کد خبر 1307480
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
توضیح روابط عمومی مجلس درباره انتشار آمار مشارکت نمایندگان/ آمار مشارکت 6 ماهه بوده نه 2 ساله

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در توضیح انتشار آمار میزان مشارکت نمایندگان اعلام کرد که این آمار مشارکت مربوط به ۶ ماهه اخیر بوده نه کل دوره مجلس یازدهم.

به گزارش مشرق، چندی پیش سایت پارلیران که پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی است، میزان مشارکت نمایندگان را اعلام کرد و بر همین اساس عنوان شد که تعدادی از نمایندگان کمترین میزان مشارکت را نسبت به سایر همکاران خود داشته‌اند.

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را در این باره اعلام کرد که آمار منتشر شده درباره میزان مشارکت نمایندگان مربوط به ۶ ماه اخیر است نه کل دوران فعالیت دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی.

موضوع میزان مشارکت نمایندگان در رأی‌گیری‌ها، امور تقنینی و نظارتی مجلس در سامانه شفافیت، به استحضار می‌رساند، آمار مشارکت نمایندگان به شرح ذیل می‌باشد:

١ -تعداد مشارکت نمایندگان در رأی‌گیری‌های صحن از ابتدای دورۀ یازدهم مجلس از تاریخ ۷ خرداد سال ۱۳۹۹ تا ۳۰ مهر ۱۴۰۰ می‌باشد.

٢ -تعداد فعالیت‌های تقنینی هر نماینده (ارائه طرح/ مشارکت در امضاء طرح‌ها) از ابتدای فعالیت دورۀ یازدهم مجلس به صورت کلی و نمایش آماری ۶ ماهۀ اخیر می‌باشد.

٣ -تعداد فعالیت‌های نظارتی شامل طرح/ مشارکت در سوال، تذکرکتبی، استیضاح، تحقیق‌وتفحص (پس از قرائت گزارش نهایی در صحن)، تبصرۀ ۱ مادۀ ۴۵ و مادۀ ۲۳۴، مربوط به ۶ ماهۀ اخیر می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس