کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۶۳ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۴۸۲ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۵ هزار و ۸۲۵ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۶۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۴۶۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۳۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳۷ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۹۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۰۶ هزار و ۸۷۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۹ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۹۱۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۰۳ هزار و ۴۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸ هزار و ۹۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۷۷۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۹ هزار و ۲۴۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۹ هزار و ۷۱۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۹۴ هزار و ۴۵۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۴ هزار و ۷۵۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۱۰ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۷۲، ۹ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۸۸۱، ۸ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۵۸۸، ۷ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۰۴ و ۶ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۴۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آلمان با ۵ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۴۲۳ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۴۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۹ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۹۰۲، ۳۴ میلیون و ۲۸ هزار و ۵۰۴ و ۲۱ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۶۳۱ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس