کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۵۹ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۴۶۰ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۵۹ میلیون و ۶۵ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۵۹ میلیون و ۶۵ هزار و ۷۳۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۳۹۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳۴ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۱۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۱ هزار و ۵۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۸ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۲۱۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۹۶ هزار و ۳۱۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۷ هزار و ۲۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۶۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۶ هزار و ۵۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۸ هزار و ۱۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۳۸ هزار و ۷۳۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۳ هزار و ۲۴۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۹ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۴۰۸، ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۵۸۰، ۸ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۵۸۰، ۷ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۶۹۱ و ۶ میلیون و ۸۸ هزار و ۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۵ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۹۴۹ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۳۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۸ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۷۰۴، ۳۳ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۶۹۸ و ۲۱ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۹۸۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس