کد خبر 1305605
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
دستگیری

همزمان با مرگ یک سارق تلفن همراه در سانحه تصادف با خودروی مالباخته، بازپرس جنایی با تعیین کارشناس تصادفات از وی خواست در مورد چگونگی این حادثه تحقیق کند.

به گزارش مشرق، ساعت ۱۱ شب جمعه  ۵ آذر مأموران کلانتری ۱۰۳ گاندی خبر تصادف مرگبار یک موتورسیکلت با خودروی «تیوولی» را به بازپرس مصطفی واحدی از شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت گزارش دادند. طبق اظهارات افسر پلیس حاضر در صحنه تصادف زوج جوانی سوار بر موتورسیکلت بودند که خودروی «تیوولی» با آنها برخورد کرد و در این تصادف  راکب موتورسیکلت تعادل خود را از دست داده و با زمین برخورد کرد  که منجر به مرگ راکب و زخمی شدن زن جوان شد.

بیشتر بخوانید

دستگیری سارق حرفه‌ای موبایل در جنوب تهران

با شروع تحقیقات راننده خودرو گفت: آهسته در حال رانندگی بودم  که موتورسیکلتی با دو راکب جلوی خودروام پیچید. یک زن و مرد جوان سوار موتورسیکلت بودند من با دیدن آنها  پایم را روی ترمز گذاشتم و توقف کردم. مرد جوان از موتور پیاده  شد و به سمت من آمد و با گذاشتن چاقو روی گردنم با تهدید به قتل، مرا مجبور کرد که گوشی تلفن همراه و ساعت گرانقیمتم را در اختیارش قرار دهم.

او ادامه داد: من از سارق  خواهش کردم گوشی تلفنم را برگرداند. به او گفتم مدارک و اطلاعات زیادی داخل گوشی تلفنم است و با سرقت گوشی خسارت زیادی به من می‌رسد. به او گفتم اگر گوشی تلفن را برگردانی، حاضرم پولی را که مالخر در ازای خرید گوشی می‌دهد به تو بدهم. آنها هم پیشنهاد ۱۰ میلیون تومانی برای پس دادن گوشی به من دادند. چاره‌ای نداشتم و این شرط را قبول کردم. اما نمی‌دانم چه شد که یک دفعه تصمیم‌شان تغییر کرد و گوشی را حتی در ازای ۱۰ میلیون تومان هم برنگرداند.

مرد جوان گفت: سارق، بدون توجه به من و درخواستم سوار موتور شد و به راه افتاد. با خودم گفتم بهتر است او را تعقیب کنم تا دوباره از او بخواهم گوشی را برگرداند با این فکر سوار ماشین شده و به تعقیب آنها پرداختم. موتورسیکلت با سرعت سرسام‌آوری حرکت می‌کرد من هم با سرعت به دنبالش می‌رفتم که یک لحظه به آنها رسیدم بعد ترمز کردم اما خودرو به موتور خورد و  راکب  تعادلش را از دست داد و به زمین افتادند و مرد سارق جان باخت.

در حالی که راننده خودرو چنین ادعایی داشت، زن جوانی  که همراه سارق بود  اظهاراتی متفاوت را مطرح کرد و گفت: وقتی متوجه ساعت و گوشی گرانقیمت راننده خودرو شدم با همسرم تصمیم گرفتیم که او را خفت کنیم. پس از سرقت، از محل متواری شدیم. اما راننده  بعد از این سرقت با سرعت تمام به تعقیب ما پرداخت و به عمد به موتور ما زد.

با توجه به اظهارات متفاوت زن جوان و راننده خودرو  بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور تعیین کارشناس تصادفات برای بررسی حادثه را صادر کرد تا مشخص شود که راننده خودرو با سرعت بالا و به عمد این حادثه را رقم زده یا تصادف غیر عمد بوده است.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • patriot IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  5 0
  دستت درد نکنه جامعه رو از شر یک کثافت نجات دادی مرسی.
 • سید IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  4 0
  جای سارق تبهکار (مجرم) با صاحب کالای سرقت شده (مالباخته) با رأی قاضی عوض نشود!
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  0 0
  بیچاره مالباخته زن دزد شریک جرم بوده و تشویق کننده به جرم حتما 10 سال زندان برود
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  3 0
  عجب مملکت مسخره ای باتظاهر به قانونمندی پدرمردم را درمی آورد خودشان که توانایی برقراری امنیت راندارند،اگرکسی هم ازمال خودش دفاع کند وپیگیری اموالش راکند بایستی پدرش رادربیارند.اگرهرکشوری بود ازاینکار تشکر می کردند
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  3 0
  به جهنم که سقط شد. قانون باید دست از حمایت دزدها و زورگیرها بردارد. مرگ این کثافت نتیجه عمل شنیع خودش بود و درود به این راننده باشرف که شهر را از وجود یک انگل پاک کرد
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  2 0
  وقتی دزد خودش اعتراف میکند دزدی مسلحانه کرده و مفسد فی الرض هست و مجازاتش مرگه و مالباخته کار قانون را راحت کرده و حین زورگیری کشته شده و قوه قضاییه این کار را بعنوان دفاع از مال و جان قلمداد کرده و از تعقیب راننده خودرو صرفنظر کند قانون نباید از دزد حمایت کند در آمریکا به مردم اسلحه داده اند تا تعدی کنندگان به خود را بکشند ولی ما مردم عادی را بخاطر دفاع از خود محاکمه میکنیم و این باعث جری تر شدن مجرمان خطر ناک میشود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس