دانست و اظهار کرد: در تهران ما با کمبود پزشک مواجه نیستیم اما آیا در شهرستانها نیز وضعیت مثل تهران است؟ در شهرستان‌ها پزشک وجود دارد اما آیا دسترسی به پزشک متخصص برای همه استان وجود دارد. 

وی افزود: دولت نسبت به ثبات اقتصادی و کنترل قیمت‌ها در کشور تصمیم گیری ها و اقداماتی را صورت می دهد و معاون اول رئیس‌جمهور مسئول ستاد تنظیم بازار است که همواره در حال رصد کردن است و ستاد اقتصادی در دولت نیز فعال است که مسئولان اقتصادی در این ستاد بحث و گفت‌وگو می‌کنند تا بازار را کنترل کرده و کالای مورد نیاز مردم به سهولت به دست آنها برسد.

به دنبال ایجاد ثبات در اقتصاد هستیم

رئیس جمهور با بیان اینکه ثبات اقتصادی و کنترل قیمت‌ها باید ادامه پیدا کند، اظهار داشت: تمام تلاش دولت این است که ثبات اقتصادی در کشور اتفاق بیفتد، چرا که ثبات برای تولیدکننده، مصرف‌کننده، خریدار، فروشنده و همه بسیار مهم است. 

رئیسی با تاکید بر اینکه بازار باید قابل پیش بینی باشد و بتواند چند ماه آینده را تخمین زد، گفت: ما دنبال تحقق چنین شرایطی در کشور هستیم و تحقق این شرایط را نیز دست یافتنی می‌دانیم. 

وی در پاسخ به این پرسش که دولت غیر از استقراض از بانک مرکزی چگونه می‌تواند هزینه اداره کشور را تامین کند، ادامه داد: ما باید به داشته های کشور خوب توجه کنیم و بدانیم برای تامین نیاز مالی کشور راه های مختلفی وجود دارد. 

فرار مالیاتی پردرآمدها باید دنبال شود

رئیسی موضوع مالیات را مهم دانست و گفت: امروز فرار مالیاتی همه را رنج می دهد چرا که کسانی هستند که درآمدهای سرشار دارند اما از دادن مالیات فرار می کنند که این مسئله باید دنبال شود.

رئیس جمهور مولد سازی دارایی های دولت را یکی از منابع برای تامین هزینه اداره کشور عنوان و تصریح کرد: دولت دارایی‌های را دارد که مولد نبوده و به عنوان دارایی های مازاد دولت تلقی می شود. هر دستگاهی دارای زمین امکانات و ساختمان بوده و همه این امکانات فریز شده است. همانگونه که در قانون آمده دولت باید مازاد امکانات خود را واگذار کند تا به پول تبدیل کرده و برای مصارف دولت هزینه شود. اما آنچنان که باید به این مهم توجه نشده است که اگر به این موارد توجه شود می توان کشور را بدون اینکه اقدامات دولت آثار تورمی داشته باشد، اداره کرد. 

باید کسری بودجه را تا آخر سال حل کنیم

رئیسی به ایجاد هزینه‌های جدید برای دولت اشاره و خاطرنشان کرد: ما امروز با کسری جدی بودجه مواجه هستیم و باید این کسری را تا آخر سال حل کنیم چرا که اگر این مسئله سر و سامان پیدا نکند مشکلات جدی برای کشور به وجود خواهد آورد و این موضوع نیازمند این است که هزینه ها افزایش پیدا نکند.

برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم/ ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان از فاکتورهای دولت قبل را پرداخت می‌کنیم/ نمره دولت سیزدهم را مردم باید بدهند

سفرهای استانی باعث افتخار ماست

رئیس جمهور درباره با سفرهای استانی بیان کرد: این باعث افتخار است که هر هفته در خدمت مردم باشم و این دیدارها باید بیشتر شود  زیرا فاصله دولتمردان با مردم باید به حدی کاهش یابد که مردم به راحتی حرف ها و اعتراضات خودشان را به مسئولین بزنند. از این رو دولت سیزدهم دولت مردمی است و این باعث افتخار ماست.

رئیسی تصریح کرد: برای حضور در یک استانی ابتدا مسائل و مشکلات آن استان از نمایندگان مجلس، نخبگان استانی و امام جمعه پرس‌وجو می شود و بعد از بررسی های لازم به آن استان سفر می شود. همچنین بخشی در دولت ایجاد شده است تا پیگیر مصوبات استانی دولت باشد تا مردم از پیشرفت آن مطلع شوند.

وی با بیان اینکه در هفته‌های آتی سفرهایی به استان های دیگر کشور خواهیم داشت، اظهار داشت: در سفرهای استانی پروژه های جدید کلنگ زنی نمی‌شود بلکه کلنگ های گذشته که هنوز در مرحله تکمیل قرار دارد در دستورکار قرار می گیرد و اقدام به تکمیل آن می شود.

رئیسی با بیان اینکه حضور بنده در استان ها نمادین است، تاکید کرد: بنده به استانداران، فرمانداران و کارکنان دولت اعلام می کنم که حضور در بین مردم بهتر از پشت میز نشینی است زیرا این حضور باعث می شود که مشکلات مردم به راحتی حل شود.

هیچ کارمندی مجاز نیست کار امروز مردم را به فردا بیاندازد

وی تصریح کرد: بدنه دولت باید همراه رأس دولت باشد و این بدنه باید خودش را برای کار بموقع و به هنگام آماده کند زیرا مردم کار با تأخیر را مردم نمی پسندند. ما بنا داریم که کار را به موقع انجام دهیم زیرا این اعتماد مردم را افزایش می دهد.

رئیس دولت سیزدهم افزود: بنده اینجا اعلام کنم که هیچ کارمندی در دولت مجاز نیست که کار امروز را به فردا موکول کند و باید کار را به موقع انجام دهد زیرا روح مجاهدت و بسیجی بودن را شهدا به ما آموخته‌اند و باید به گلایه مردم حساس بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: بنده وقتی از گلایه مردم صحبت می کنم این گلایه ها را به حق می دانم و وقتی که در در بین مردم حضور پیدا می کنم متوجه می شوم این مشکلات قابل حل است و تا حل این گلایه ها  پیگیری می‌کنم.

وی درباره سیاست خارجی دولت سیزدهم بیان داشت: سیاست دولت سیزدهم با کشور های جهان، سیاست فعال و حداکثری است، یعنی ارتباط فعال با جهان خواهد بود، از جمله همسایگان و کشورهای منطقه در اولویت دولت قرار دارند.

برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم/ ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان از فاکتورهای دولت قبل را پرداخت می‌کنیم/ نمره دولت سیزدهم را مردم باید بدهند

رئیس جمهور افزود: در این مدت بنده ارتباطات حضوری و تلفنی با سران کشورها داشته ام. در این ارتباطات آنچه که محور بوده است اراده جمهوری اسلامی ایران برای گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با جهان است و این موارد  محورهای دیدارها بوده است. مثلا شرکت بنده در اجلاس شانگهای و سازمان اکو دیدارهایی را با سران کشورهای مختلف داشته ام و در آنجا تاکید شد که روابط دو جانبه باید گسترش یابد.

ارتباطی که ۵ سال با ترکمنستان قطع شده بود احیا شد

رئیسی ادامه داد: زمانی که در تاجیکستان حضور داشتم از وزارت امور خارجه آماری درباره تبادلات با این کشور را درخواست کردم که اکنون این روابط تا به امروز سه برابر شده است همچنین  بعد از اجلاس شانگهای دولت اعلام کرد که فعالین اقتصادی باید فعال شوند تا از ظرفیت کشورهای عضو استفاده حداکثری شود.

وی ادامه داد: در سفر ترکمنستان ارتباطی که به مدت پنج سال قطع شده بود برقرار شد و همچنین در این سفر قرارداد سوآپ گازی با این کشور به امضا رسید که این موضوع می تواند بخشی از مشکل گازی کشور را حل کند همچنین ایران می تواند از فرصت های اقتصادی از جمله قرار گیری در مسیر ترانزیتی این کشور ها استفاده کند.

دولت پرخرج دولت قابل قبولی نخواهد بود

رئیس جمهور درباره بودجه کشور گفت: بودجه دارای درآمد و هزینه است و باید در کشور درآمدها را افزایش و هزینه ها را کاهش دهیم، بنابراین باید مجلس کمک کند تا این مهم تحقق یابد. دولت پرخرج دولت قابل قبولی نخواهد بود. 

رئیس جمهور تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۱ که اکنون در حال گذراندن مراحل نهایی خود است در راستای عدالت است چرا که معتقدیم توزیع امکانات بر اساس عدالت می تواند صورت بگیرد. ملاک عدالت آمایش سرزمینی است و ممکن است کسی نسبت به آمایش سرزمینی سوال و ان‌قلتی داشته باشد اما بالاخره ما باید ملاکی داشته باشیم که ملاک ما آمایش سرزمینی است. 

به دنبال ایجاد عدالت در توزیع امکانات هستیم

وی خاطرنشان کرد: برخی از بخش‌ها در کشور، کم برخوردار و محروم است و ما باید عدالتی در توزیع امکانات ایجاد کنیم که بتواند به رضایت همگانی بیانجامد اما در عین حال ممکن است عده‌ای نارضایتی اجمالی پیدا کنند اما رضایت عمومی مردم برای ما از همه چیز مهمتر است.

رئیسی در پاسخ به این سوال که چرا علی علیرغم همه اقدامات صورت گرفته اجناس در بازار به قیمت گزاف به دست مردم می‌رسد؟ گفت: ما معتقدیم که باید سامانه جامع فعال شود. بخش‌های مختلف دارای سامانه بوده اما جامعیت ندارد و به هم متصل نیست و ما نمی‌توانیم از آن بهره برداری کاملی داشته باشیم. 

رئیس جمهور تصریح کرد: باید بنا در گمرکات بانک و بخش هایی مثل وزارت صمت با هم لینک شوند و سامانه جامع تجارت به سامانه ای که بتواند به موقع وضعیت اقتصادی را تشخیص دهد و تبادلات را کاملا رصد کند و در آن فرار مالیاتی کمتر اتفاق می افتد در این قضیه حقوق دولت کاملاً دنبال و رصد می‌شود و بخش‌های مختلف می‌توانند ببینند. 

رئیسی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای دارای اولویت که ما اکنون در کشور در حال انجام دادن آن هستیم بحث شکل دادن به سامانه جامع است که یکی از آرزوهای ما بوده و می تواند کمک کننده باشد و ما به مردم این نوید را می‌دهیم که به زودی این سامانه جامع به بهره‌برداری خواهد رسید و کارهای مقدماتی آن انجام شده است. 

از اقدامات مجلس درباره رونق فضای کسب و کار استقبال می‌کنیم

وی افزود: ما از آنچه که در مجلس نسبت به فضای کسب و کار و رونق تولید تصویب شده است استقبال می‌کنیم و معتقدیم که هر ۷ قانون در وضعیت  اقتصادی موثر خواهد بود چرا که باید مشکلات را از پیش پای تولیدکننده، کارآفرین و سرمایه گذار رفع کرد. 

رئیسی با تاکید بر اینکه باید دستهای ناسالم را قطع کرد، گفت:  دولت مصمم است که این روابط ناسالم خاتمه دهد و حتماً این روابط ناسالم به کشور، اقتصاد و بازار ضربه می زند. 

بودجه تخصیصی به ارز ترجیحی قبل از دولت سیزدهم تمام شد

رئیس جمهور با اشاره به ارز ترجیحی تصریح کرد: ۸ میلیارد در قانون بودجه برای اینکه بتوان در سال جاری کارهای اساسی تری صورت بگیرد، پیش‌بینی شد. این مبلغ تا آغاز دولت ما کفاف نداد و تمام شد و پولی که باید در کل سال استفاده می‌شد در همان ۵ ماه قبل از آغاز دولت جدید به پایان رسید. 

وی گفت: ما به مردم گفته بودیم کاری که بخواهد به اقتصاد کشور شوک وارد کند انجام نخواهیم داد و به دنبال غافلگیر کردن مردم هم نیستیم، بنابراین مسئله ارز ترجیحی در جلسات تخصصی بررسی شد و تمهیداتی نیز در دولت برای این قضیه اندیشیده شده تا بتوانیم دست دلالها را قطع کنیم و این امکان مستقیم در جیب مردم قرار بگیرد. 

در تصمیمات اقتصادی مردم را غافلگیر نخواهیم کرد

رئیسی افزود: ما در دولت بنا داریم در نظام توزیع و تخصیص این اعتبارات دست دلالی و سوداگری را قطع کنیم و به سمتی برویم تا مردم از این امکانات بهره‌مند شود من قبلا هم قول دادم اکنون هم تاکید می‌کنم که ما در تصمیمات اقتصادی حتماً مردم را غافلگیر نخواهیم کرد بلکه با مردم در میان می‌گذاریم و مقدمات  نیز در حال انجام شدن است. هرگونه اصلاحات و اقداماتی را با کارشناسان و اندیشمندان اقتصادی مطرح و مردم را نیز در جریان خواهیم گذاشت.

رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که دولت برای هدفمند کردن واقعی یارانه ها به ویژه مدیریت صحیح یارانه برای مشترکان پرمصرف چه برنامه‌ای دارد، گفت: دولت موظف بوده که از اول فروردین در توزیع یارانه نسبت به  پرمصرف‌ها اقداماتی را صورت دهد که انجام نداده چرا که باید آیین نامه ها را در رابطه با گاز، برق و آب  اصلاح می‌کرد و به تصویب دولت می رسید و مسئله اجرای عدالت را بر اساس قانون عملیاتی می کرد. 

رئیسی درباره عدالت در توزیع یارانه عنوان کرد: وزارت نیرو و نفت را مامور کردیم این آیین نامه را تهیه و اجرایی کند تا اجرای عدالت صورت بگیرد و پرمصرف ها وجه مورد نظر را پرداخت کنند و کم مصرف ها نیز مصرف خودشان را انجام می دهند و نسبت به دهک های پایین تر نیز باید مساعدت های لازم صورت بگیرد. 

آیین‌نامه یارانه مشترکان پرمصرف اصلاح می‌شود

رئیسی خاطرنشان کرد: سخن ما با ۸۰ درصد از مردم نیست چرا که یک مصرف خانگی و صنعتی وجود دارد، در هر دو مصرف پُرمصرف‌هایی داریم که آیین نامه آن در دولت تصویب شده و ان‌شاالله این آیین نامه توسط وزارت نفت و نیرو اجرا خواهد شد.

رئیسی درباره مذاکرات لغو تحریم عنوان کرد: خنثی سازی تحریم‌ها را با تشکیل قرارگاهی در دولت دنبال کردیم و مسئله رفع تحریم را از ابتدا دولت در دستور داشتیم. غربی‌ها فکر می‌کردند ایران در مذاکرات شرکت نمی‌کند و ابتکار عمل ندارد اما به جهان ثابت شد که ایران در مذاکرات شرکت میکند و دو سند هم ارایه کرد. خنثی سازی تحریم ها و رفع تحریم ها با قوت در دولت دنبال می‌شود.

وی گفت: از ابتدای کار دولت نوشتن یک سند تحول را آغاز کردیم و بیش از ۱۵ اندیشکده در این رابطه با دولت همکاری دارند و این سند تحول در موضوعات مختلف در کشور آماده است و مبتنی بر این سند بودجه ۱۴۰۱ را تدوین کرده ایم. این سند بسیار مهم است، رسالت دولت تحول است و محور تحول عدالت است . سند تحول و اجرای این سند برای ما مهم است.

دولت بحران‌هایی را با کمک مردم حل کرد

رئیس جمهور تاکید کرد: بحران های زیادی  ظرف 100 روز آغاز فعالیت داشتیم یکی از آنها حمله سایبری بود که دولت با اعتماد مردم  موثر عمل کرد و این بحران مدیریت شد و مسئله حل شد. شایعاتی پخش کردند که دولت به دنبال افزایش قیمت بنزین است اما مردم دیدند کذب است. فتنه ها با اعتماد مردم خنثی شد.

وی با بیان اینکه چه آنهایی که به من رای داده اند و چه کسانی که رأی نداده اند نسبت به آنها احساس وظیفه می‌کنم. در خدمتگزاری مصمم هستیم تا مشکلات را از پیش پای مردم برداریم. بیش از همیشه به آینده کشور امیدوار هستم. 

هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد

رئیس دولت سیزدهم تصریح کرد: هر چه کار دولت پیش می رود با اینکه می‌بینم مشکل وجود دارد، اما راهکار هم هست و هیچ بن بستی وجود ندارد. جوانان و مردم انسداد را حس نمی کنند، راه برون رفت وجود دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه با کمک مردم مشکلات را حل خواهیم کرد، تصریح کرد: ساعتی نیست که از دغدغه های مردم غافل شوم، مبالغه هم نمی‌کنم. از لحظه ای که از بعد از نماز صبح کار را آغاز می‌کنم دغدغه های مردم را پیگیری می‌کنم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  37 45
  ای جانم ریییسی نازنین نمرت 20 عالیییییییییییییی
  • IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
   8 9
   والا ما که به ایشون رای دادیم تو این مدت یه حرکت مثبت اقتصادی ندیدیم دولت روحانی که هشت سال صرف مذاکره کرد و دولت رئیسی هم تا الان فقط به مردم واکسن زده
  • IR ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   11 11
   مهم ترین اقدامات دولت رئیسی واردات گسترده واکسن و مهار کرونا و عضویت در پیمان شانگهای و انعقاد سوآپ گازی با ترکمنستان و آذربایجان و افزایش صادرات نفت و پتروشیمی و میعانات گازی و صادرات غیر نفتی بود که قابل تقدیر و ستایش است.
  • IR ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   9 14
   روحانی عُرضه نداشت واکسن بخرد اما رئیسی هنوز نیامده 130 میلیون دوز واکسن خرید.
  • IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   9 13
   در 100 روز گذشته تجارت خارجی کشور 30 درصد رشد داشت رکورد صادرات در مهرماه شکسته شد.
  • IR ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   10 13
   موفق باشی سید قهرمان و از گزند دشمنان خارجی بخصوص داخلی مصون باشی. انشالله.
  • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   6 14
   درود خدا بر آيت الله رئیسی. خداقوت.
  • ایران IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   4 1
   به نظر من طول می کشه تا اثر سیاست های اقتصادی تو زندگی مردم هویدا بشه همین روحانی هم که اومد فرداش قیمت ها به اندازه پارسال نشد کم کم تورم افزایش پیدا کرد فلذا طول می کشه تا تورم هم کاهش پیدا کنه یک نکته هم هست : دولت بودجه ۱۴۰۰ رو با کسری نه چندان کمی تحویل گرفته و همین باعث میشه تقریبا مجبور به حرکت در ریل دولت تبخیر تا سال آینده که زیاد هم بهش نمونده باشند البته گفتم تقریبا نه دقیقا اما خب از جهاتی هم دستشون بسته هست باید منتظر سال آینده بود به حول و قوه الهی ۱۴۰۱ سال گشایش و نفس راحت کشیدن مردم باشد انشاءالله
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
   0 0
   نمره دولت سیزدهم ، 13
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  6 6
  خداحفظت کنه سیدعزیز
 • مصطفی IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  11 6
  تا الان راه دولت های شکست خورده قبلی رفته و نمره صفر است. دولت وظایفی دارد با چهارتا واکسن وارداتی از چین هم نمیشه افتخار کرد یکی دیگه ساخته شما چرا خوشحالی
  • متین IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   1 2
   نمره خودت صفر است. کور باد آنکه نتواند دید.
  • بهنام IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   2 2
   خیلی بی انصافی...!!!
  • محمد محسن IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   1 2
   نمره صفر نمره خودت؟؟؟
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   3 2
   صفر نمره دولت قبلی.
 • بافقی IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  68 4
  اقای رئیسی عزیز دوستت داریم و هر کمکی از دست ما بر بیاد برای شما و کشور انجام خواهیم داد .فقط بدان این اصلاح طلبان مزدور و سرمایه های اسرادیل ( نه همشون بعضبشون) اگه انگشت عسل کنی در دهانشون انگشتت را گاز می گیرند
 • IR ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  7 12
  مرد واقعی این سرزمین سرت سلامت دلاور ..‌
 • سامان IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  9 13
  خوشبختانه آقای رئیسی اعتماد از دست رفته مردم را احیا کرد.
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  12 8
  در بخش واکسن عملکرد خوبی داشته اما در بخش اقتصادی کاملا ناموفق بوده،پپراید ۱۷۰میلیونی و دلار ۳۰ هزار تومنی فاجعه است
  • IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   11 6
   تنها نکته مثبت ریسی همین واکسنه وگرنه فجایع دولت قبلی روهنوز شاهدیم
  • مبین IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   6 17
   قیمت پراید که تو این سه ماهه یکدفعه 170 میلیون نشده. این قیمت بر میگرده به دولت قبلی.
 • سیف IR ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  8 10
  من یکی، به شخصه همینقدر که از اون ۸ سال منحوس حسن روحانی رد شدم و الان زنده‌ام خدا رو شکر میکنم، شما رو نمیدونم!
 • علی IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  8 12
  همینکه روزانه چندتا دروغ بهمون نمیگید و بفکر نابود کردن کشور و ملت نیستید خدا رحمت کنه پدر و مادرتون‌رو، من یکی نوکرتونم
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   6 4
   دقیقا
 • علی تویسرکانی IR ۰۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  11 13
  جانم فدای جانی که جانانه فکرش مردم شهید پرور وطنم ایران است. من به وطنم می بالم. جان دهم
 • IR ۰۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  9 7
  والا ما که رد دادیم یکی بیاد جواب ماروبده.میگن کاری نمیکنیم به اقتصاد شوک وارد کنیم و مردم از تصمیم دولت قبلش مطلع میکنیم .خب شما که میخواستی ارز۴۲۰۰ حذف کنی مجلس نذاشت.حذف اون شوک به اقتصاد نبود.فرمودی اقتصاد به برجام شرطی نمیکنی سید جان! قبل مذاکره دلار چند بود بعد مذاکره چند شد؟ اون۳/۵میلیاردی که گفتین ازاد شده کو از کدوم کشور چجوری کی ازاد شده چه موقع وارد بازاز شد که ما نتیجش نفهمیدیم
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   6 6
   1/5 میلیارد دلار برای واردات واکسن و 1/5 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی تخصیص ارز داده شد.
 • IR ۰۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  9 6
  در نیت خیر آقای رئیسی هیچ شکی نیست اما بناچار باید با انبوهی از مدیرانی کار کند که بر خلاف وی آلوده به تفکرات دنیوی هستند. غرب گراها و غرب پرستها تمام سیستم اداری کشورمان را بدست گرفته اند.
 • IR ۰۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  5 7
  ممنونم
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  12 4
  آقای رئیس جمهور محترم،از زحمات شما تشکر می شود. لطفا فکری بحال ارزش پول ملی شود که روزبه روز در حال سقوط است. این مشکل اصلی مملکت است و باعث نابودی اقتصاد و فقر مردم شده است، بازدید از پمپ بنزین و.... مشکل این مردم نیست.
  • رسول IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   2 2
   بازدید از پمپ بنزین که کار هر روزه دکتر رئیسی نیست. یادت کشور در چه شرایطی بود.؟ بله حمله سایبری که ایشان با کمال اخلاص واقتدار به پمپ بنزین سر زدند. ودر آن شرایط یکی از مهمترین کارها بود.
  • علیرضا IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   2 2
   دکتر رئیسی خودشان بهتر می‌دانند چه چیزی مشکل اصلی کشور است.
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  18 8
  به نظر بنده نمره از عدد بیست، نمره 3 می باشد.
  • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   7 3
   نمره ۳کمه بین ۵تا۶
  • ایرانی IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   5 10
   حتما نمره 3را بخودت دادی.!
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   6 9
   خلائق هر چه لایق شما همون روحانی برات خوب بود. این سید پاک دست، پر تلاش، کاردان مقتدر خیلی به سرت زیاده.
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  8 10
  خدا قوت مرد میدان عمل.
 • رخساره IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  7 9
  درود
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  9 0
  از بورس چه خبر آقای رییسی؟؟
  • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   4 10
   بورس رو به علاوه کل مملکت روحانی که رئیس جمهور محبوبتون بود به باد داد. توقع داری بورس، کسری بودجه 400 هزار میلیارد تومنی، بدهی 120 هزار میلیارد تومنی، مرغ و تخم مرغ، کرونا، بی کاری، مسکن، و ... با یه بشکن درست بشه. نه عزیزم سالها طول میکشه که درست بشه. ولی آنچه معلومه رئسی و تیمش به شدت کار می کنند و مسیر درست رو هم انتخاب کردن. یکی از مهمترین کارهای رئیسی اینه که با اینکه خزانه خالی تحویل گرفت و 400 هزار میلیارد تومن کسر ی بودجه داشت و هر ماه باید 10 هزار میلیارد تومن بدهی دولت قبل رو بده اما تا به امروز پول بدون پشتوانه چاپ نکرده و از بانک مرکزی استقراض نکرده که این موجب میشه حجم نقدینگی افزایش پیدا نکنه و اگر بتونه این کار بزرگ رو ادامه بده تورم به مرور کاهش پیدا می کنه. من که به آینده کشور خیلی امیدوارم. تا آخرش پشتت هستیم سید جان.
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  5 8
  درود خدا بر آيت الله رئیسی. خداقوت.
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  11 3
  خداقوت اما کابینه شما مثل شما پرقدرت نیستن وزیر صمت دقیقا چکار مثبتی کرده بازار خودرو اشفته هست وقیمتها به چندبرابرقیمت اصلی رسیده یادرزمینه ارز چرا قیمت دلار علی رغم مذاکره وتزریق ارز باید به 30000تومان برسه ای کاش همه مثل شما بودن
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  1 6
  درود
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  9 3
  دلار
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   2 7
   درود دکتر رئیسی.
 • میرزایی IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  2 2
  سلام به آقای رییسی خدا قوت، لطفا بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی را هم دستور فرمایید بدهند تا وضعیت ما بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی هم باتوجه به وضعیت گرانی ها بهتر شود. باتشکر
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  3 0
  ۸سال دولت روحانی راتحمل کردیم.۸ماه. هم روش صبرمیکنیم.چاره نداریم.بودجه امسال راروحانی هاپولی کرده.سال جدیدمعلوم میشود.حداقل این دولت وطن فروش نیست.خداصابرین رادوست داردپس صبرمیکنیم تاگشایشی حاصل شود
  • عبدالله IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   1 2
   می دانی 10 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت قبلی را پرداخت کردن یعنی چی وچه هزینه ای هنگفتی را روی دست دولت فعلی گذاشته دولت... قبلی.؟!
 • علی IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  1 2
  نمره دولت 200000000000000است.
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  2 1
  آقای ریبسی دمت گرم اما شما را بخدا قغ بداد بورس برسید به این ظلم عجیب پایان دهید
 • IR ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  1 0
  درزمان ریاست آقای رئیسی حجم واردات واکسن چندین برابر شد وتلفات کم شده است به امید ریشه کن شدن کامل این ویروس وشفای عاجل بیماران
 • IR ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  1 0
  خدا خیرت بده آقای رئیسی ازوقتی واردات واکسن را بیشتر کردید تلفات کمتر شده به امید ریشه کن شدن کامل این ویروس منحوس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس