کد خبر 1307944
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکن به اهالی رسانه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی است ازاختصاص ۲۴ هزار مسکن درتفاهم‌نامه با وزارت مسکن و شهرسازی به اهالی رسانه خبر داد.

به گزارش مشرق، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در جمع مدیران رسانه‌ بعد از شنیدن دغدغه‌ها و پیشنهادات مدیران مسوول و ابراز خرسندی از بلوغ و پختگی رسانه‌های استان اظهار کرد: البته در استان همدان با قدمت و سابقه بالای فرهنگی و تاریخی جز این هم انتظار نمی‌رود.

وی با بیان اینکه در فصل تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ قرار گرفته‌ایم و شعار دولت خدمتگذار این است که ریل توسعه کشور را در بخش‌های مختلف تغییر و در مسیر درستی پیش ببرد گفت: کشور با مشکلاتی مواجه است که دولت با تمام توان درصدد رفع آنهاست.

بیشتر بخوانید

بازار مسکن با همراهی دولت و مجلس سر و سامان می‌یابد

رونمایی از سند تحول دولت در آینده‌ای نزدیک

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رونمایی سند تحول دولت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: دولت سیزدهم از شیوه‌های به‌روز، مطابق بر عقل و رویکردهای علمی برای رفع و رجوع مشکلات بهره خواهد برد.

وی فرهنگ را مقدم بر تمام حوزه‌ها و پیشران در کشور عنوان کرد و با بیان اینکه تمام تلاش دولت سیزدهم آن است که فرهنگ را به جایگاه اصلی خود بازگرداند گفت: در این مسیر کارهای خوبی انجام شده که امیدواریم گام‌های بلندتری نیز بر داشته شود.

اسماعیلی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا پایان سال شاهد سفر رئیس جمهور به استان همدان باشیم تا از این رهگذر مصوبات خوبی برای توسعه استان رقم بخورد.

وی از بررسی لایحه نظام جامع رسانه‌ای کشور خبر داد و با بیان اینکه درصدد هستیم سندی قوی و راهگشا در این زمینه تدوین شود تا از این طریق شاهد رفع مشکلات باشیم، گفت: رسانه‌های نوین در این سند مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

فعالیت دبیرخانه اصلاح نظام فرهنگی و رسانه‌ای کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات با پیشکسوتان و نخبگان رسانه‌ای از طیف‌های مختلف سیاسی بیان کرد: دبیرخانه اصلاح نظام فرهنگی و رسانه‌ای کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال است که به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌های عملیاتی با بخش‌های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه رفع ۸۰ درصد مشکلاتی که در این جلسه از سوی اصحاب رسانه مطرح شد در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، یادآور شد: اطلاع از دغدغه‌ها به ما در تصمیم‌گیری‌ها و مصوبات کمک بهتری خواهد کرد.

فرهنگ در بودجه‌های دولتی، حوزه ضعیفی دیده شده است

اسماعیلی با اشاره به اینکه فرهنگ در بودجه‌های دولتی حوزه ضعیفی بوده که در تلاش هستیم تبصره‌های جدیدی را برای پیشنهاد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ آماده کنیم گفت: امیدواریم این مهم به تصویب مجلس برسد.

وی با اشاره به اینکه حل برخی از مشکلات نیاز به یک فرایند زمانی دارد و شاید تمام آنها در چهار سال قابل رفع و رجوع نباشد تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را برای حل مشکلات حوزه فرهنگ به ویژه رسانه‌ها به کار بسته‌ایم و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذاری نخواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به تلاش برای حل مشکل مسکن اهالی رسانه گفت: تعداد ۲۴ هزار مسکن در تفاهم‌نامه با وزارت مسکن و شهرسازی به اهالی رسانه اختصاص یافته که زنان سرپرست خانوار نیز در آن ویژه دیده شده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس