پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم مشترک مراکز تحقیقات استراتژیک کشور

رییس مرکز پژوهش های مجلس در نشست مشترک با رؤسای مراکز تحقیقات استراتژیک کشور، پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم مشترک مراکز پژوهشی کشور را مطرح کرد.

به گزارش مشرق، اولین نشست مشترک مراکز تحقیقات استراتژیک کشور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزارشد.

بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش های مجلس در این نشست پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم مشترک مراکز پژوهشی کشور را مطرح کرد.

وی گفت: هدف از تشکیل این کنسرسیوم بررسی مشترک چالش‌های کلان کشور توسط مراکز علمی قوای سه گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام و رسیدن به تصمیمی مشترک و اجماع سازی در مورد موضوعات حساس کشور است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مشترک برای اهم مسائل و چالش‌های اولویت‌دار کشور، هم‌افزایی ظرفیت‌ها، تبادل داده ها، اطلاعات و دانش‌های کاربردی، به اشتراک گذاری پژوهش‌ها و برگزاری نشست های مشترک را از محورهای همکاری مراکز تحقیقات استراتژیک در قالب این کنسرسیوم اعلام کرد.

نگاهداری تصریح کرد: اگر در قالب این کنسرسیوم بتوانیم با همت و مشارکت مراکز علمی قوای سه گانه اجماع سازی بین قوه ای ایجاد کنیم، به تصمیم گیری روسای قوا در اجلاس سران قوا و شوراهای عالی کمک شایانی خواهد بود.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام‌ هادی رییس پژوهشگاه قوه قضاییه با استقبال از تشکیل این کنسرسیوم آن را ایده مناسبی توصیف کرد و گفت: قوای ۳ گانه کشور تاکنون کار مشترک علمی و پژوهشی نداشته اند. وی پیشنهاد داد آغاز کار این کنسرسیوم با چند کار مشخص و دقیق باشد.

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه همچنین پیشنهاد داد تفاهم نامه و سندمشترکی برای تعیین ابعاد همکاری تهیه و توسط طرفین امضا شود.

محمد صادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری هم از ایده تشکیل این کنسرسیوم استقبال کرد و گفت: در این کنسرسیوم مسائل اولویت دار کشور باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی همچنین از راه اندزی سامانه مدیریت دانش برای ارتباط با شبکه نخبگانی کشور در دولت خبر داد.

خیاطیان اتصال شبکه نخبگانی به مراکز تصمیم گیری نظام را هم از دغدغه های مهم مراکز پژوهشی عنوان کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس