هادی العامری: کمیساریای انتخابات عراق تخلفات فنی و قانونی دارد/ شکایت را به دادگاه فدرال ‌می‌کشانیم

رئیس ائتلاف الفتح عراق طی کنفرانسی به ارائه تخلفات مربوط به انتخابات اخیر در این کشور از جمله تخلفات کمیساریای عالی انتخابات پرداخت.

به گزارش مشرق، «هادی العامری»، رئیس ائتلاف الفتح عراق گفت که این ائتلاف بارها بر اهمیت تسریع در برگزاری انتخابات زودهنگام تأکید داشت و معتقد بودند که این کار حرکت به سوی جلوست ولی در فضایی که ما امیدوار بودیم، برگزار نشد.

وی بعد از ظهر امروز شنبه گفت که کمیساریای عالی انتخابات عراق، اشتباهات بسیاری داشت و فراتر از اختیارات اعطا شده از سوی پارلمان پیش رفت.

عامری با بیان اینکه نگرانی از دستکاری و تقلب در انتخابات اتفاقی نبوده بلکه تجربه ۲۰۱۸ همچنان در برابر دیدگان ما قرار دارد،  گفت که کمیساریای عالی انتخابات هیچ گزارشی از انتخابات برای  انحلال پارلمان ارائه نکرده و این در مخالفت با قانون اساسی است.

وی افزود : این کمیساریا حتی قوانین خود در اعلام نتایج انتخابات را نیز زیر پاگذاشته و علاوه بر این، مجموعه از تخلفات فنی و قانونی داشته است.»

رئیس ائتلاف الفتح عراق گفت که کمیساریای عالی انتخابات این کشور همچنین هیچ گزارشی درباره دستگاه‌های رأی گیری ارائه نکرده و ما از این نگران بودیم که به صورت الکترونیکی یا به اصطلاح به صورت حمله سایبری دستکاری در نتایج انتخابات اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه به شکایت از کمیساریای انتخابات در دادگاه فدرال عراق ادامه خواهد داد و ائتلاف الفتح اسناد و دلایل خود در خصوص وقوع تقلب را داشته و شش گزارش درباره پرونده تقلب و تخلفات از سوی کمیساریای عالی انتخابات تهیه کرده است.

هادی العامری گفت اینکه این کمیساریا بلافاصله نتایج انتخابات را اعلام کرد نشان می‌دهد که در مدیریت فرآیند انتخابات آشفته شده بود.

وی با بیان اینکه تفاوت زیادی در نوار آرای تحویلی به نامزدها و در اعلام نتایج آنها وجود دارد، گفت: «کمیساریا ادعا کرد که نتایج اولیه اعلام شده نشان دهنده ۹۴ درصد آرا است، در حالی که آنچه اعلام شده تنها ۷۹ درصد آراء بود.»

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس