کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۶۵ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهان در شبانه روز گذشته بیش از ۶۸۳ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۷ هزار و ۹۲۱ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۶۵ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۴۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳۹ میلیون و ۲۳ هزار و ۳۳۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۴۷ هزار و ۴۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۹ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۴۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۰۸ هزار و ۱۱۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸ هزار و ۶۰۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۳۶۰ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۷۰ هزار و ۵۳۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۰ هزار و ۶۲۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۴۰۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۵ هزار و ۴۵۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۱۰ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۴۷، ۹ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۳۷، ۸ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۸۶، ۷ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۸۸ و ۶ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۱۹۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آلمان با ۶ میلیون و ۹۷ هزار و ۴۷۷ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۶۹۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۹ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۴۵، ۳۴ میلیون و ۵۳ هزار و ۸۵۶ و ۲۱ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۱۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس