کد خبر 1306800
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
تظاهرات علیه رژیم اسرائیل در ۳۶ شهر مغرب/ همبستگی‌ با مردم و آرمان فلسطین + فیلم

ده‌ها شهر مغرب همزمان با روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، علیه اقدام کشورشان در عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل دست به تظاهرات زدند و این اقدام را خیانت دانستند.

به گزارش مشرق، صدها نفر از مردم مغرب در ۳۶ شهر این کشور به نشانه اعتراض به اقدام دولت مغرب در عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل دست به تظاهرات زدند.

معترضان امروز سه شنبه بر اساس فراخوانی از قبل در این شهرها با تجمع علیه سفر اخیر «بنی گنتس»، وزیر جنگ این رژیم اعتراض کردند و شعار دادند.

دیروز دوشنبه، «جبهه حمایت از فلسطین و ضدیت با عادی سازی روابط با اسرئیل در مغرب» فراخوانی داد و طی آن از مردم این کشور خواست همزمان با روز جهانی هم‌بستگی با مردم فلسطین دست به تظاهرات ضد اسرائیلی بزنند.

به گزارش خبرگزاری صفا، این نهاد امروز اعلام کرد که ۳۶ شهر مغرب به درخواست و فراخوان آن جواب مثبت داده و برای فلسطین و آرمان آن به خیابان‌ها آمده‌اند.

با این حال، این تظاهرات در شهر «رباط»، با مخالفت مقامات مغربی روبه رو شد و آن‌ها تلاش کردند ک از تجمع مردمی ممانعت کنند.

کشور مراکش | کشور مغرب , کشور فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین ,

معترضان با سردادن شعار «عادی‌سازی با اسرائیل خیانت است»، «بجنگ، ای رزمنده! علیه صهیونیسم، علیه عادی سازی» و «محکومیت مردمی ... رژیم‌های عربی»، مخالفت خود با اسرائیل و تلاش‌ها برای برقراری روابط با این رژیم را اعلام کردند.

دانلود

دانلود

دانلود

مغرب سال گذشته بعد از عادی‌سازی روابط بین امارات و بحرین و سودان و رژیم اسرائیل، دست به اقدام مشترک زد و وزیر جنگ این رژیم هفته پیش در اقدامی بی سابقه راهی رباط شد و طی سفر دو روزه، توافق‌های امنیتی و نظامی امضا کرد.

رژیم اسرائیل اخیر در جریان سفر وزیر خارجه آن به مغرب، سفارت خود در رباط را افتتاح کرد. سایت «اسرائیل ۲۴» امروز نوشت که مغرب خود را برای راه اندازی دو واحد تولید پهپادهای اسرائیلی آماده می‌کند و پیش بینی می‌شود که اولین واحد در شمال و دومی در جنوب راه اندازی شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس